Nostaljik Magazin Haberlerinden Bakalım Bu İsimleri Hatırlayabilecek misiniz?

5 dakikada okuyabilirsiniz


Magazin dünyasına damga vuran ünlülerin geçmişte nasıl göründüğünü biliyor musunuz? Sizi tozlu arşivinden çıkan bu fotoğraflarla nostaljik magazin yolculuğuna çıkaralım…

“Şoför” adlı film dönemin arabesk kralı Orhan Gencebay’ın bol şarkılı filmlerinden en çok ilgi görenlerinden. Başrolün kadın kahramanı ise Hülya Avşar, Orhan Baba’nın omuzlarında.

Fatih Ürek, yıllar önce çekilen fotoğrafını sosyal medyada takipçileriyle paylaşıp altına şu notu düştü “Yılları sormayın… sol baştan Erkan Can, Özer Tunca, Tevfik Bolulu ve ben…”
fatih ürek gençlik Nostaljik Magazin

1987 yılında Hürriyet Sinema 2. Güzeli seçilen Gülben Ergen.
gülben ergen gençlik

Caddebostan Maksim Gazinosu’nun ışıklı neonu. Kadroda kimler yok ki! Assolist Emel Sayın. Alt kadrosunda ise Göksel Arsoy, Sezen Aksu, Recep Kaymak, Meral Zeren, Zeki Alasya ve Metin Akpınar.
Caddebostan Maksim Gazinosu’nun ışıklı neonu

Gözlüklü Süperstar Ajda Pekkan.
Gözlüklü Süperstar. Ajda Pekkan.

1983 yılında Türkiye Güzeli seçilen Hülya Avşar’ın daha önce evlenip boşandığı için tacı elinden alınmıştı. Bir anda herkesin merak ettiği birisi haline gelen Avşar, İzmir Fuarı’na gitti ve Uğur Böcekleri ile birlikte sunuculuk yaptı.
hülyaavşar

TRT’ye parodiler çeken Levent Kırca ve Ali-Ayşegül Atik çifti,  bir ameliyat skecinin hazırlıklarını yapıyorlar.
event Kırca ve Ali-Ayşegül Atik

Türk komedi dünyasının üç ünlü komedyeni ile bir ünlü sunucusu aynı kutlamada bir araya gelince, ortaya bu tarihi fotoğraf çıktı.Türk komedi dünyasının üç ünlü komedyeni

Meslek hayatına dansöz olarak başlayan Sibel Can’ın gençlik yıllarından..
dansöz sibel can

Yakın çevresi “Paşam aman böyle şeyler yapma, Türk halkı bunları kaldıramaz” diye uyarsa da, o sahnedeki yeniliklerini sakınmadan hayata geçirdi. Kulaklarda o billur sesinin yarattığı keyifler, gözlerde ise Paşa’nın mini eteği, dizlerinin üzerine kadar çıkan apartman topuklu çizmeleri…
paşam zeki müren

Filmlerde figüranlık yaparak, annesinin yanında henüz 13 yaşında sinemayla tanışan Fatma Girik kısa sürede zirveye çıktığı yıllar. O yıllarda setlerde makyöz olmadığından ünlü de olsanız kendi makyajınızı kendiniz yapardınız.
fatma girik

Yakınlarının “Kara kuru Nükhet Duru” diye takıldığı Türk pop şarkıcısı Nükhet Duru.
Kara kuru Nükhet Duru

Manço’yu kısa saçları ve sakalsız bıyıksız haliyle tanımak pek kolay değil.
barış manço gençlik

Bir dönem içtikleri su bile ayrı gitmezdi aynı bisiklette gördüğünüz Nilüfer’le Kayahan’ın. Nilüfer 1984’te Kayahan’ın “Kar Taneleri”ni seslendirdi. Sonra daha birçok eserini. Ama araya dargınlık girince Kayahan ona şarkılarını yasakladı.

nilüfer ve kayahan

Demet Akalın için en büyük talih Kadir İnanır ile tanıştığı gündü. Kadir İnanır 80’li yılların ortalarında dört filmlik bir proje hazırlığı içindeydi. Bu filmlerin birinde oynaması için de Demet Akalın’ı seçti. O dönemde kimsenin tanımadığı Akalın’ı, günümüzde tanımayan yok.
demet akalın kadir inanır

“Kamalı Zeybek” filminde Nebahat Çehre’ye evlilik teklifinde bulunan Yılmaz Güney, kısa süre içinde muradına erdi ve onunla nikah masasına oturdu.
nebahat çehre

Nebahat Çehre ve Yılmaz Güney nikah masasında.
Nebahat Çehre ve Yılmaz Güney

Çocukların sevgilisi Barış Manço yine çocuklarla birlikte. Hem de kendi adının verildiği sokağın başında.
barış manço

Türk sanat müziğinin en iyi yorumcularından biri olan ve sanatçı “Diva” lakabıyla bilenen Bülent Ersoy, 14 Nisan 1981’de Londra’da geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatından sonraki gençlik hali.
bülent ersoy hamam

Pop müziğimizin “Minik Serçe”si Sezen Aksu, lise yıllarında arkadaşlarıyla birlikte… Gözlerinde siyah gözlükleri ve eli cebinde. Aklında ise dersler değil, müzik var. Aksu’nun İzmir’deki belediye otobüslerinde bağıra çağıra şarkılar söylediği yıllar.
sezen aksu gençlik

Emel Sayın sahneye çıkmak için kulis odasından ayrılırken, kulağına bir fıkra anlatarak ona moral veren  Müjdat Gezen.
müjdat gezen emel sayın

Kadir İnanır, 1979’da İstanbul’a gelen ve ‘Haydarpaşa’nın gelini’ olarak lanse edilen, birçok filmde rol alan Christina Haydar ve eşi ile birlikte.
kadir inanır

Bu ne ekmek kuyruğu, ne benzin kuyruğu… Bu bir sinema kuyruğu… 60’lı yılların başı. Turgut Özatay ve Aysel Tanju’nun oynadığı “Hancı” filmi, Ankara Gölbaşı Sineması’nda kapalı gişe gösteriliyor. Biletler karaborsada.
hancı gölbası sineması

Macera filmlerinde asla dublör kullanmayan, ölüme meydan okuyan Cüneyt Arkın’ın bir apartman balkonunun kenarında gezerken ayağının kayıp ölümün soğuk nefesini hissettiği anın fotoğrafı.

cüneyt arkın Nostaljik Magazin

Aytaç Arman, Kadir İnanır, Zeki Müren, Barış Manço, Nilüfer, Türkan Şoray, Emel Sayın,Gülşen Bubikoğlu…
Aytaç Arman, Kadir İnanır ,Zeki Müren,Barış Manço , Nilüfer ,Türkan Şoray , Emel Sayın,Gülşen Bubikoğlu.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
handeocak