Köpek Beslemenin Faydaları: Küçük Bir Patinin 5 Büyük Faydası

3 dakikada okuyabilirsiniz


Köpek Beslemenin Faydaları
Köpek Beslemenin Faydaları

Köpek Beslemenin Faydaları: Küçük Bir Patinin 5 Büyük Faydası

Köpek Beslemenin Faydaları: Onlar bu dünyaya gelmiş en masum varlık olabilirler mi dersiniz? Beraber bir evi paylaşıyor olsanız ya da uzaktan bile seviyor olsanız dahi, dünya tatlısı dostlarımızın bize kattıkları birkaç maddeden çok daha fazlası aslında… Ancak sizleri şaşırtacak birçok maddeyi, bu yazımızda derledik. “Köpek Beslemenin Faydaları nelerdir?”, “Köpek sahibi olmanın yararları nelerdir?” diye merak edenler için hayvan beslemek, bizlere nasıl da güzel şeyler katıyor, bunları sizlerle paylaşmak istedik. İşte dünyanın en masum varlıklarından olan minik dostlarımız köpeklerin faydaları :

1. Stres Kalmıyor

Köpek Beslemenin Faydaları

Köpek Beslemenin Faydaları aslında sandığımızdan çok daha fazla. Hangimiz bir köpeğin tüyleri arasında parmaklarını gezdirirken derdinin ve tasasının yok olmadığını gördü, öyle değil mi? Kimi zamanlar ikili ilişkilerde, okul ve iş ortamlarında hatta hiçbir sebep bulunmayan zamanlarda bile ufak tefek gerginlikler su yüzüne vurabiliyor. İşte bu dönemlerde patili dostlarımız tabir yerindeyse hissediyor sıkıntınızı, üzüntünüzü.

2. Sosyalleştiriyorlar

Köpek Beslemenin Faydaları

Şu günlerde çevremizle o kadar çevrimiçi etkileşim içerisindeyiz ki, karşılıklı sohbet sanatının saflığını bir miktar kaybettik. Ama köpekleri ile düzenli yürüyüşe çıkanlar için bu durum farklı: Köpekler o kadar güzel muhabbet sebebi oluyor ki, ilk kez bu deneyimi yaşayanlar hayrete bile düşebiliyor!

“Hayvanlar Aleminden 9 Romantik Hareket” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

3. Çocuk Gelişimi için Biçilmez Kaftanlar

Köpek Beslemenin Faydaları

İşte köpeklerin faydaları arasından bir diğeri. Araştırmalara göre küçük yaşta bir evcil hayvan ile aynı yuvayı paylaşan çocukların sempati duygularındaki gelişim üst düzeyde. Aynı zamanda küçük yaşlarda solunum ve kulak enfeksiyonları, patili dostlarımız varken çok daha az oluyor. 

4. Hareketli Yaşama Davet Ediyorlar

Köpek Beslemenin Faydaları

Bir köpek sahibi olmak gerçekten aktivite seviyelerini yukarı taşımak için bir dönüm noktası olabiliyor, özellikle de yaşça büyük bireyler için! Daha fazla egzersiz, daha az sağlık sorunu. 1991’de İngiltere’de ortaya koyulan sağlık verilerine göre ilk kez evcil hayvan sahibi olanlar, evinde evcil hayvan beslemeyenlere göre gözle görülür biçimde az sağlık sorunu yaşıyorlar. 

“Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Birbirinden Güzel 15 Muhteşem Film” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Alzheimer’a Karşı En Büyük Savaş Onların

Köpek Beslemenin Faydaları

Hayvan temelli terapiler şu günlerde çok revaçta, çünkü bir köpeği okşamak gerçekten bunalımı azaltıyor ve sosyal etkileşimi artırıyor. Alzheimer yardım toplumları, altını çizerek bakılabildiği sürece evcil hayvan sahibi olmayı destekliyor ve sebep olarak da dokunma duygusunun Alzheimer’dan etkilenebilecek son duyulardan biri olduğunu belirtiyor. Bu da köpeklerin faydaları arasında son derece önemli bir yere sahip.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke
Can