Kilo Verme Yöntemleri: Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermeniz İçin 8 Tavsiye

3 dakikada okuyabilirsiniz


Kilo vermek hemen hemen hepimizin ulaşmaya çalıştığı önemli hedefler arasında ilk sıralarda gelir. Kış aylarında kilo aldığınız şeklinde bir düşünceniz var ise ve yaz ayları gelirken fit olmak istiyorsanız bu yazı tam sizlik. Bugüne kadar birçok diyet listesi ya da egzersiz hareketi uygulamış olabilirsiniz. Günlük yaşantınızı bozmadan uygulayabileceğiniz bu basit kilo verme yolları ile ” Nasıl kilo verilir ” sorusunun yanıtını içeriğimizde bulacaksınız. Elbette ki insan her haliyle güzeldir ama unutmayın ki fazla kilo almak sağlığımızın bozulmasına sebep olacak birçok hastalığın tetikleyicisidir. İşte daha sağlıklı bir hayata giden yolda kilo vermek için uygulayabileceğiniz kilo verme yöntemleri arasından 8 tanesi:

1. Yemeklerden Önce Su İçin

Kilo Verme Yöntemleri

Yararları anlatmakla bitmeyen su burada da karşımıza çıkıyor. Yemeklerden önce 2 bardak su içerseniz size tokluk hissi verecektir.

2. Ufak Tabaklar Kullanın

Kilo Verme Yöntemleri

Kocaman tabaklarda yemeklerinizin miktarı size daha da az gelecektir. Tabak boyunuzu küçültürseniz belki beyninizi kandırabilirsiniz?

3. Yeşil Çay İçin

Kilo Verme Yöntemleri

Yağ yakımını hızlandıran yeşil çay aynı zamanda size sakinlik verecektir. Günün yorgunluğunu azaltmak ve yağ yakımını hızlandırmak için günde 1 fincan yeşil çay içmenizi öneririz.

4. Öğünlerinizi Çoğaltıp Porsiyonlarınızı Azaltın

Kilo Verme Yöntemleri

Sık sık, azar azar yemek yemelisiniz klişesini yapmak istemezdik ama uyguladığınızda etkisini siz de göreceksiniz.

“Nasıl Kilo Verilir ? Kilo Vermenize Engel Olan 5 Kritik Hata” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

5. Çiğ Sebzeler Tüketmeye Özen Gösterin

Kilo Verme Yöntemleri

Çiğ sebze tüketmek vücudun toksinlerden arınması için en az su kadar yararlıdır.

6. Yemek Yerken Aceleci Olmayın

Kilo Verme Yöntemleri

Yapılan araştırmalarda yediğimiz yemeklerin beynimize ulaşarak tokluk hissi verme süresi 10 dakika olarak görülmüştür. Yemek yerken acele etmeyin, unutmayın doyduktan 10 dakika sonra doyduğunuzu anlayacaksınız.

7. Kilo Verme Yöntemleri: Stresten uzaklaşın

Kilo Verme Yöntemleri

Stresin metabolizmanızı yavaşlattığını biliyor muydunuz? Stresli bir zihin, bedeninizin ihtiyaçlarını zorlarken zorlanacaktır, stresten uzaklaşmaya çalışın.

8. Akşam Yemeğinizde Bol Baharat Kullanın

Kilo Verme Yöntemleri

Akşam yemeklerinde bol baharat tercih ederseniz metabolizmanız hızlanacaktır. Eğer baharatlı yemek yiyemiyorsanız,  tarçınlı yoğurt da metabolizmanızı hızlandıramaya ve kilo vermenize yardım edecektir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
9
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke