“Ölenle Ölünmemiş” Dedirten 10 Türk Dizisi

4 dakikada okuyabilirsiniz


Ölenle Ölünmemiş Dedirten Türk Dizisi

İnsan sevdiği kişiyi kaybedince nasıl bir tepki verir? Sinir krizi mi geçirir? Bir daha kimseyi sevmeyeceğine yemin edip kendini eve mi kapatır? Yoksa bir çılgınlık yapıp sevdiceğinin yanına gitmek için canına mı kıyar? Bu soruların cevabı için Türk dizilerini inceledik. Durum pek de düşündüğümüz gibi değil.

1- Yaprak Dökümü

Yaptığın onca şeye rağmen seni affeden ve sana olan aşkından ailesini bile karşısına alan Cem’e şu yaptığın reva mıydı yani Necla? Zavallı Cem’e genç yaşta kalp krizi geçirttin. Yasın ise pek az sürdü. Ali Sarper’de bulabildin mi Cem’in aşkını?

2- Kavak Yelleri

Kimin eli kimin cebinde belli olmayan, kimin kiminle çıktığını yazmak için ayrı bir yazı değil cilt cilt kitaplar yazmak gereken dizimiz Kavak Yelleri. Aslı kızımız Efe’nin acısını Güven’i bularak dindirmişti sanki. Bir dakika! Efe ölmemiş ve geri dönmüştü bir de değil mi?

3- Lale Devri

Dizinin adı bile “Lale” Devriyken, Lale’den sonra Çınar’ın hayatına girmeyen kalmadı. Çınar’ın Lale’ye duyduğu o büyük aşk nasıl da bitebildi hemen? Bu Yeşim senin baldızın değil miydi Çınar? Gözünü “Toprak” doyursun desek çok mu kaba oluruz?

4- Mahallenin Muhtarları

Biraz da nostalji. “Kandemir Konduk yazdı, Filiz Kaynak yönetti” sözüyle aklımıza kazınmış olan Mahallenin Muhtarları’nda, Temel Fadime’nin peşinden az koşmamıştı. Zavallı Fadime tam da düğünlerinden bir gece önce öldü ama Temel için hayat gayet “Şirin” bir biçimde devam etti.

5- Adını Feriha Koydum

Sınıf farkı, maddi eşitsizlikler derken Feriha’nın bunalımları bitmek bilmedi. En sonunda o da bu dünyadan göçüp gitti. “Emir’in Yolu” ise artık Güneş’e çıkıyordu. Üzgünüz Feriha!

6- Leyla ile Mecnun

Sıra Türk dizi tarihinin en ilginç dizilerinden birisi olan ve absürt komedinin en güzel örnekleri arasında ilk sıralarda yer alan Leyla ile Mecnun’da. Mecnun’un hayatına giren bütün kadınların adının Leyla olduğu dizide, ilk Leyla’sını gerçekten unutabildi mi acaba Mecnun?

7- Zerda

“İki kişi birbirini sever de kavuşurlarsa mutluluk olur. Biri kaçar öbürü kovalarsa aşk olur. İkisi de sever lakin birleşemezlerse işte o zaman efsane olur” sloganına sahip olan dizimizde, Zerda’nın önce Şahin’e büyük bir tutkuyla aşık olması, Şahin öldükten sonra ise Devran’a aşık olması durumunda ne olur?

8- Yılan Hikayesi

Geçmişe göz atmaya devam. “E be köylü kızı” sözüyle hatırladığımız, köylü kızı Zeyno ile komiser Memoli’nin maceralarını ve aşkını konu alan dizimizde Zeyno da o talihsiz kaderi yaşadı. Eleni’yi bulan Memoli, Zeyno’yu çok çabuk unutmadın mı sen de?

9- Poyraz Karayel

Bu çiftimiz sonra tekrar birleşmiş olabilir. Ama Poyraz’ın öldüğünü zanneden Ayşegül bunalımlara da girse, intiharın eşiğine de gelse, kendisini hayata tekrar bağladığını iddia ettiği Çınar’la evlendi bir kere. Bu Poyraz’a yapılır mıydı be Ayşegül! Bak, adam çıktı geldi geri.

10- Kurtlar Vadisi

 

  

Gelelim üzerine ansiklopedik bilgi vermek gereken efsane dizimiz Kurtlar Vadisi’ne. “Elif Dedim” türküsünü dilinden düşürmeyen Polat’ın hayatına giren kadınları alfabetik mi versek, kronolojik mi sıralasak bilemedik. Ya da “Ahu, Ebru, İnci, Leyla ve Zeynep” isimleri kaç farklı şekilde sıralanır diye bir matematikçiye mi sorsak acaba?

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
10
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke