Moda Blogger’ı Denince Akla Gelen: Anıl Tiryaki

3 dakikada okuyabilirsiniz


Moda ile ilgilenen ve bu işi severek yapan birinden bahsetmek isterim sizlere. Moda Blogger’ı deyince akla gelen ilk isimlerden. O kişi tabi ki Anıl Tiryaki.

Aslen Çanakkaleli ve 12 yıldır İstanbul’da yaşayan Anıl Tiryaki, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu bir Edebiyat Öğretmeni. Evet doğru duydunuz. Ancak mesleğini hiç yapmamış ve 8 yıldır moda sektöründe çalışıyor. Anıl Tiryaki, “Uzun bir süre Türk tasarımcı Arzu Kaprol ile çalıştım ve aynı dönemde global moda haberleri, erkek stili, hayatımdan deneyimleri, kesitleri yazdığım blogumu açtım. Hobi olarak başladığım blog yazarlığını şimdi tam zamanlı meslek olarak yapıyorum” dedi. Aramızda kalsın ama ben de kendisini sosyal medyadan severek takip ediyorum. Sanırım değişik fikirler ve yaratıcı hayal gücü benim en çok hoşuma gidenlerden.

Moda Blogger’ı olma serüvenini özellikle merak ettim. Anıl Tiryaki, “Arzu Kaprol ile çalışırken styling eğitimleri aldım. Zaten modanın içindeyim fikirlerimi paylaşmalıyım diye düşündüm. 6 kişilik ekibimle 4 yıldır blog yazıyorum ancak instagramın popüler olmasıyla moda blogum, lifestyle öneriler verdiğim bir albüme dönüştü” diye ifade etti. Üstelik bir tek Moda Blogger’ı değil kendisi. Yemek, bakım, seyahat gibi birçok alanda kendi favorilerini takipçileriyle paylaşan biri. Kullandığı ürünleri, gittiği ülkelerde nerelerde kaldığını ve ne yediğini onu seven ve merak eden takipçileriyle paylaşıyor. Anıl Tiryaki, moda haftaları ve tasarımcıların koleksiyonlarıyla ilgili fikirleri ve eleştirilerini yazmaya devam ediyor.

Anıl Tiryaki, çocukluğundan beri modaya ilgi duyan biriymiş. Düşünün lise hayatını, Fransa’nın ünlü moda evlerini araştırmakla, tasarımcılarının hayat hikayelerini, koleksiyon fikirlerini okumakla geçirmiş zamanını. Sevdiği işi yapacağından da eminmiş. Bu kadar istek sonunda zaferi getirmiş.

Eğitim hayatı boyunca içine kapanık, asosyal biri olduğunu öğrendim. Yeni insanları hayatına alamayan biriymiş. Herkesin bir kırılma noktası olduğunu düşünenlerde kendisi de. Üniversite bitip, mutlu olacağı işi yapmaya başlayınca Anıl Tiryaki’nin kırılma noktası oradan başlamış. “Moda sektöründe çalışmaya başladığım yıl, kendime yepyeni bir çevre oluşturdum. Sosyalleştim. Artık bana destek olan ve daha başarılı olmamı sağlayan yakınlarım var. O yüzden editörlüğe başlarken de zorlanmadım” diyen Anıl Tiryaki, “‘Blogger olmak istiyorum’ diye çok fazla mesaj ve mail alıyorum. İlham almak isteyenler için önerim; öncelikle çok sevin, araştırın ve öğrenin, sosyalleşin, çok insan tanıyın” dedi.

Gardırobunun olmazsa olmazı siyah denim ve beyaz keten gömlekmiş. Ki bence gayet şık. Anıl Tiryaki’nin ilginç bir olayını merak edip kendisine bu soruyu yönelttim. Anıl Tiryaki, “2 yıl önce yeşil şortumun cebine koyduğum telefonumdan, farkında olmadan instagramda bir fotoğraf paylaştım. Tuş kilidi yapmayı unuttuğum için telefonum, cebimden alaca bulaca yeşil bir fotoğraf çekmiş ve o fotoğraf 20 dakika instagramda kalmış. Fark ettiğimde arkadaşlarla çok gülmüştük çünkü yeşil dümdüz bir fotoğraf 80 küsur beğeni almış ve bir adet ‘minimal fotoğraf, harika!’ diye yorum almıştı. O gün arkadaşlarım ‘sen ne koyarsan koy beğenilecek bu da ispatı oldu’ diye dalga geçmişlerdi” dedi.

Anıl Tiryaki kedini çok seviyor fakat bu özelliğini pek sevmiyormuş. Kendisinde en sevdiği özellik ise merhametli olmakmış. Hımm ben de sevdim bu özelliğini. Ve son olarak sevdiklerine ve onu takip edenlere, “Onları çok seviyorum. Bazen tek tek mesajlarına cevap veremiyorum ama her yazdıklarını okuyorum. Eleştirilerini dikkate alıyorum, fikirlerini önemsiyorum. Devamlı kötü yorum yapan ama beni takip etmekten vazgeçmeyenlere de teşekkürler, onlar da bir acayip ama olsun, iyi ki varlar” dedi.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
14
Komik
Muhteşem Muhteşem
18
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
14
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official