Kar Yağarken Sevgilinizle İzlemeniz Gereken 10 Duygusal Film

5 dakikada okuyabilirsiniz


Karlı ve soğuk havaların vazgeçilmezi içeceğiniz bir kahve ve seyredeceğiniz bir filmdir. Böyle zamanlarda ortaya çıkan bazı yönetmenler ve filmleri vardır. Nuri Bilge Ceylan ve Kış Uykusu gibi. Ben de bu furyaya katılanlardan biriyim ancak kanımca Nbc filmlerini yalnız izlemek, tesiri açısında daha etkin olabiliyor. Peki ya bir çiftseniz ve böyle havalarda daha duygusal bir film izlemek istiyorsanız… İşte içinizi ısıtacak Kar Yağarken Sevgilinizle İzlemeniz Gereken 10 Duygusal Film Listesi;

1. Şehrin Işıkları / City Lights (1931) | IMDb:8.6

Bir berduşun yani Charlie Chaplin’in kör bir kıza aşık olup, onun ameliyat olabilmesi için para kazanma çabasını
anlatan evrensel bir eserdir. Siyah beyaz olmasına veya sessiz film olmasına aldanmadan hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz, hiçbir zaman eskimeyecek filmlerden biridir. Zaman zaman gülüp zaman zaman duygu dolacağınız bu film size büyük ihtimalle tanıdık gelecek fakat herkesin kesinlikle bir kere izleyip tecrübe etmesi gereken bir film. Mesajı da sessiz ve siyah beyazdır; aşkın gözü kördür.

” Erotik Sahneli Filmler: İçinde Erotik Sahneler Bulunan 9 Yerli Film ” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

2. Sil Baştan / Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) | IMDb: 8.4

Joel Barish, iki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alır. Kadın, bir teknolojik deneye katılarak, ilişkilerini tamamen hafızasından silmiştir. Yani Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister… Film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer. Adam da bir kez daha oldukça iyi başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkiyi izler. Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur! Kar Yağarken Sevgilinizle izlemeniz gereken filmler listesine Sil Baştanı koymasaydık tüm film camiasına ayıp etmiş olurduk.

3. Vol-I / Wall-E (2008) | IMDb:8.4

Uzak bir gelecekte insanlar dünyayı terk ederken bir temizlik robotunu yani Wall-E’yi dünyada unuturlar. Yüzyıllarca
dünyada başıboş kalan bu robot belki de dünyanın kaderini belirleyecektir. Hatta uzun yıllar yalnız kalan bu robot Eve adında bir robot ile karşılaşır ve Wall-E için de rutin ve yalnız hayatındaki her şey bir anda değişir. Filmin yapımcısı Toy Story, Up, Ratatouille, The Incredibles, Cars gibi bir birinden başarılı ve ödüllü animasyonlara imza atan Pixar firmasıdır. Ayrıca ödüllü yönetmen ve senaryo yazarı Andrew Stanton çok başarılı bir gelecek senaryosunu, çok başarılı ve duygu yüklü bir hikaye ile birleştirerek harika bir iş çıkarmış.

4. Hırçın Sevgilim / My Sassy Girl (2001) | IMDb:8.2

Öncelikle izleyecekseniz kesinlikle Hollywood değil, Güney Kore versiyonunu tavsiye ediyoruz. Üniversite öğrencisi
Kyun-Woo bir gün metroda beklerken çok güzel ama bir o kadar da sarhoş olan bir kıza rastlar. Kız tam trenin önüne
düşecekken onu kurtarır. Sarhoş kızlardan hiç hoşlanmayan Kyun-Woo ister istemez bu kıza yardım etmek zorunda kalır ve kaderin cilvesi ile yolları birleşmeye başlar. Karakterler arasında roller değişmiş gibidir kızımız erkek gibi esas oğlanımız ise kız gibi kalır çoğunlukla. Oyuncuların karakterleri müthiş yansıttığı keyifle izleyebileceğiniz çok
sempatik bir film.

5. Hatırlanacak Bir Anı / A Moment To Remember (2004) | IMDb:8.2

Büyük bir inşaat firması sahibinin kızı olan Su-jin unutkan bir bayandır. Bir gün unutkanlığı bir yanlış anlaşılmaya
sebebiyet verir ve Cheol-su ile yolları kesişir. Cheol-su ise Su-jin’in babasının inşaatında çalışan sert mizaçlı bir
usta başıdır. (Buradan sonra biraz spoiler tadında isterseniz okumayınız) Zamanla çift birbirine yakınlaşır ve mutlu
olurlar ta ki Su-jin’in hastalığı anılarını yavaş yavaş ellerinden almaya başlayana kadar. Cheol-su umut olmasa da
aşkı için içten bir mücadele verir.

“Son Yılların Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Türk Filmi” Adlı İçeriğimizi Okumak İçin TIKLAYIN…

6. Roma Tatili / Roman Holiday (1953) | IMDb:8,1

Kar Yağarken Sevgilinizle

Avrupa seyahatine çıkan prenses Ann aldığı ilaçların etkisi ile tam sızmak üzere iken Joe Bradley Ann’yi bulur ve evine götürür. Oscar ödüllü yönetmen William Wyler tarafından çekilen filmin konusu Roma da geçmektedir.

7. Not Defteri / The Notebook (2004) | IMDb:7,9

Kar Yağarken Sevgilinizle

Sevgiliyle izlenebilecek en iyi filmler arasında yer almaktadır. Filmin konusu aşk ve dram temalıdır. Bu yüzden sevgilinizle birlikte eğlenceli, romantik ve duygusal bir zaman geçirmenize imkan tanımaktadır. Filmin konusu: 1940’lı yıllarda yaşanmış olan bir aşk hikayesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerika’nın sahil kabası Seabrook’a gelen güzel ve zengin bir genç kız ile kasabalı gencin arasında geçen aşkı anlatır. Bir karnavalda tanışan ikili tüm yaz boyunca kimseyi umursamadıkları büyük bir aşk yaşarlar. Yaz tatilinin ardından ikinci Dünya savaşı için cepheye giden Noah, döndüğünde sevdiği gibi başka biri ile evlenirken bulur.

8. Paris’te Gece Yarısı / Midnight in Paris (2011) | IMDb:7,7

Woody Allen filmi olan Paris’te Gece Yarısı işleri dolayısıyla Paris’e gelen bir aile ile iki nişanlı sevgilinin
başından geçen olayları konu almaktadır. Kar Yağarken Sevgilinizle izlemeniz halinde ekstra tesiri olabilir, bizden söylemesi.

9. Aşkın Gücü / What Dreams May Come (1998) | IMDb:7

 

Robin Williams’ın canlandırdığı Chris Nielsen ve Anabella Sciorra’nın canlandırdığı Annie birbirleri için
yaratılmış ve sevgi dolu bir ailenin anne ve babasıdır. Fakat trafik kazası sonucunda çocuklarını kaybetmelerinden
sonra Annie tüm yaşama ışığını kaybetmiştir. Kendisine deliler gibi aşık olan kocası Chris onu hayata bağlamak için tutku ile çaba harcamaktadır. Chris eşini Cennete gitse Cennetten vazgeçebilecek kadar seviyordur.

10. Kasımda Aşk Başkadır / Sweet Nowember (2001) | IMDb: 6,7

Kar Yağarken Sevgilinizle

Hikayeden sinemaya uyarlanan film güzel olmasına rağmen tuhaf bir şekilde yılın en kötü filmlerinin seçildiği bir organizasyonda aday gösterilmiştir. Başrollerini Charlize Theron ve Keanu Reeves’in paylaştığı filmde iş adamı olan Nelson Moss (Keanu Reeves) ehliyet sınavında sempatik ve güzel Sara (Charlize Theron) ile tanışır. Kasım ayını beraber geçiren ikiliyi onu alan film bize göre güzel bir yapımdır.. Filmin ismi bile Kar Yağarken Sevgilinizle izlemeniz gerektiğini söylüyor adeta.

Kaynak : sıralio.com , listefilm.com

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.