Kişisel Gelişim Kitapları: Hayata Başka Bir Açıdan Bakmanızı Sağlayacak 5 Kitap

5 dakikada okuyabilirsiniz


Kişisel Gelişim Kitapları
Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel Gelişim Kitapları: Hayata Başka Bir Açıdan Bakmanızı Sağlayacak 5 Kitap

Kişisel Gelişim Kitapları günümüzde oldukça ilgi görüyor. İnsanların bakış açısını değiştirmeyi amaçlayan, onlara bir şeyler katmayı hedefleyen, nasıl mutlu bir yaşam sürdürülebileceğini anlatan, kendi benliğinizle yeniden tanışmanızı sağlayan, içinizde bir türlü baş edemediğiniz sorunlarınıza çözüm olan ve bir türlü vazgeçemediğiniz bağımlılıklarınızdan sizi kurtarıp özgür bir birey olmanıza yardımcı olmaya çalışan kişisel gelişim kitapları, okurların hayatlarına dokunmayı başarıyor. En çok satan ve okurların dikkatini çekmeyi başarmış 5 kişisel gelişim kitabını sizin için yakından inceledik. “En iyi kişisel gelişim kitapları hangileri”, “Kişisel gelişim kitabı önerileri nelerdir”, “En çok okunan kişisel gelişim kitapları hangileri” diye merak ediyorsanız işte  size kişisel gelişim kitabı tavsiyelerimiz: 

1.İkigai

Kişisel Gelişim Kitapları

İkigai uluslararası alanda en çok satan kişisel gelişim kitaplarından biri. Yazarları, Hector Garcia ve Francesc Miralles. Kitabın konusunda Japonların uzun ve mutlu yaşama sırları hakkında bilgi veriliyor. Her insanın dünyaya gelmesinin bir amacı olduğu vurgulanıyor. İkigainin kelime anlamı her sabah uyandığınızda sizi yataktan çıkaran amaç demektir. Yani siz bu hayatta ne yapmak için, nasıl bir iz bırakmak için var oldunuz ? Var oluş sebebiniz nedir ? Bunlara değiniyor. Aynı zamanda Japonların nasıl uzun ömürlü olduklarından, yemek yeme şekillerinden, spor, hayata bakış açısı, yoga stillerinden bahsederek, “Nasıl daha geç yaşlanılabilir” sorusunu cevaplamanıza ve yeteneklerinizi keşfetmenize yardımcı oluyor. Kendinizi boşlukta ve hayatta amaçsız hissettiğinizi düşünmeye başladıysanız mutlaka İkigai kitabını okumalısınız. Eminim ki içinizde yatan yetenekleri keşfetmeyi ve anı yakalamayı başaracaksınız.

“Bağımlı Yazarlar Tarafından Yazılmış 10 Efsanevi Kitap” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

2.Vazgeçebilmek

Kişisel Gelişim Kitapları

Adından da anlaşılacağı gibi size bağımlılık yaratmış, ayaklarınıza pranga olmuş, özgürlüğünüzü kısıtlamaya başlamış, yaşamınızı zorlaştıran bağımlılıklarınızdan vazgeçirmeyi amaçlayan bir kitap. Yazarı Guy Fınley. Dünyanın en çok satan kişisel gelişim kitabı olan Vazgeçebilmek kitabı, vazgeçmeyi istediğinizde bir türlü vazgeçemediğiniz şeyleri kesinlikle bırakabileceğinize sizi temin ediyor. Kitabın içeriğinde; gerçek benliğinizle tekrar iletişime geçmek, vazgeçmenin yanlış bilinen tanımları, yaşadığımız kötü tecrübelerin üzerimizde oluşturduğu yeni kimlik, kendinizi dışarıdan gözlemlemeyi öğrenme, yaşam seviyenizi yükseltmek için yapmanız gereken şeyler, mutsuz düşüncelerinizi nasıl arkanızda bırakabileceğiniz, kontrolü nasıl tekrar elinize geçirebileceğiniz ve sizi kontrolü altına geçiren sahte benden kurtulup size zincir vuran her şeyden vazgeçip özgürleşme konularından bahsediliyor. Eğer siz de vazgeçmek isteyip de bir türlü vazgeçemediğiniz şeylerle boğuşuyorsanız ve gerçek benliğinizle tekrar iletişime geçmek istiyorsanız Guy Fınley’in Vazgeçebilmek kitabını mutlaka okumalısınız.

3.Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Kişisel Gelişim Kitapları

Tüm dünyada satış rekorları kıran Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı. İyi bir yaşam sürmek için sezgilerinize aykırı bir yaklaşım edinmenizi teklif ediyor. Yazarı Mark Manson. Mark Manson bir blog yazarı ve sosyal medya üzerinden tanık olduğu mutluluk oyunlarının, sürekli mutlu olduklarını, hayatlarında her şeyin mükemmel ilerlediğini düşünen, hiç olumsuz ve üzgün durumlarla karşılaşmayan insanların dışarıya karşı gösterdikleri pırıltılı ve ışıltılı hayatlarına ithafen, bu hayatta üzülmenin, mutsuzluğun da var olduğunu, başımıza gelebilecek kötü şeylerin de hayatın güzel bir parçası olduğunu irdeliyor ve hayatın öyle dışarıdan görüldüğü gibi size altın tepsiyle fırsatlar sunmadığını anlatıyor. Mutlu olmak için sürekli pozitif olunmaya çalışılmaması gerektiğini, hayatla mücadele edilmesi gerektiğini vurguluyor. Yaşadığımız kötü tecrübelerden kaçmamamız, onları yok saymamamız gerektiği, aksine onlara sarılıp, gereken dersi alıp, hayatta onları uygulamamız yolunda tavsiyeler veriyor. Bu kitapla hayata bambaşka bir pencereden bakmaya başlayacaksınız.

“Açlık Oyunları Hayranlarına Şiddetle Önerdiğimiz 10 Distopik Kitap Serisi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

4.Pembe Fili Düşünme

Kişisel Gelişim Kitapları

Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı tarafından yazılan Pembe Fili Düşünme kitabı, kaçmak istediğimiz kötü anılarımızdan ve yaşam deneyimlerimizden kaçmaya çalışarak, bizi karanlık bir kuyunun dibine çeken bataklığa daha da saplandığımızdan bahsediyor. Hayatta her şeyin mutluluk olmadığından, yaşanılan bu kötü ve travmatik olayları ileriki yaşam seviyesinde bir kılavuz niteliğinde kullanmaktan söz ediyor. Gerçek yaşamın iyi ve güzel yaşamak olmadığını, iyi ya da kötü yaşadığınız her olayın sizi ne derece ileriye veya geriye taşıyabildiğini ve yaşadığınız her şeyi kendi benliğinizde kabul etmeniz gerekliliğini irdeliyor. Eğer yaşamınızda bir türlü kabul edemeyip derinlerinize gömdüğünüz duygularınızla baş etmeye çalışıyorsanız, kesinlikle Zeynep Selvili Çarmıklı’nın Pembe Fili Düşünme kitabını baş ucu kitabınız haline getirin. Kabul etmek yeni bir yaşam için en iyi başlangıçtır.

5.Yeni Bir Ben

Kişisel Gelişim Kitapları

Merve Öztürk’ün kaleminden Yeni Bir Ben kitabı. Bu kitapta anlatılmak istenen, aslında kaybettiğimiz an kazandığımız başka şeyler. Kaybettiğimiz için üzülüp günlerce, gecelerce ağladığımız şeyler ya bize yeni bir dünyanın kapılarını aralıyorsa, ya kaybettiğimiz an bizim için yeni bir zafer ise? Kitapta hayatta acı çekmemek için kendi duvarları arasında yaşayan insanlardan, yaşamımızda başımıza gelen kötü olayların aslında geçmişin bir yansıması olduğundan söz ediliyor. Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek yazılmış olan bu kitap, okuyucularına hayatta başlarına gelen problemlerle ilgili tavsiyelerde bulunuyor. Eğer siz de kaybettikleriniz için hayıflanıyorsanız ve önünüzde duran zafer anahtarını göremiyorsanız Merve Öztürk’ün Yeni Bir Ben kitabını mutlaka okumalısınız.

“Sıkıcı Hayatınızdan Başarı Öyküsü Yaratmanın 7 Yolu” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Fatmanur Türk
Hayatın acı gerçeklerinden kaçıp hayallerine sığınan bir yabancı.