Malatya Film Festivali : 8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nden 7 Detay 

3 dakikada okuyabilirsiniz


Malatya Film Festivali
Malatya Film Festivali

Malatya Film Festivali : 8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nden 7 Detay 

Malatya Film Festivali: Bu yıl sekizincisi düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF) 9-15 Kasım tarihleri arasında çeşitli kategorilerde ulusal ve uluslararası film gösterimleriyle, belgesel sunumlarıyla ve yarışmalarla ziyaretçilerini ağırlıyor. Festivalin en önemli detaylarını sizler için derledik:

1. Festival Kapsamında Verilen Ödüller

Malatya Film Festivali

Festivalin ilk günü Türk sinemasına katkıda bulunmuş pek çok değerli isme ödülleri takdim edildi.

  1. MUFF Onur Ödülleri: Osman Sınav, Perran Kutman ve Şener Şen
  2. MUFF Türk Sinemasına Katkı Ödülleri: Hüseyin Yeşil ve Cemal Okan
  3. MUFF Sinema Emek Ödülü: Derya Ergün tarafından alındı

2. Festivalin Yarışmaları

Malatya Film Festivali

Festivalde “ulusal uzun metraj”, “uluslararası uzun metraj”, “ulusal kısa metraj” ve “uluslararası kısa metraj” olmak üzere dört farklı kategoride film yarışmaları bulunuyor. Ayrıca bu dört kategoride yarışma harici film seçkileri hazırlanmış, festival kapsamında bu filmler de seyirciyle buluşuyor.

3. Festival Jürisi

Malatya Film Festivali

Bu senenin festival jüri başkanı Nuri Bilge Ceylan. Festivalde birden fazla yarışma kategorisi olduğu gibi, aynı şekilde her biri için farklı jüri grupları bulunuyor. Ulusal Uzun Metraj, Uluslararası Uzun Metraj, Ulusal Kısa Metraj ve Uluslararası Kısa Metraj Yarışma Jürisi bunlara ek olarak da Siyad Jürisi, Film-Yön Jürisi, Kemal Sunal Halk Jürisi jüri görevinde.

“Nuri Bilge Ceylan Filmleri: Altın Palmiye Ödülü Sahibi NBC’nin 9 Filmi” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

4. Malatya Film Platformu

Malatya Film Festivali

Malatya Film Platformu yapım aşamasındaki filmlere ve oyunculara destek veren bir platform. Ayrıca çeşitli konularda atölyeler, paneller, workshoplar düzenlemekte. Festival kapsamında gerçekleşen 2. Malatya Film Platformu 11-15 Kasım tarihleri arasında çeşitli eğitimler düzenliyor. Nuri Bilge Ceylan ile Masterclass, Hollywood’un ünlü oyuncu koçlarından Vernice Klier ile Oyunculuk Atölyesi ve daha birçok panel, konuşma, sunum festival ziyaretçileriyle buluşacak.

Malatya Film Festivali

Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında “Komedi Vitrini”, “Korku Tüneli”, “Cengiz Aytmatov Anısına” ve “Tevfik İsmailov Anısına” başlıkları altında pek çok farklı film gösterimi yapılıyor. 8. Malatya Uluslararası Film Festivali onuruna “Ahlat Ağacı, İnat Hikayeleri, Milyarder, Ne Olacak Şimdi, Yalancı ve Uzun Hikaye” filmleri seyirciyle buluşuyor.

5. Belgesel Gösterimleri

Malatya Film Festivali

‘TRT Belgesel Kuşağı’ başlığı altında beş adet belgesel gösterimi yapılıyor. Bu belgesellerin isimleri şöyle: Büyük Mücadele, Doğu’nun Kayıp Silüetleri, Mülteci, Ucuz Hayatlar ve Aile Olmak.

“Şener Şen Tiyatro Sahnelerine Geri Dönüyor! İşte Usta Sanatçının 14 Yıl Sonra Oynayacağı Oyun” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

6. Konuk Ülke: Filistin

Malatya Film Festivali

Malatya Uluslararası Film Festivali bu sene Filistin’e ev sahipliği yapıyor. “Filistin Seçkisi” ve “Filistin’den Kısalar” adıyla iki farklı kategoride film gösterimleri yapılıyor.

7. Çocuk Filmleri

Malatya Film Festivali

Malatya Film Festivali kapsamında bir diğer detay da çocuk filmleri. Çocuklar unutulmamış ve “Mişmiş Çocuk Filmleri” başlığı altında “Hay, Okul Yolunda, Renkli Balık: Yeni Dünyalar Kaşifi” isimli çocuk filmlerine yer verilmiş.

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke