Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir? Bilmek İsteyeceğiniz 5 Önemli Tavsiye

4 dakikada okuyabilirsiniz


Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir?
Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir?
Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir? Bilmek İsteyeceğiniz 5 Önemli Tavsiye

Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir? Bilmek İsteyeceğiniz 5 Önemli Tavsiye: Aşkın önemli belirtilerinden birisi de kıskançlık duygusudur. Bir İlişkide Kıskanç Erkek veya kadın olsun, kıskançlık duygusu abartıldığı zaman ne yazık ki can sıkıcı bir hal aldığını ve işin sonunun kötüye gittiğini ülkemizde var olan örneklerle görmekteyiz. Sevgilisini eve kilitleyip hapis hayatı yaşatanlar mı dersiniz, arkadaşlarıyla buluştu diye arkadaşlarını kurşuna dizenler mi dersiniz, “Ya benimsin ya toprağın” diyerek ya kendisini ya da sevgilisini öldürenler mi dersiniz? Bu ülke neler gördü neleerr Uzmanlara göre kıskançlık duygusunun temelinde kaybetme korkusu, özgüven eksikliği ve sevgilisini insan değil, kendine ait bir çeşit eşya olarak görme fikri yatıyor. Ve kıskanan kişi bu durumu abartıp bir hastalık haline çevirmeye başlayarak kendisi de dahil olmak üzere çevresindeki herkese zarar vermeye başlıyor. Şimdi size sosyal çevreniz ve sevgiliniz arasında bir denge kurmanız için bazı tavsiyeler verelim. Ancak bu konuda en önemli unsur, kıskanç erkek psikolojisi ve kıskanç erkek davranışlarıdır. Bakalım, Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilirkıskanç erkek nasıl yola getirilir?

1. Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir? Güvenini Kazanın

Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir

Sevgiliniz sizi çevrenizdeki insanlardan kıskanıyorsa onun güvenini kazanmalısınız. Onu yakın arkadaşlarınızla ve özellikle de erkek arkadaşlarınızla tanıştırın, bir buluşmaya onunla birlikte gidin, konuşulan konulara erkek arkadaşınızı da dahil etmeye çalışın. Sevgiliniz kız arkadaşlarınızla olan görüşmeleri de sorun etmeye başlayabilir, bu yüzden onunla konuşurken buluşmadaki konular ile ilgili ufak detaylar verebilirsiniz. Yakın olduğunuz erkek arkadaşlarınız varsa bile onlarla aranızda sadece arkadaşlık bağı olduğunu sevgilinize hissettirmelisiniz.

2. Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir? Sevgilinizi Anlamaya Çalışın

Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir

Sevgiliniz size sırılsıklam aşık olabilir. Her zaman yanınızda bulunmak isteyebilir. Bu düşüncelerine karşı ılımlı olmaya çalışın. Çevrenizde bulunan her insanın sizin hayatınızda kendisinden daha değerli olduğunu, daha fazla önemsendiğini düşünebilir. Bu düşüncelere karşı sert tepkiler vermeyin. Vereceğiniz her sert tepki kıskançlığın dozunu artıracak ve bu da ilişkiniz zarar görmesine sebep olacaktır. Bunun yerine hayatınızda ona yer verdiğinizi, değer verdiğinizi hissettirin ve hayatınızda onun yanı sıra ailenizin, arkadaşlarınızın bulunduğunu, onlara da zaman ayırmanız gerektiğini anlatmaya çalışın.

“Aldatan Erkek Nasıl Anlaşılır? 9 Maddede Aldatan Erkek Davranışları” Adlı İçerik İçin TIKLAYIN…

3. Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir? Habersiz Bırakmayın

Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir

Dışarıda olduğunuz zaman, arkadaşlarınızla buluştuğunuz zaman ya da aileniz ile vakit geçirirken sevgiliniz size sürekli arıyor veya mesaj atıyorsa bir fırsat yaratın ve onu cevapsız bırakmamaya özen gösterin. Bunu kendinize bir mecburiyet olarak görmeyin, sevgilinizden saklayacak bir şeyinizin olmadığını ona hissettirerek yine ilk maddede anlattıklarımız gibi güven vermeye çalışın.

4. Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir? Neleri Kıskandığını Öğrenin

Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir

Erkek arkadaşınızın kıskançlık krizine girme sebeplerini öğrenmeye çalışın. Dışarıda onsuz gezmenizi mi kıskanıyor yoksa erkek arkadaşlarınızla beraber bir ortamda bulunmanızdan mı rahatsız? Yoksa kız arkadaşlarınızla konuşmalarınız sorun mu oluşturuyor? Giyiminizi mi doğru bulmuyor? Bu tarz soruların cevabını bulduğunuzda bu cevaplar sizin için de sorun yaratıyorsa, sevgilinizle bu konuyu konuşun. Karşılıklı fedakarlıklar ile orta yolu bulmaya çalışın.

“Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir? Kendinize Eziyet Etmeyin

Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir

Eğer tüm bu fedakarlıkları yapmış, elinizden geleni ardınıza koymadıysanız ve bunlara rağmen sevgiliniz hala abartılacak seviyede kıskançlık krizlerine giriyorsa, ilişkinizi gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Bir ilişkinin en temel ayağı güvendir ve karşınızdaki kişi size güvenmiyorsa ömrünüzün sonuna kadar size eziyet edecek demektir. Tabii bunun da iznini siz vermiş oluyorsunuz. Gelecekte daha fazla üzülüp yıpranmaktansa, bazı kötü şeyler yaşanmadan yolları ayırmanın da en son çözüm olduğu aklınızın bir köşesinde dursun.  Netrojen ekibi olarak aşk dolu mutlu günler dileriz 🙂

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke