İstanbul’da Mutlaka Görmeniz Gereken Konsept Kafeler

4 dakikada okuyabilirsiniz


Konsept kafeler deyince aklınızda hemen hemen bir şeyler oluşmuştur. Dünyada sevilen pek çok dizi ve film konseptli kafeler bulunuyor. Örneğin New York’ta Friends dizisinde her bölüm gördüğümüz Central Perk adlı kafe bulunmakta. Ülkemizde henüz sayısı çok olmamakla birlikte bu tarz konsept kafeler oldukça ilgi çekmeye başladı. Biz de gidip görebileceğiniz 3 kafeyi sizler için inceledik.

1.Walter’s Coffee-Kadıköy

konsept kafeler

Walter’s Coffee adından ve resimden de anlayabileceğiniz üzere Breaking Bad temalı bir kafe. Kahve labaratuvarı desek daha iyi açıklarız hatta. İstanbul’daki en iyi konsept kafeler arasında bulunuyor.

konsept kafeler

Tüm dünyadan dizinin müdavimlerini ağırlıyorlar. Duvarlarda periyodik cetvel görmemizin, garsonların tulum ve maskeyle servis yapmasının yanı sıra sunumları da tamamen konseptle uyumlu; kahvenizi beherde veya deney tüpünde gördüğünüzde şaşırmayın yani…

konsept kafeler

Walter’s Coffee‘ye geldiğinizde  kahve çekirdeği ezme makinesiyle birlikte sarı laboratuvar tulumuyla fotoğraf çekilebilirsiniz. Bunun için yapılmış ayrı bir odaları var. Ancak yoğunluğa bağlı olarak sıra bekleyebilirsiniz bizden söylemesi.

Saat 10:00-23:00 arası her gün açık.

Adres: Caferağa mah. Bademaltı sk. No:21/B Kadıköy/İSTANBUL

“Hangi Kahveyi İçeceğine Karar Veremeyenler İçin Temel Kahve Rehberi”adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

2.Hobbit House-Balat

konsept kafeler

Hobbit House adını Hobbit serisinden alıyor. Burası yalnızca bir kafe değil; yardımsever insanların buluşma noktası. Kapının yanında asılan kıyafetler ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere orada. Yalnızca kıyafet değil kitap, kırtasiye gereçleri, gıda gibi pek çok şeyinizi buraya bağışlayabilirsiniz.

konsept kafeler

Her hafta yaklaşık 3 bin kişiye yardım yapılıyor. Hobbit House‘un yüce gönüllü sahipleri ”Parasız da iyilik mümkün” diyerek açmışlar burayı.

konsept kafeler

Geldiğinizde bir çocuk koşarak yanınıza gelip üst katta yerimiz var derse şaşırmayın çünkü burada çocuklar da çalışıyor. Yalnızca çalışmıyorlar elbette gönüllüler onlara pek çok alanda ders veriyor, onlarla ilgileniyor. Çocuklar burayı ”İyilik Evi” olarak nitelendiriyorlar ve burada çok mutlular. Buradaki çocuklara her şey ücretsiz ve gelirler ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlanıyor. Mutlaka gidip görülmeli.

Adres: Balat Mahallesi, Yıldırım Cd. No:119, 34087 Fatih/İstanbul

3.Mendel’s Coffee Chocolatier-Beşiktaş(Akaretler)

konsept kafeler

Mendel’s The Grand Budapest Hotel filminden esinlenilmiş sıcacık bir çikolatacı-kafe. Tatlılarının ismi de konsepte uygun, örneğin Mösyö Gustave. Tatlı krizlerinize birebir, instagramdaki gönderilerine bakarak bile mutlu olabilirsiniz. Gittiğinizde yoğunluğa göre bekleyebilirsiniz ama sonuna kadar değeceğini söyleyebiliriz. Güler yüzlü ve sıcak çalışanlarıyla mutlu ayrılacağınız garanti.  Menüsüne internet sitelerinden ulaşabilir, instagramdan fotoğraflarına bakarak seçebilirsiniz.
konsept kafeler
Hikayelerini bilmek istiyorsanız sizler için bir alıntı:

”Bundan çok uzun yıllar önce, Mardin’li bir şeker tüccarının bademleri şekerle kaplayıp insanlara ikram ettiğinde mutluluklarını görmesiyle başlar hikaye. Tatlı bir ikramla gülümseyen yüzlerin çoğalması ve mutluluğun daha çok insana yayılması için ailecek kurdukları pastanelerinde her gün çeşit çeşit tatlar üretirler nesillerce. Bu mis kokulu tatlılar içinde büyüyen Atahan ve Emre ise tam bir çikolata tutkunu iki kuzendir. Çikolatalı bir şeyler üretmek ve çikolatanın büyülü dünyasını kendileri gibi çikolata tutkunlarıyla paylaşmak en büyük arzularıdır. Bu istek ve gayretle pek çok farklı lezzette çikolatalı tatlar denemiş olsalar da aradıkları lezzete bir türlü tam olarak ulaştıklarını düşünmezler.

Bir gün, neler yapabiliriz diye dedelerinden kalan tarif defterini merakla karıştırırken, dedeleriyle bir yabancının yan yana durduğu eski bir fotoğraf bulurlar. Fotoğrafın arkasında “dostuma” başlığı ile bir çikolata tarifi yer almaktadır. Altındaki imza ise Mendels’tir. Bu gizli tarifle aradıklarını bulduklarını anlayan Atahan ve Emre, hem dedelerinin hem de dostluğunun güzel anısını yaşatmak ve yepyeni bir dünyada bu güzel tatla nice dostları gülümsetmek için Mendel’s çikolata dükkanını açmaya karar verirler.”

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Pazar : 10:00 – 23:00

Cuma, Cumartesi : 10:00 – 00:00
Adres: Şair Nedim Cd. No:18 Akaretler/ Beşiktaş
No: 0 212 258 42 22
Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke