Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Ok Gibi Kirpikler İçin 5 Yöntem

3 dakikada okuyabilirsiniz


Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?
Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Ok Gibi Kirpikler İçin 5 Yöntem

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Kirpik Bakımı mı olur demeyin. Kirpiklerinizin de aynı cildiniz, saçlarınız gibi bakıma ihtiyacı var. Kirpikleriniz, gözlerinize buğulu bakışlar ve çekicilik katarken; gözlerinizi dış etkenlere karşı korur. Maskaralar, kirpik kıvırıcılar, takma kirpikler, kirpik uzatma için yapılan uygulamalar derken dökülen ve güçsüzleşen kirpiklerinize Kirpik Bakımı yaparak onları sağlıklı ve güçlü bir hale getirebilir, dolgun kirpiklerinizle maskara bile sürmeden ya da kirpik serumu bile kullanmadan tıpkı bir ipek kirpik görünümü ile etkileyici kirpiklere kavuşabilirsiniz.  Kirpik bakımından önce unutmamanız gereken ilk şey hiçbir zaman makyajla uyumamanızdır. Gece boyu kirpiklerinizde kalan, rimel kirpik dökülmesine sebep olacaktır. Kirpik bakımı için doğal yöntemler de uygulanabilir ve evdeki malzemelerle kirpiklerinizi güçlendirebilirsiniz. Kirpik Bakımı nasıl yapılır? Kirpik Bakımı için doğal yöntemler nelerdir? İşte Kirpik Bakımı için bilmeniz gereken 5 yöntem: 

1.Doğru Makyaj Temizleme Ürünleri Kullanmak

Kirpik Bakımı

Makyaj temizleme ürünleri kullanırken, bu ürünün kirpiklerinize faydalı olmasına dikkat etmelisiniz. Bazı makyaj temizleme ürünlerinde kirpik bakımı için kullanılan yağlar mevcuttur. Bu yağlar sayesinde makyajınızı silmekle kalmayıp kirpiklerinizi güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda göz makyajınızı silerken nazik hareketler yapmalısınız. Göz makyajınız için özellikle çift fazlı makyaj temizleyiciler kullanmaya özen gösterebilirsiniz, bu ürünler suya dayanıklı maskarayı bile kolaylıkla gözünüzden çıkaracaktır.

2.Kirpiklere Yağ Uygulamak

Kirpik Bakımı

Kaş ve kirpiklerin dökülmesini önleyen yağlar kullanmalısınız. Bu yağlar kıl köklerinin güçlenmesini sağlayarak, kirpiklerin dökülmesini önler ve daha gür çıkmalarını sağlayarak kirpiklerinizi dolgunlaştırır. Bu yağlara gelecek olursak; hindistan cevizi yağı, hint yağı, tatlı badem yağı, zeytinyağı, e vitamini, avakado yağı, lavanta yağı… Yağları karıştırarak ya da tek başına uygulayabilirsiniz. Makyajınızı temizledikten sonra ve özellikle yatmadan önce yağı bir kulak çubuğu veya temiz bir rimel fırçasıyla kirpiklerinize ve/veya kaşlarınıza uygulayın. Her gün kullanıldığında 1 ay gibi kısa bir sürede etkisini göreceksiniz.

“5 Maddede Kaş Şekillendirme Yöntemleri” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3.Maskaradan Önce Baz Uygulamak

Kirpik Bakımı

Kirpik Bakımı için dikkat edilmesi gereken konulardan biri de maskara kullanımıdır. Çoğu maskara kirpiklerinizi kurutur ve uzun süre kirpiklerinizde kaldığında etkisi çok daha fazla olur. Bu yüzden maskaradan önce bir maskara bazı uygulamak arada bir kalkan görevi görecektir. Kullanacağınız baz maskaranın kötü etkilerini en azından azaltacaktır. Suya dayanıklı maskaraların kirpikleri her zaman daha fazla kuruttuğunu unutmayın. 

4.Kirpik Kıvırıcı Kullanmamak/ En Azından Doğru Kullanmak

Kirpik Bakımı

Kirpik kıvırıcılar kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilir. Özellikle çok sık ve yanlış kullanıyorsanız kirpiklerinize çok zarar verecektir. Öncelikle kirpiklerinizi kıvırmadan önce çok iyi temizlemeniz gerekmekte, çünkü çok az maskara kalmış bile olsa kirpik kıvırıcıya yapışacak ve kirpiğiniz kopacaktır. Kirpik kıvırıcınızın da temiz olması ve 2-3 ayda bir değiştirmeniz muhtemel enfeksiyonları önleyecek ve böylece zararı minimuma indirmiş olacaksınız. Kirpik kıvırıcınızı çok sık uygulamamanız da Kirpik Bakımı ve kirpik sağlığınız için önemli.

“Göz Şekline Göre Makyaj Yapmak İsteyenler İçin 5 Makyaj Tekniği” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

5.Sağlıklı Beslenmek

Kirpik Bakımı

Sağlıklı beslenmek; kilonuzu kontrol altında tutmanızı, cildinizin canlı ve sağlıklı görünmesini, aslında tüm bedeninizin doğru işlemesini sağlar. Kirpik bakımı için bir diğer önemli şey de sağlıklı beslenmektir. Özellikle lif, vitaminler, mineraller, aminoasitler, antioksidanlar bakımından zengin gıdalar kirpiklerinizin dökülmesini önlemeye yardımcı olur. 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke