Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Kilo Verirken Tüketilebilecek 11 Atıştırmalık

4 dakikada okuyabilirsiniz


Yaz gelirken kilo vermeye çalışmak adettendir. Kilo verirken yaşadığımız en büyük sorun ise hiç şüphesiz arada gelen abur cubur krizleri. Tam da bu anlarda kilo yapmayan yiyecekler, özellikle de kilo yapmayan abur cuburlar veya kilo yapmayan atıştırmalıklar ihtiyaç duyduğumuz şeyler olur. Ne de olsa tükettiğimiz yiyecekler sağlıklı abur cuburlar ya da sağlıklı atıştırmalıklar olduğu zaman, kendimizi vicdanen bir parça da olsa daha rahat hissederiz. Netrojen olarak, kilo aldırmayan atıştırmalıklar hangileriymiş, sizler için bunlardan 11 tanesini derledik. Afiyet olsun. Ayrıca biz kilolu değiliz, milletçe kemiklerimiz iri. 🙂 İşte kilo aldırmayan abur cuburlar :

1.Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Kuru Üzüm ile Leblebi

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Çantanızda taşıyabileceğiniz bu karışım, bir şeyler atıştırmak istediğinizde besin değeri yüksek bir abur cubur olacaktır.

2.Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Fındık ve Kuru Üzüm 

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Fındığın kilo vermeye katkısı su götürmez bir gerçektir. Kuru üzüm ile birlikte tüketirseniz, demir ve flavonoidlerden zengin bir karışım elde ederek metabolizmanızın hızına katkıda bulunmuş olursunuz.

3.Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Ceviz

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Omega- 3 deposu ceviz, tok tutmasının yanında metabolizmanızı hızlandırır. Ayrıca yağ yakmayı da kolaylaştırır. Ve de zinde, enerjik olmanızı sağlar, algı düzeyinizi arttırır. Bir avuç cevizi, bir elma veya taze herhangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır.

4.Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Süt ve Bitter Çikolata 

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

İşte geldik en büyük zaafımıza… Herkes bilir ki; çikolata mutlu eden ve metabolizmamızı hızlandıran bir atıştırmalıktır. Bilinmeyen ise şu ki; sütle birlikte belirli miktarda çikolata tüketmek, kilo verme hızını oldukça yükseltmektedir. Bitter olması ise işin püf noktası.

5.Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Meyveli Probiyotik Yoğurt

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Meyveli yoğurt, tüketiminin oldukça pratik olması ve lezzetiyle pek çoğumuzu cezbediyor. İşin püf noktası ise, probiyotik lif içerenlerini tercih ediyor olmamız. Bu sayede bağışıklık sisteminizi de güçlendirmiş oluyoruz.

“Kilo Verme Yöntemleri: Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermeniz İçin 8 Tavsiye” adlı içeriği okumak için TIKLAYINIZ…

6.Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Ayran 

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Yaz kapıda. Serinletecek soğuk bir içecek içmek istediğinizde gazlı ve şekerli içeceklerle kıyaslanamayacak kadar sağlıklı bir içecektir AYRAN. İnanmıyorsanız Karatay’a sorun 🙂 Çok yoğun terlediğiniz, çok su kaybettiğiniz zamanlarda sodalı ayran tüketmek, durumunuzu kurtaracaktır.

7.Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Peynir, Ekmek, Maydanoz ile Sandviç 

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Peynir ekmek ikilisi hepimizin günlük tükettiği yiyeceklerden. Bir de yeşillik ve çiğ sebzeyle karıştırılırsa, metabolizmamızı hızlandırır ve kilo vermemizi kolaylaştırmakta rakip tanımaz.

8. Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Süt

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Amerikan filmlerinde karakterin spor dönüşü kafaya diktiği o koca koca süt şişelerini hatırlayın 🙂 Eğer laktoz duyarlılığınız yoksa sütsüz bir diyeti aklınızın ucundan dahi geçirmeyin. Soğuk halde içmek yerine sıcak içmek daha kalıcı bir tokluk sağlar. Sütü 3’ü 1 arada tarzı kahveler, Türk kahvesi veya kakaoyla karıştırmak da lezzetine lezzet katar. Ayrıca yapısında bulunan kafeinden dolayı metabolizmanız da hızlanacaktır.

9.Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Yoğurt, Yulaf Ezmesi ve Ceviz

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Ve işte bir Amerikan filmi klasiğine daha geldik 🙂 Yulaf ezmesi içerdiği farklı lif yapısıyla sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır. Bu sayede sindirim sistemi problemlerinizi aşmanız kolaylaşacaktır. Ceviz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmanızın maksimum düzeyde çalışması için en iyi atıştırmalık. Bu besin, diyet döneminizde favori ara öğününüz olabilir.

10.Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Yoğurt ve Maydanoz Karışımı

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Maydanozda çok Hollywood havası olmadığını kabul ediyoruz ama yoğurttaki kalsiyum oranı yağ yakımını tetiklemesinin yanı sıra ödemi de azaltır ve dolaşımınızı açarak kilo vermenize kolaylık sağlar. Gece yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yerseniz, bu ikili yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur.

11. Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar: Chia Tohumlu Yoğurt

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Son dönemlerde kilo verirken başvurulan en popüler besinlerden biri de Chia tohumlu yoğurt. Ancak bazı diyetisyenler chia tohumlu yoğurdun fazla tüketimine karşı uyarıyor ve bu karışımın Omega 3 bakımından zengin olmasına ve günlük ihtiyacın çoğunu karşılamasına rağmen kilo vermeye çok da etkisinin olmadığını söylüyor.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
3
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Ozge Tan