Kıyafet Seçiminde Kadınların En Çok Yaptığı 7 Hata

3 dakikada okuyabilirsiniz


Hayalinizdeki görüntüye ulaşabilmek için spor salonuna gidip, yeşil elmalar yiyerek sağlıklı beslenip, her sabah koşuya çıkabilirsiniz. Bu görüntüye sahip olduğunuzda bile yanlış kıyafetler seçerek her şeyi berbat edebilirsiniz. Ancak doğru giysileri seçerek ve küçük kusurlarınızı saklayarak harika bir görüntüye sahip olabilirsiniz. İşte Kıyafet Seçiminde kadınların en çok yaptığı o küçük ama etkisi büyük  7  hata;

1. Büyük Kareli Desenler

Kıyafet Seçiminde

Büyük kareli desenler kafanızdaki görüntüyü tamamen yok edebilir. Şık görünüyor olabilir ama kalçalarınızın birkaç santim daha geniş olduğu izlenimini verir. Bunun yerine küçük baskıları veya düz renkleri tercih edin. Kareli desenleri çok seviyorsanız ve onlarsız dolabınızı hayal bile edemiyorsanız büyük yerine küçük kareli desenleri seçin.

“Tarz Sahibi Olmak İçin Mutlaka Almanız Gereken 6 Parça” Adlı İçeriğimizi Okumak İçin TIKLAYIN…

2. Yatay Baskılar

Kıyafet Seçiminde

Yatay baskılar normalde sahip olduğunuzdan çok daha geniş olduğunuz izlenimini verir. Ancak çizgili kıyafetleri seviyorsanız endişelenmeyin. Tek yapmanız gereken onların yönünü değiştirmek: dikey şeritler/desenler tam tersine sizin ince ve uzun gözükmenizi sağlar.

3. Çok Fazla Süs

Kıyafet Seçiminde

Çok fazla büzgü ve fırfırlar görünümünüze fazladan iki boyut ekler. Örneğin yukarıdaki gibi sizi inceltecek öğeler seçin, fermuar iyi bir seçim olabilir. Kıyafet Seçiminde küçük ayrıntılar sizi daha şık gösterebilir.

4. Büyük Desenler ve Yatay Unsurlar

Kıyafet Seçiminde

Büyük baskılar sizi daha geniş bir hale getirirken yatay şekilde bağladığınız ipli sandaletler sizi kısa gösterir. Öte yandan keskin bir yaka çizgisi ve eteğinizdeki bir yırtmaç sizin daha uzun gözükmenizi sağlayabilir. Tek renk ve ten renginize yakın ayakkabılar seçmeye de özen gösterin. Bu sizi daha ince ve uzun yapacaktır.

“Kadınların Bilmesi Gereken En Tehlikeli 6 Hastalığın Belirtisi” Adlı İçeriğimizi Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Kayık Yaka

Kıyafet Seçiminde

Bir elbisedeki kayık yaka sizi olduğunuzdan daha geniş gösterirken, V şeklindeki bir yaka sizi gerçekten şık gösterebilir. Aynı zamanda belden oturan elbiseler sizi her zaman daha ince gösterir.

6. Geniş Yatay Çizgiler

Kıyafet Seçiminde

Soldaki resimde görülen etek en iyi etektir… Amacınız kendinizi biçimsiz bir çuvala çevirmek ise. Öte yandan tek renkli, küçük baskılı bir elbiseyi kombinlediğiniz kemer sizin en iyi özelliklerinizi vurgulayacak ve ince gözükmenizi sağlayacaktır.

7. Parlak Renkler

Kıyafet Seçiminde

Parlak renkli desenler kontrast fazla olacağından tonu yakın olanlara kıyasla sizi daha büyük gösterir. Resimdeki iki özdeş çizgili üstlere bir göz atın, aralarındaki tek fark onların rengidir. Soldaki kızın omuz ve bel kısmı sağa göre daha dolgun görünüyor. Siyah genelde ince gösterir ancak tasarım bu etkiyi bozabilir. Soldaki geniş etek benzeri pantolon sağdaki dar pantolonun aksine çok daha geniş gösteriyor.

Kıyafet Seçiminde Kadınların En Çok Yaptığı 7 Hatayı Yapmamak İçin;

Bonus: Mükemmel Kot

Kıyafet Seçiminde

Mükemmel kotu seçmek için aklınızda birkaç şeyi bulundurmanız gerekir:

Her beden tipi için mutlaka uyumlu bir kot vardır, siz kendi vücudunuza uygun olanı bulmalısınız.

Mağazadan size olan en küçük bedeni alın. Aksi halde kot esneyecek ve kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Koyu renkler her zaman daha sofistike gözükür ve her şeyle uyum sağlar.

En iyi markalardan alışveriş yapsanız dahi dikiş, cepler ve kumaşın gergin olup olmadığını kontrol edin.

Kaynak: brightside

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke