Matadoru Köşeye Sıkıştıran Boğa Öyle Bir Şey Yaptı ki…

1 dakikada okuyabilirsiniz


Matador yıllarca boğa ile şov yapmıştı. Hayatı, boğanın sırtına vahşice kılıç batırmak ve onu adeta öldürmeye çalışmakla geçmişti. Bir gün öyle bir an yaşandı ki; matador kendini hayatla ölüm arasındaki o ince çizgide buldu. Köşeye sıkışmıştı ve kaçacak hiçbir yeri yoktu. Matadoru köşeye sıkıştıran boğa istese yılların intikamını alabilir ve onu tek bir hamleyle bile öldürebilirdi. Ama yapmadı. Sadece bağırdı: “Neden!” Bu ise matadora yetti. O günden sonra bu işi bir daha asla yapmadı.

matadoru köşeye sıkıştıran boğa

 

Fotoğrafta gördüğümüz matadorun adı Alvora Munera. Yarışın son mücadelesinde gücünü yitiren ve yıkılan Alvora, ölümün nefesini sanki ensesinde hissetti. Boğa ona yaklaştı ve onu köşeye sıkıştırdı. Matador sonunun geldiğini düşündü. Ama beklenen olmadı. Boğa ona hiçbir şey yapmadı. Yarıştan sonra Alvora bir açıklama yaptı:

“Boğa gözümün içine bakarak bağırdı, sadece bağırdı” diyordu matador açıklamasında.

“Sırtına oklar batırdığım hayvan bana zarar vermedi. İstese beni orada öldürebilirdi fakat sadece gözlerime bakmakla yetindi” dedi Alvora, ve ekledi:

“Her hayvanda olduğu gibi onun gözlerinde de masumluk vardı. Yüreğimde adaletin hıçkırarak ağladığını işittim. Belki de bağışlanırdım, fakat itiraf edemedim. Kendimi dünyanın en vahşi mahluku gibi hissediyordum.”

Alvora Munera o günden sonra kariyerine son verdi.

“Uyguladığınızda Hayatınızı Anlamlı ve Başarılı Kılacak 13 Önemli Şey” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
11
Muhteşem
Acıklı Acıklı
18
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
8
Şoke