Nasıl Güzel Kokulur? Tercih Etmeniz Gereken 10 Yiyecek

4 dakikada okuyabilirsiniz


Hiç vücudunuzun kokusundan dolayı rahatsız hissettiğiniz oldu mu? Kötü bir kokuya sahip olmak utanç verici bir durum olabilir. Vücut kokunuz genellikle genleriniz tarafından belirlenirken, tükettiğiniz gıdalarla da değişime uğrayabilir ya da çoğalabilir. Vücudunuzun kokusunu en çok etkileyen gıda ürünlerinin bir listesini oluşturduk. Hangi yiyeceklerin vücudunuzun daha iyi kokmasını sağlayacağını ve bir buluşmaya gitmeden önce hangilerini tüketmenin daha doğru olacağını öğrenmek için okumaya devam edin. İşte Nasıl Güzel Kokulur sorusuna yanıt veren yiyecekler:

1.Su vs Bira

Nasıl Güzel Kokulur

İçme suyu vücudun kötü kokuya neden olan toksinlerini dışarı atmasına yardımcı olur. Bira ise bütün gün çalıştıktan sonra biraz rahatlamak için iyi bir seçenek olabilir. Ama alkolün vücudun gözeneklerinden dışarı çıkma gibi bir huyu olduğundan dolayı, bira kötü vücut kokusuna neden olabilir.

2.Nasıl Güzel Kokulur Sorusu İçin İlginç Bir Kapışma: Yoğurt vs Süt

Nasıl Güzel Kokulur

Yoğurtta bulunan aktif kültürler, kokuya neden olan sülfit bileşiklerin miktarını azaltır. Ayrıca yoğurt D vitamini içerdiği için ağızda bulunan bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. Böylece ağız kokusunu azaltır. Süt ise kötü vücut kokusuna neden olabilecek kolin içerir.

3.Limon Suyu vs Şarap

Nasıl Güzel Kokulur

Şarap içmek akşamlardan zevk almanın iyi bir yolu gibi gözükebilir. Fakat aşırı alkol tüketimi sizi gününüzü alkol gibi kokarak geçirmek zorunda bırakabilir. Bunun yerine limon suyu içmeyi deneyin. Limon yüksek antioksidan özelliğinden dolayı, vücudu detoksize etmeye yardımcı olur ve toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.

4.Bitki Çayı vs Kahve

Nasıl Güzel Kokulur

Bitki çayı büyük bir antioksidan kaynağıdır. Vücudunuzda ne kadar az toksin tutarsanız o kadar iyi kokarsınız. Kahve ya da herhangi bir kafeinli içecek ise keskin bir vücut kokusuna neden olabilir.

5.Elma vs Karnabahar

Nasıl Güzel Kokulur

Nasıl güzel kokulur sorusunun bir diğer yanıtı elmadır. Elma, doğal temizleyici özelliğinden dolayı kötü nefes kokusuna karşı etkilidir. Karnabahar ise vücutta kokuya neden olabilen kolin içerir.

“3 Günlük Askeri Diyet ile 10 Kiloya Kadar Zayıflamak Mümkün” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

6.Portakal vs Kabak

Nasıl Güzel Kokulur

Narenciye meyveleri harika kokar ve vücudunuz tarafından da kolayca emilir. Böylece kokunuz genel olarak iyi hale gelebilir. Diğer taraftan kabak kolin içerir. Kolin vücutta trimetilamin birikimi sebebiyle kötü kokuya sebep olabilir.

7.Kakule ve Tarçın vs Sarımsak ve Soğan

Nasıl Güzel Kokulur

Kakule ve tarçın sadece lezzetli yemekler yapmaya yaramaz aynı zamanda size taze, hoş ve uzun süre kalıcı bir koku da verir. Sarımsak ve soğan ise vücuttaki gözenekler aracılığıyla metabolize olan ve kötü vücut kokusuna neden olan kükürt bileşikleri içerir.

8.Kereviz vs Kuşkonmaz

Nasıl Güzel Kokulur

Kereviz vücudunuzun feromonları serbest bırakmasına yardımcı olur ve böylece karşı cinse daha çekici görünmenize yarar. Kuşkonmazdaki asparagusik asit ise istenmeyen vücut kokusuna sebep olan kükürt bileşenlerine ayrılır.

9.Balık vs Kırmızı Et

Nasıl Güzel Kokulur

Bir araştırmaya göre kadınlar iki hafta boyunca kırmızı et tüketmeden diyet yapan erkeklerin vücut kokusunu, kırmızı et tüketenlere göre daha çekici ve hoş bulmuşlardır. Sindirilen balık metabolize olurken güzel olmayan kokuları açığa çıkarmaz. Yani bir randevu planınız varsa kırmızı et yerine balık yemeniz sizin için daha iyidir.

10.Çemen Otu Tohumu vs Kabak Çekirdeği

Nasıl Güzel Kokulur

Çemen otu tohumu sindirim sisteminize fayda sağlar ve kötü kokuya neden olan toksinleri vücuttan uzaklaştırmanıza yardımcı olur. Kabak çekirdeği ise yüksek kolin içerir ve kötü kokuya neden olur.

Nasıl güzel kokulur diye merak ediyorsanız, tüketmeniz gereken yiyeceklerden bazıları bu şekilde. Kötü vücut kokusuna sahip olmak utanç verici gibi görünse de yemekten kaçınmanız için tavsiye edilen gıdalar yine de besin değerine sahiptir. Bu besinleri hiçbir şekilde almamak doğru bir tercih değildir. Tüm yeşil sebzeleri, meyveleri ve süt ürünlerini ölçülü olarak tüketmek en doğrusudur.

Kaynak: brightside

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Afife