Marjinallerin Beslediği Hayvanlar Sizi Çok Şaşırtacak

3 dakikada okuyabilirsiniz


Sizi sorgulamadan seven ve tehlike arz etmediğiniz sürece size zarar vermeyen minik dostlarımızla olmaktan hepimiz çok mutluyuz. Küçükken bir evcil hayvan istemiş miydiniz? Hayvanları çok seviyor ama kedi, köpek gibi bir evcil hayvan yerine daha farklı bir hayvanı evcilleştirmek mi istiyorsunuz? Siz evinizde bu hayvanları besler miydiniz? İşte marjinallerin beslediği hayvanlar :

1. Karınca

marjinallerin beslediği hayvanlar

Evde yapay bir karınca yuvası yapılabildiğini biliyor muydunuz? Kraliçe karıncanızı yapay bir ortamda yumurtlatır ve onlara 2-3 damla şeker verirseniz yüzlerce karıncanız olabilir. Hobi olarak karınca yetiştiren insanların var olduğu biraz sizi de korkutuyor mu? Bunun eğitimlerini veren bir youtube kanalının olması peki??

2. Kaplan

Kaplan da bir çeşit kedicik sonuçta sadece uykunuzda sizi sevmek isterken öldürebilir. Tek bir sorun var bu kediyi beslemek size biraz pahalıya patlayabilir. Unutmamalıdır ki o bir etçil.

3. Tarantula

Marjinallerin beslediği hayvanlar dendiğinde akıllara gelen bir diğer hayvan da tarantula. Tropik ve sıcak iklimlerde yaşayan tarantulaların böcek sınıfına ait olmadığını duyan bir grup insan beslemek istemiş olmalı diye düşünüyoruz. Eğer tarantula beslemek istiyorsanız bir teraryum almak zorundasınız çünkü tüyleri size değdiğinde acı ve kaşıntı veriyor.

4. Eşek

Onları minik bir eşek sanmanız büyük bir yanılgı olacaktır. Farklı bir tür olan minyatür eşekler doğduklarında 6 ile 13 kilo arasında oluyorlar. Eve geldiğinizde minyatür eşeğinize sarılarak televizyon izlemek hiçte fena sayılmaz.

5. Kirpi

Görünce sarılmak isteyeceğiniz şirinlikte olan bu canlılar büyük bir kafes sayesinde rahatlıkla evde beslenebiliyor. 10 yıla yakın yaşayan kirpiler oyun oynamayı da çok seviyor.

6. Degu

Son dönemde oldukça popüler olan degular hamsterlara oranla sahipleriyle daha rahat iletişim kurabiliyorlar. Ortalama yaşam süreleri 6-8 yıldır.

7. Pirana

Farklı bir su canlısı beslemek istiyorsanız pirana tam size göre. Sanıldığının aksine her şeye saldırmayan piranalar zevk için başka bir canlıyı öldürmezler. Karnı aç olmadığı ve tehlike hissetmediği durumda gayet diğer balıklarınızla uyum içinde yaşayabilirler.

8. Pigme Keçisi

Bodur hayvan olan pigme keçisinin hem dişisinde hem de erkeğinde boynuz bulunur. Bakışlarıyla içinizi ısıtacak olan bu canlının tüyleri kısa ve düzdür.

9. Çöl Tilkisi

15 yıla yakın yaşayabilen çöl tilkileri sıcak bölgelerde yaşamayı tercih ederler. Şirin görüntüsüyle beğeninizi alacak olan çöl tilkileri normalde bitkisel gıdalarla beslenmeseler bile alıştırdığınız taktirde yiyebiliyorlar.

10. Fil

Dünya Savaşı boyunca Sheile isimli fil bir kadın tarafından evin bahçesinde beslendi. Yani biz diyoruz ki neden sizin de minnacık bir filiniz olmasın?

“Hayvanlar Aleminden 9 Romantik Hareket” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
14
Şoke