Afrika’daki korkunç gelenek | Ergenlik Çağına Gelen Kızlara Zorla Cinsel İlişki

2 dakikada okuyabilirsiniz


ergenlik çağına

Afrika’daki korkunç gelenekle ergenlik çağına gelen kızlar zorla cinsel ilişki kurbanı oluyor. Afrika’nın Güneydoğu bölümünde yer alan Malavi’de ergenlik çağına gelen kızlar zorla cinsel ilişkiye sokuluyor. İşte bu ergenlik çağı felaketini sizler için araştırdık. Bakın bu uygulamanın sebebi neymiş:

Zorla cinsel ilişki

Afrika’nın güneyinde bulunan Malavi adlı ülkede yaşananlar hayret uyandıracak cinsten. Kız çocukları ergenlik çağına geldiklerinde gayet normal bir şeymiş gibi sexs işçileriyle ilişkiye sokuluyor.

Zorla cinsel ilişki

Bu erkek sex işiçilerine halk “sırtlan” diyor. Onların yaptığı bu iş tecavüz değil temizlenme olarak görülüyor. Bu uygulama hem tecavüzü meşrulaştırıyor hem de cinsel yoldan insanlara bulaşan hastalıkları ciddi oranda arttırıyor. Bu sex işçileri yani sırtlanlar para karşılığında bu işi yapıyorlar. Örneğin köyde bir erkek öldüğü zaman o kişinin gömülebilmesi için karısının sırtlanla cinsel ilişkiye girmesi gerekiyor.Aynı şekilde eğer bir kadın çocuğunu doğurmak istemeyip aldırırsa yine temizlenmek için sırtlanla beraber olmak zorunda.

Afrika'da zorla cinsel ilişki

Bu zorla cinsel ilişki geleneğinin daha inanılmaz bir boyutu var. Genç kızlar ilk adet kanamalarını oldukları zaman temizlenmeleri için  3 gün boyunca zorla cinsel ilişkiye sokuluyor. Böylece kızları ergenlikten kadınlığa geçtiği inanılıyor. Eğer kızlar cinsel ilişkiyi kabul etmezse ailesinin ve köyünün başına büyük felaketlerin geleceğine inanıyorlar.

ergenlik çağına

Köyde bu işi yaparak para kazanan Avina adlı sırtlan çoğunlukla okul çağında olan 12 veya 13 yaşında ki kızlarla birlikte olduğunu söylüyor. Kendisiyle ilişkiye girenlerin gurur duyduğundan ve işte gerçek bir erkek dediğinden bahsediyor. Ayrıca Aniva’nın 2 eşi var. 2 eşide Aniva’nın ne iş yaptığı biliyor. Aniva şu ana kadar 104 kızla beraber olmuş ve kız başına 7 dolar almış.

ergenlik çağına

Dünyanın farklı yerlerinde birçok gelenek gördüm ama bu kadar mide bulandırıcısını ilk defa görüyorum. Siz siz olun Malavi’ye yolunuzu düşürmeyin..

Çocuklara Cinsel İstismar Nasıl Önlenebilir? Hep Aklınızda Olması Gereken 8 Madde İçeriğini Okumak İçin TIKLAYIN…

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Murat Kasap

Yazan Çizen ve Hayalleriyle Yaşayan Birisi... İnstagram: Murat_kasap17