Netflix Dizi Önerileri: Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Netflix Dizisi 

4 dakikada okuyabilirsiniz


Netflix Dizi Önerileri
Netflix Dizi Önerileri

Netflix Dizi Önerileri: Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Netflix Dizisi 

Netflix Dizi Önerileri: Son yıllarda ülkemizi saran yabancı dizi izleme alışkanlığının belki de en önemli tetikleyicisi Netflix. Birbirinden farklı dizi, film ve belgesel içerikleriyle bağımlılık halini alan Netflix, en çok izlenen dizilere yer veriyor. Hem Türkiye hem de dünyada yankı uyandıran en popüler Netflix dizilerini sizler için derledik. İşte en iyi Netflix dizileri:

1.Black Mirror

Netflix Dizi Önerileri Black Mirror

IMDb: 8,9

İlk iki sezonunda Channel 4’te yayınlanan Black Mirror, 3.sezonundan itibaren Netflix’te yayınlanmaya başladı. Bilimkurgu antolojisi olma özelliği taşıyan Black Mirror, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve ileri teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor. Her bölümü birbirinden bağımsız konuları ele alan dizi, son olarak yayınladığı interaktif yayınıyla bütün dünyada ses getirdi.

2.Stranger Things

Netflix Dizi Önerileri Stranger Things

IMDb: 8,9

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar. Netflix Dizi Önerileri içeriğimizde en çok izlenen dizilerden biri olarak kabul edilen Stranger Things, 2016’dan bu yana popülerliğini korumaya devam ediyor.

3.House of Cards

Netflix Dizi Önerileri House of Cards

IMDb: 8,8

ABD politikasının en hırslı politikacılarından biri olan Francis Underwood’un, Dış İşleri Bakanlığı başka birisine verilince gözünü karartarak şantaj, baştan çıkarma ve hırs dolu yollarla tepeye çıkma mücadelesini konu ediyor. Dizi, adı cinsel taciz iddialarına karışan baş rol oyuncusu Kevin Spacey’nin ayrılması sonrası Claire Underwood karakterinin öne çıkarılması ile devam ediyor.

“Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 10 Yabancı Dizi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

4.Peaky Blinders

Netflix Dizi Önerileri House of Cards

IMDb: 8,8

2013 yılında BBC’de yayınlanmaya başlayan Peaky Blinders, on dokuzuncu yüzyılın son yarısı ile yirminci yüzyılın başlarında geçmekte olan bir öyküyü konu alıyor. Bir dönem dizisi olarak adlandırabileceğimiz yapımda, tarihsel dönem içerisindeki çeteleşme mücadelesi, Birmingham’daki bir suç çetesinin başında ne pahasına olursa olsun yükselmeyi kafasına koymuş, acımasız mafya babası Tommy Shelby çevresinde anlatılıyor. Peaky Blinders, Netflix Dizi Önerileri arasında önemli bir yapım.

5.Narcos

Netflix Dizi Önerileri Narcos

IMDb: 8,8

Uyuşturucu kaçakçılığı yaparak dünyanın en zengin ve güçlü insanlarından biri olan Pablo Escobar’ın hayatını anlatıyor. Escobar’ın güçlenerek en tepeye gelme mücadelesini detaylıca konu edinen dizide Amerikalı ajan Steve Murphy ve ortak çalıştıkları Kolombiya’lı ajan Javier Pena da yer alıyor.

6.The Crown

Netflix Dizi Önerileri The Crown

 IMDb: 8,7

II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından İngiltere siyasi karışıklık içindedir ve bu zorlu dönemde tahta bir kadın geçmektedir. The Crown, Kraliçe 2. Elizabeth’in hayatı ve tahta geçmesinden sonraki politik süreçleri konu alıyor. Siyasi rekabetler, aşk ve dönemsel olayların işlendiği dizinin başrolünü Claire Foy canlandırıyor. 

7.Mindhunter

Netflix Dizi Önerileri Mindhunter

IMDb: 8,5

Netflix Dizi Önerileri içeriğimizin bir diğer dizisi, 1970’lerin sonunda FBI’ın özel bir biriminde görev alan iki ajanın, cinayet psikolojisini araştırarak ve tamamıyla gerçek canilerle endişe verici bir yakınlık kurarak suç biliminde yeni ufuklar açmasını konu ediniyor.

“Size İyi ki Bu Zaman Diliminde Yaşıyorum Dedirtecek Distopya Dizileri” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

8.BoJack Horseman

Netflix Dizi Önerileri BoJack Horseman

IMDb: 8,5

Netflix’in en eğlenceli yapımlarından biri, animasyon dizisi BoJack Horseman. BoJack Horseman; 90’lı yıllarda ünlü bir televizyon oyuncusuyken yıldızı sönmüş huysuz bir atın, Hollywood’da tekrar üne kavuşma hikayesini anlatıyor.

9.Grace and Frankie

Netflix Dizi Önerileri Grace and Frankie

IMDb: 8,3

Grace ve Frankie, mutlu evlilikleri olan iki kadındır. Eşleri aynı büroda avukatlık yapmaktadır. Bir gün kocalarının birbirine aşık olduğunu ve boşanmak istediklerini öğrenirler. Emmy adaylığı bulunan dizi, Netflix Dizi Önerileri listemizde bulunan en ilginç konuya sahip dizilerden biri olma özelliği taşıyor.

10.Bodyguard

Netflix Dizi Önerileri Bodyguard

IMDb: 8,2

Netflix Dizi Önerileri listemizin son maddesindeyiz. Bodyguard, bir terör saldırının engellenmesine yardımcı olan savaş gazisi David Bud’un, katıldığı savaşın en önemli destekçilerinden biri olan İçişleri Bakanı Julia Montague’yu korumakla görevlendirilmesiyle başlıyor. David zamanla görevi ve inancı arasında kalıyor.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
10
Muhteşem
Acıklı Acıklı
3
Acıklı
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke