Amatörlükten “O Ses Türkiye” Birinciliğine: Oğuz Berkay Fidan Kimdir

3 dakikada okuyabilirsiniz


Müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna dememişler. Her türden müziği sevenlerdenim ben. Kulağıma hoş gelsin yeter. Oğuz Berkay Fidan da kulağa hoş gelenlerden. Oğuz Berkay Fidan şuan ne yapıyor diye merak ediyorsunuz gibi. İşte karşınızda 2012 yılında ki “O Ses Türkiye” birincisi Oğuz Berkay Fidan.

Oğuz Berkay Fidan

29 Ağustos 1995 doğumlu olan Oğuz Berkay Fidan Keşan’da doğmuş genç bir müzisyen. Fidan, “Küçük yaşlarda başladığım amatör müziği ileri ki yaşlarımda O Ses Türkiye ile birlikte profesyonel boyuta taşıdım ve devam etmekteyim. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi 4. Sınıfı İletişim Tasarımı öğrencisiyim” dedi. Küçüklükten başlayan şarkı söyleme isteği ülkemizin önemli ses yarışmalarından birinde birincilikle taçlanıyor. Bu mutluluğu anlamakla kalmayıp hissedebiliyorum da. Güzel başarı.

Oğuz Berkay Fidan kimdir

“Sen” Şarkısı ve Daha Fazlasıyla: Sinan Sipahiler içeriği için tıklayın

Yarışmadan sonra hayatında ne gibi değişiklik olduğunu merak etmedim değil hani. “Sağolsunlar insanların sevgileri ve ilgileri artmaya başladı. Her geçen gün de artmaya devam ediyor. Yalnız bırakmıyorlar beni. En büyük değişiklik insanların gösterdiği değer olabilir” diyen Oğuz Berkay Fidan, “Profesyonel müzik hayatına atılmamın başlangıcı da olduğu için aynı zamanda müzik adına o anlardan sonra çok şey kattım kendime” diye ifade etti.

Müziği hayatının odak noktasına koyan Oğuz Berkay Fidan’a hayat felsefen nedir diye sorunca, “İngilizce “Do Something” diye bir söz var. Türkçeye ‘Bir şey yap’ diye çevirebiliriz ama o etkiyi vermeyecektir. Yani ne yaparsan yap bir şey yap ve bunu iyi yap felsefesinde ilerlemeye çalışırım genelde. Daha bir çok kendime hatırlattığım felsefik sözlerde var tabi ki” sözleriyle ifade etti.

Kendisine ait söz ve besteleri olduğunu öğrendiğim Oğuz Berkay Fidan, ileride kendi işleriyle göreceğimizin sinyallerini verdi. Peki müzik dışında başka bir hayali var mı? Evet var. Oğuz Berkay Fidan, ” Yaratıcı olmak, bir şey hakkında düşünmek benim sevdiğim şeylerden. Şimdilerde de İletişim Tasarımı bölümündeyim. Tam da istediğim yerdeyim diyebilirim. İkisinden birini seçmek istemiyorum o yüzden hayatımda hem müziğe hem de okuduğum ve ileride mesleğim olmasını istediğim bölümüme önem gösteriyorum” dedi.

Müzik alanında dünya çapında insanların karşısına çıkıp performanslar sergileyebilmek en büyük hedeflerindenmiş. Bütün dünyanın sesinle yankılanacağını düşünmek muazzam bir his. Düşünmek bile insanı heyecanlandırıyorsa bu olayı yaşamanın vereceği hazzı tahmin edemiyorum.

Hayatta olmazsa olmazının “dürüstlük” olduğunu öğrendiğim Oğuz Berkay Fidan son olarak sevenlerine, “Onlar varsa ben veya benim gibi arkadaşlarım var. O yüzden onlara her zaman teşekkür ve minnet borçluyuz. Sizin aracılığınızla da herkese bir kez daha teşekkür etmiş olayım” dedi.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
7
Komik
Muhteşem Muhteşem
8
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
8
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official