Kepek Nasıl Geçer? Saç Kepeğinden Kurtulmanın 6 Doğal Yolu

2 dakikada okuyabilirsiniz


Kepek Nasıl Geçer?
Kepek Nasıl Geçer?

Saç kepekleri her zaman can sıkıcıdır. Kadınlarda da erkeklerde de görülür. Aslında kepek oluşumu normal ve sağlıklı bir sürectir. Cildimiz kendini sürekli yeniler. Bu süreçte eski hücreler 28 günlük yaşam döngülerini tamamlar, ölür ve yerini yeni hücrelere bırakır. Hücreler çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük oldukları için biz normalde bu süreçten haberdar olmayız. Dökülen hücreleri şampuanlamayla ortadan kaldırırız. Bu hücreler saç derisi aşırı boynuzsu hücre üretmeye başlarsa görünür hale gelir. Bunun kuru saç derisiyle herhangi bir ilgisi yoktur. Yağlı saçlı insanlarda da kepek olabilir. Kepeğiniz var diye sakın utanmayın, bu sorunu çözmenin doğal yolları var. Kepek Nasıl Geçer? Kepekten kurtulma yolları nelerdir? Saç kepeği nasıl geçer?  Kepeğe ne iyi gelir? İşte sizlere saç kepeğinden kurtulmanın yolları:

1.Yoğurt

Kepek Nasıl Geçer

Kepekten kurtulmak için doğal yöntem arıyorsanız yoğurttan yararlanabilirsiniz. Saçınızı yıkayın ve durulayın, saç derinize masaj yaparak yoğurt yedirin. 10-15 dakika başınızda bekletin. Ve saçınızı durulayın. Saç kepeğinden kurtulmak için en kolay yollardan biridir.

2.Bitkiler

Kepek Nasıl Geçer

2 yemek kaşığı kekik, nane, veya adaçayı demleyip, ılık halde saça uygulamak ve sonunda sirke ile saçı durulamak da size çözüm olacaktır. Bunun için kuru veya taze otlardan yahut poşet çaylardan yararlanabilirsiniz.

“Daha Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gereken 8 Şey” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3. Aspirin

Kepek Nasıl Geçer

2 asprini bir bezin veya peçetenin içinde ezin. Bu ezilmiş aspirini şampuanınıza ekleyebilirsiniz. Şampuanı hemen durulamayın 3-4 dakika bekletin.

4.Doğal Yağlar

Kepek Nasıl Geçer

Sedir ağacı yağından 7 damla, selvi ve ardış yağından 10’ar damla olmak üzere tüm bu yağları karıştırın.
Saç derinize uygulayıp, 1 saat saçınızda tutun. Daha sonra saçınızı şampuanlayıp durulayın, kepekten eser kalmayacaktır.

5.Elma Sirkesi

Elmas sirkesini suyla seyreltin, saçınızı normal yıkadıktan sonra bu sulu sirke karışımını saç diplerine ve saçlarınıza uygulayın. 10-15 dakika saçınızda tuttuktan sonra saçınızı durulayın. Kepek Nasıl Geçer sorusunun bir cevabı da elma sirkesidir. 

“Saç Yağlanmasına Karşı 6 Bitkisel Çözüm” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

6.Bebe Yağı

Bebe yağını saç derisine masaj yaparak uygulayın. Başınızı havluyla örtüp bir gece bekletin. Sonraki gün kepek karşıtı bir şampuanla yıkayın.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke