Cilt Lekelerini Silgi Gibi Gideren 10 Doğal Cilt Bakım Ürünü

3 dakikada okuyabilirsiniz


Ultraviyole ışınları, yaşa bağlı değişiklikler, kronik böbrek ve karaciğer hastalıkları, akne sonrası etkiler, hamilelik, deri hastalıkları (egzama, dermatit), vitamin dengesizliği ve gastrointestinal sistem hastalıkları gibi pek çok faktör cildinizi etkileyebilir ve ne yazık ki çoğu zaman kaçınılmaz olabilir. Ama artık bunlara tahammül etmenize gerek yok çünkü kendi mutfağınızda bulabileceğiniz, cilt lekelerini silgi gibi gideren 10 Doğal Cilt Bakım Ürünü bir avuç harika yiyecekle güzellik tarifleri hazırladık.

Yüzünüze herhangi bir şey sürmeden önce, alerjik reaksiyonlar için cildi kontrol etmelisiniz. Bunu yapmak için süreceğiniz şeyi kolunuzun ön kısmına, cildinizin yumuşak tarafına sürün ve cildinizin reaksiyonunu bir gün boyunca izleyin.

1. Limon

Limon suyu cildi aydınlatmak, temizlemek ve dezenfekte etmek için en iyi içeriktir – sadece alerjiye veya narenciyeye duyarlı olmadığınıza emin olun. Limon suyunu ekşi krema veya balla karıştırın ve doğrudan cildinize sürün. 10 dakika sonra karışımı ılık su ile yıkayın. Cildiniz için limon suyunu kullanmanın bir başka harika yolu da su ile karıştırmak ve yüzünüzü günde üç kez yıkamaktır.

2. Soda

Soda, cildiniz için limon suyuyla karıştırıldığında harika bir seçenektir. Kuru veya hassas bir cildiniz varsa, bu karışımı günde sadece bir iki kez kullanmak yeterlidir. Ya da sodayı birkaç damla su ile karıştırabilir ve suyla yıkamadan önce sorunlu noktalara doğrudan uygulayabilirsiniz.

3. Aloe Vera

Bu eşsiz bitki sadece büyük bir cilt nemlendiricisi değil, aynı zamanda rejenerasyon, iyileşme ve pigment lekeleri ile savaşır. Sadece aloe vera yaprağını cildiniz için yeteri kadar kesin ve ortadan ayırarak günde iki kez  problem noktasına dairesel hareketlerle uygulayın.

“Kadınların Bilmesi Gereken En Tehlikeli 6 Hastalığın Belirtisi” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN..

4. Soğan

Soğan, cildi yenilemeye, lekelerden kurtarmaya yarayan ve pürüzlü kırışıklıklara, sivilce ve diğer cilt kusurlarına karşı savaşan kükürt ve C vitamini içerir. Suyu kırmızı bir soğandan yüzünüzün problemleri yerlerine sürün ve 10 dakika sonra soğuk su ile yıkayın.

5. Sarımsak

İster inanın ister inanmayın, sarımsak cildinizi aydınlatmaya geldiğinde çok etkili olabilen yağ içerir. Kullanmak için, sarımsağın içine karanfilin yarısını kesin ve günde birkaç kez yüzünüze ovun.

6. Doğal Cilt Bakım Ürünü : Sirke

Elma sirkesi cilt tonunu daha düzgün ve pürüzsüz hale getirir. Doğrudan aydınlatmak istediğiniz pigment noktalarına koyun ve soğuk suyla yıkamak için 20 dakika bekletin. Cilt tipinize göre sirkeyi su ile seyreltebilirsiniz.

7. Yoğurt

Yoğurt, cildi yenilemeye, dezenfekte etmeye ve pigment lekelerini gidermeye yardımcı olan laktik asit içerir. Yüzünüze koyun, sorunlu noktalara özellikle dikkat edin. 20 dakika sonra, ılık su ile yıkayın.

8. Doğal Cilt Bakım Ürünü : Zerdeçal

Portakal rengine rağmen zerdeçal, ışık efektleri ile bilinir. Zerdeçalı doğal portakal suyu ile karıştırın biraz ısıtın ve cildinize sürüp ılık su ile yıkayın.

Cildimizi nasıl koruruz?

Doğal Cilt Bakım Ürünü

  • Cildinizi nemlendirin ve yeterince su için.
  • Yaz güneşine 11. 00-14. 00 saatleri arasında çıkmamayı deneyin.
  • Güneş koruyucuları sadece sahilde olduğunuzda değil, aynı zamanda şehirde dolaşırken de kullanın.
  • Solaryumu ziyaret etmekten kaçının – erken yaşlanmaya ve yeni pigment lekelerine neden olur.
  • C, A ve E vitaminleri açısından zengin olan daha taze sebzeler ve meyveler yiyin. Ayrıca diyet, et ve süt ürünleri de yiyebilirsiniz.
  • Cildinizin ve tüm vücudunuzun durumunu kötüleştirdiği için yağlı veya kızarmış yiyecekler, şeker veya diğer sağlıksız yiyecekleri yemeyin.
  • Kötü alışkanlıklardan vazgeçin, bağışıklık sistemini güçlendirin ve dışarıda daha fazla zaman geçirin. Olumlu bir duygu uyandıran etkinliklere katıldığınızdan emin olun, sağlıklı bir beden ve mükemmel bir ruh hali sürdürebilmeye çalışın.

Cildinizi sağlıklı hale getirmek için hangi doğal ürünleri kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize anlatın!

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
5
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
4
Şoke