Katil Milyarder Nasıl Serbest Kaldı?

1 dakikada okuyabilirsiniz


Ukraynalı bir enerji şirketinin sahibi olan Vasily Zaitseva’nın 20 yaşındaki kızı Alyona Zaitseva, Kharkiv kentinde kırmızı ışıkta durmayarak 1 çocuk 6 kişiyi ezerek öldürdü. Peki katil milyarder nasıl mahkeme kararıyla serbest kaldı?

katil milyarder

Kırmızı ışığı fark etmeyip geçen yayalara çarpmamak için direksiyonu kıran Zaitseva, kaldırımda bekleyen yayaları ezdi. Kazadan ufak tefek sıyrıklarla kurtulan genç kadını olay yerindeki kalabalık linç etmek istedi. Linçten kendisini takip eden korumaları sayesinde kurtulan Zaitseve, taksirle ölüme sebebiyet vermekten mahkemeye çıkarıldı.  Elleri kelepçeli gelen kadın mahkemeye götürülürken sürekli ağladı.

Katil milyarderin babası, kazada yaşamını kaybeden ve yaralananlarla, ailelerine maddi ve manevi desteği vermeyi taahhüt ederken ölenler için mahkemenin uygun göreceği en üst tutarda tazminat ödemeyi teklif etti.

İlk duruşma sonrasında mahkeme, milyarder babanın tek varisi olan Zaitseva için 2 ay yurt dışı yasağı koyarak dava süresince kentten ayrılmamasını ve her gün karakolda imza vermesi kaydıyla tahliye etti.

Ağlayarak girdiği mahmeden gülerek çıkan Zaitseva’nın yakında yasaklarının kalması bekleniyor.

“Dünya’da En Tehlikeli Sınıfta Yer Alabilecek 9 Seri Katil” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
34
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke