Makyajsız Güzel Görünmek İsteyenler İçin 6 Püf Nokta

4 dakikada okuyabilirsiniz


Makyajsız Güzel Görünmek
Makyajsız Güzel Görünmek

Makyajsız Güzel Görünmek İsteyenler İçin 6 Püf Nokta

Makyajsız Güzel Görünmek İsteyenler İçin 6 Püf Nokta: Her kadın makyaj yapmadan güzel ve çekici görünmek ister. Makyajsız Güzel Görünmek isteyenler için bu 6 püf noktayı derledik. Makyaj yapmadan renk tonu eşit, parlak ve canlı bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? Makyajsız güzel görünmek sanıldığı gibi imkansız değil. Doğru uygulamalar sayesinde cildinizi güzelleştirebilir, makyaja hiç ihtiyaç duymayabilirsiniz. Makyajsız da kendinizi güzel hissetmek için en önemli kuralın kendinizi sevmek ve kusurlarınızla barışmak olduğunu unutmayın. Sizin için hazırladığımız püf noktaları sayesinde doğal güzelliğinizi ön plana çıkarabilir ve sağlıklı cildiniz sayesinde makyajsız da çekici olabilirsiniz. “Makyaj yapmak istemiyorum” diyenler için işte doğal güzellik sırları :

1. Yüzünüzü Temiz Tutun

Makyajsız Güzel Görünmek

Makyajsız Güzel Görünmek istiyorsanız ilk olarak yüzünüzü temiz tutmanız gerekiyor. Makyaj yapsanız da yapmasanız da mutlaka yüzünüzü temizlemelisiniz. Aksi takdirde kirli hava nedeniyle gözenekleriniz tıkanabilir, yüzünüzde sivilcelenme olabilir. Cilt tipinize uygun bir yıkama jeli ile günde iki kere yüzünüzü ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır. Cildinizde aşınma, kızarma ve pullanma gibi problemler varsa yüz yıkama jeli seçerken içerisinde parfüm, sülfat ve paraben bulunmamasına dikkat etmelisiniz.

2. Nemlendirin

Makyajsız Güzel Görünmek

Cilt tipiniz ne olursa olsun Makyazsız Güzel Görünmek için mutlaka günde iki kere yüzünüze nemlendirici uygulamanız gerekmektedir. Nemlendirmek makyajsız güzel görünmenin en önemli adımlarından biridir. Vücudunuzun suya ihtiyacı olduğu gibi cildinizin de suya ihtiyacı vardır. Yüzünüzün su ve nem ihtiyacını da nemlendiriciler yardımıyla giderebilirsiniz. Yeterli şekilde nemlendirdiğiniz zaman cildinizin sağlıklı bir şekilde ışıldadığını göreceksiniz. Eğer yağlı bir cildiniz varsa krem yerine jel nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.

3. Ölü Derilerden Kurtulun

Makyajsız Güzel Görünmek

Yüzünüzün parlak ve canlı görünmesini istiyorsanız haftada ya da on beş günde bir peeling yapmanız gerekmektedir. Peeling sayesinde cildinizi ölü derilerden arındırarak cildinizin mat ve sağlıksız görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz. Duş aldıktan sonra gözenekleriniz açıldığı için duş sonrası peeling yaparsanız çok daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Eğer yüzünüzde sivilce varsa peeling yapmaktan uzak durmalısınız çünkü bu sivilcelerinizin çoğalmasına neden olabilir.

“Cildi Canlandıran Besinler: Daha Sağlıklı Bir Cilt İçin 7 Doğal Besin” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

4. Bol Su İçin

Makyajsız Güzel Görünmek

Makyajsız Güzel Görünmek istiyorsanız cildinizi dışarıdan beslediğiniz gibi içeriden de beslemelisiniz. Su içmek cildiniz için yapabileceğiniz en kolay ve en faydalı püf noktalardan biridir. Bol su içerek cildinizin kaybettiği suyu ve nemi ona geri kazandırabilirsiniz. Su içmek cildinizi canlandırır, daha sağlıklı ve genç bir görünüme yardımcı olur. Yüzünüzde şişliklerden ve ödemlerden şikayetçiyseniz yine bol su içerek bu probleminizi çözebilirsiniz.

5. Uyku Düzeniniz Çok Önemli

Makyajsız Güzel Görünmek

Cildinizin de sizin gibi dinlenmeye ihtiyacı vardır. Cildinizi dinlendirmenin yolu da iyi bir uykudan geçer. Sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız uyku düzeninize dikkat etmeniz gerekir. İyi bir şekilde dinlenmiş ve uykusunu almış olan cilt çok daha dinamik ve genç görünür. Az uyuduğunuz zaman göz altlarınız şişer ve morarır, cildiniz solgunlaşır ve yaşlanma belirtileri çok daha erken başlar. 

6. Kaşlarınıza Bakım Yapın

Makyajsız Güzel Görünmek

Makyajsız Güzel Görünmek, güzel ve çekici bir yüze sahip olmak istiyorsanız kaşlarınıza bakım yapın. Kaşlarınız ne kadar gür ve biçimli olursa yüzünüz de o kadar çekici görünür. Kadınların büyük bir çoğunluğu makyaj yapmadıklarında solgun görünmekten şikayet eder. Kaşlarınızın yoğun olması yüzünüzün soluk ve makyajsız görünümünü kırmaya yardımcı olur, sizi daha canlı ve bakımlı gösterir. Makyajsız Güzel Görünmek için kaşlarınıza mutlaka özen göstermelisiniz.

“5 Maddede Kaş Şekillendirme Yöntemleri” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke