Mutlu Evliliğin Korunması İçin 9 Pratik Yol

4 dakikada okuyabilirsiniz


Pek çok açıdan mutluluk, beklenmedik bir armağandır, hayatınıza geldiğinde zevk alacağınız bir şeydir. Olumlu düşünmenin kanıtlanmış faydaları olsa da sadece mutlu olmaya karar vermek zordur. Hayattaki fırtınalar ve türbülanslar sırasında kendi duygularımız üzerinde çok az kontrol sahibi olduğumuzdan, birden fazla kişinin katıldığı ailemiz veya evliliğimiz gibi konulardaki mutluluğumuz üzerinde daha az kontrole sahibiz. Bununla birlikte, hiçbirimiz mutlu bir evliliği garanti edemesek de mutlu bir evliliğin gelişebileceği ortamı yaratmak için çok şey yapabiliriz. Bu sebeple Mutlu Evliliğin Korunması İçin 9 Pratik Yol adlı içeriği sizler için hazırladık. Keyifle okumanız dileğiyle..

1. Mutlu Evliliğin Korunması İçin: Olumlu Olun

Mutlu Evliliğin Korunması

İlişkinizin tüm alanlarında bardağın boş tarafını görmek yerine dolu tarafına odaklanın. Olumlu ve minnettar olmak için birçok sebebi kabul etmekte güçlük çekiyorsanız, bir “şükran listesi” oluşturun. Sağlığınız başta olmak üzere hayatınızda olumlu seyreden her şeyin bir listesini yazın. Evliliğin ve aklınıza gelen başka her şey. Hayatındaki tüm güzel şeylerin bir listesini yapmak çok zor olmamalı.

2. Mutlu Evliliğin Korunması İçin: İş Bölümü Yapın

Mutlu Evliliğin Korunması

O kadar bariz ki, hakikaten birçok evlilik, hakkaniyetli bir iş bölümü yapılmadığı için bozuluyor. Çöpü çıkarmak veya bulaşık makinesini boşaltmak sizin işiniz ise, siz yapın. İşleri paylaştığınız zaman, çalışmanın yarısını yaptığınızdan emin olun. Bunu anlayamıyorsanız, eşinizle oturun ve ev işlerini bölün. Onları bölmenin iyi bir yolu, her birinizin en sevmediği işlerin listelerini yapmaktır.

3. Mutlu Evliliğin Korunması İçin: Vücudunuza Dikkat Edin

Mutlu Evliliğin Korunması

Bu başlangıçta biraz kafa karıştırıcı olabilir, ama değil. Kendinize iyi bakın. Biraz egzersiz yapın, gerekli muayeneler için doktor ve dişçiye gidin, duş alın, iyi giyinin, saçınızı kesin vb. Bu kadar basit.

4. Mutlu Evliliğin Korunması İçin: Zihninize Dikkat Edin

Mutlu Evliliğin Korunması

Hepimiz ilginç insanlarız, ama çoğumuz evlilik rutinine girdikten sonra hayal gücümüzü ve beynimizi kullanmayı unutuyoruz. Aklınızı ihmal etmeyin. Bir kitap okuyun. Eşinizle ilginç bir film izleyin. Daha sonra kahve içip konuşun. İlginç bir gezi yapın ya da bir kursa kaydolun.

5. Mutlu Evliliğin Korunması İçin: Duygularınıza Dikkat Edin

Mutlu Evliliğin Korunması

Evlilik, samimi bir ilişkidir ve samimiyet, eşinizle kendinizi paylaşmak demektir. Duygularınızı, kendinizden veya eşinizden saklamayın.

“İlişkiden Uzaklaştıran Hareketler: Kadınları Erkeklerden Soğutan 7 Davranış” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

6. Mutlu Evliliğin Korunması İçin: Eşinize İlgi Gösterin

Mutlu Evliliğin Korunması

Birçok evli insan bu konuyu görmezden geliyor. Eşinizin doğum günlerini ve yıl dönümlerinizi hatırlayın. Veya yardıma ihtiyacınız varsa, önemli günler geldiğinde sizi bilgilendirmesi için telefonunuzdaki takvimde bir uyarı ayarlayın.

7. Mutlu Evliliğin Korunması İçin: Eşinizi Kontrol Etmeye Çalışmayın

Mutlu Evliliğin Korunması

Kendinizden tamamen ayrı birisiyle evlisiniz. Bu kişiyi kontrol etmeye çalışamazsınız, çünkü bu sadece hayal kırıklığı ve kalp kırıklığıyla sonuçlanabilir. Eşinizin işleri sizin yaptığınız gibi otomatik olarak yapmasını beklemeyin. Bunu kabul edin. Eşinizi kontrol edebilmek için ne kadar uğraşırsanız, başarısız olduğunuzda daha fazla hayal kırıklığına uğrarsınız ve bu sizi mutsuz ve itici bir kişi haline getirir. Eşinizin kendisi olmasına izin verin. Bir hata yaptığını düşünseniz bile, bunu anlatırken ona saygı gösterin. Eşiniz, bir problemi çözmek için sizden özellikle yardım istemediği sürece, onun bu problemi kendisinin çözmesine izin verin. Ona bir çocuk gibi değil, yetişkin gibi davranın.

8. Mutlu Evliliğin Korunması İçin: Dürüst Olun

Mutlu Evliliğin Korunması

Doğruyu söyleyin. Düşüncelerinizi, hislerinizi veya hayallerinizi eşinizden saklamayın. Samimiyeti hatırlayın. Önemli olan bir şeyin daha iyi ya da daha kötü olması değil, gerçek benliğinizi eşinizle paylaşmanız.

9. Mutlu Evliliğin Korunması İçin: Nasıl İletişim Kurulacağını Öğrenin

Mutlu Evliliğin Korunması

İletişim zor. Evliliğinizde sizi rahatsız eden bir şey varsa, bunu paylaşın. Eşinize bırakmak istediğiniz bir şey varsa, bırakın. Bir problemi çözmek için onun yardımını istiyorsanız, açık olun ve yardım isteyin. Eşinizin yardımı yerine tavsiyelerini merak ediyorsanız, onu sempatik bir şekilde dinleyin.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.