Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı İçin Bilmeniz Gereken 7 Hayati Öneri

3 dakikada okuyabilirsiniz


Kalp Rahatsızlığı yaşayanlar bilir ki Kalp sağlığı her zaman çok ciddi konulardan biridir. Son zamanlarda, Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı için yapılmış olan çok önemli araştırmalardan edindiğimiz sonuçları sizler için derledik.

Siz de “Kalp sağlığı için neler yapılmalı” ya da “Kalp hastalıklarından nasıl korunurumdiyorsanız, her iki haftada bir aşağıdaki önerilerimizi uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Bunlar Kalp Problemi yaşayanlar için güzel haberler. Kalp sağlığını korumak için, bunların her biri iki saatin altında yapılabilir ve hayatınıza sağlıklı seneler eklemenize vesile olabilir. İşte Kalp sağlığı için yapılması gerekenler arasından 8 önemli öneri:

1. Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı: Omega-3 almakta geç kalmayın.

Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı

Omega-3 yağ asitleri kalp sağlığı açısından oldukça faydalı. Bu anti-inflamatuar yağlar uzun süreli kalp sağlığı için çok önemli. Üçte üç kuralı öneriyoruz: haftada üç porsiyon somon veya alabalık. Diyet veya takviyelerle günde 900 mg omega-3 aldığınızdan emin olun.

2. Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı: Eşiniz sizin için çok değerlidir.

Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı

Araştırmalar sağlıklı bir evliliğe sahip olmanın kalbiniz için iyi olduğunu gösteriyor. BT taramaları kullanılarak yapılan bir çalışma, destekleyici bir eşi olduğunu hissedenlerin, arter duvarlarında daha az kalsiyum birikimine sahip olduklarını, yani kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskinin daha düşük olduğunu göstermiştir. Eşlerinin ne kadar destekleyici oldukları konusunda kararsız olan çiftlerde, damarlarında daha yüksek kalsiyum seviyeleri görülmüştür. Bu çalışmaların çoğu evli çiftler üzerinde deneyler yapılarak sağlıklı ve huzurlu bir evliliğin Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı için çok destekleyici olduğunu ortaya koymuştur.

3. Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı: Haftada iki kez dirençli yürüyüşler kendinize gelmenizi sağlar.

Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı

Günde 10 bin adım yürümeye ek olarak, haftada iki kez kısa bir direnç rutini yapmak için zaman ayırmak elzemdir. Bacaklarınız, sırtınız ve iskeletiniz gibi en büyük kas gruplarınızı hedefleyen egzersizler yapmayı ihmal etmemelisiniz.

4. Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı: Belinizi 30 yaşın altındaki Vücut Kitle İndeksine alın.

Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı

Aşırı kilo alımından kaçınmak (özellikle göbek deliğinizin yakınındaki viseral yağ) kalbinizi iltihapsız tutmak için çok önemlidir.

“Daha Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gereken 8 Şey” adlı içeriği okumak için TIKLAYINIZ…

5. Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı: Tansiyonunuzu kontrol edin ve 115 / 75’lerde kalması için gereken her şeyi yapmaktan kaçınmayın.

Ne yaptığınızı kontrol edin (ilaçlarınız ve diyetiniz dahil) ve sayılar düşük olana kadar değerlendirmeye devam edin, çünkü kan basıncı yükselmesi koroner kalp hastalığına önemli bir katkıda bulunur.

6. Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı: LDL kolesterol seviyenizi bilin ve düşük tutun.

Sigara ya da sağlıksız yiyecekler gibi şeyler, arter duvarlarınızın iç kaplamasına zarar verdiği zaman, kan damarlarında bir tür çentik oluşturur ve bu da vücudunuzun kötücül LDL kolesterolü göndermesine neden olur. Duvardaki bir çivi deliğinin üzerinde bir çeşit sürgün gibi. Bu sıva oluştukça ve iltihaplandığı için, plağa dönüşür ve kan damarını ya kanın yavaşladığı ya da geçemediği noktaya tıkar. LDL kolesterol numaranızı 70’in altında tutabilmek için gerekenleri (diyet, egzersiz veya ilaç yoluyla) yapmalısınız.

7. Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı: Haftada dört kez 20 dakika kızılötesi sauna yapmaya çalışın.

Kalp Rahatsızlığı ve Kalp Sağlığı

Bazı sınırlı araştırmalar, kızılötesi saunada (geleneksel bir saunadan çok daha soğuk) zaman geçirmenin eklem iltihabı, kronik tansiyonu ve kan basıncını düşürdüğü ve konjestif kalp yetmezliğini arttırabildiğini göstermiştir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
inci memed

Alışverişi pazardan yapan, çayını hazla yudumlayan, dosta ve dostane muhabbete bayılan, hayvanları doğanın gerçek sahipleri olarak gören, efkarlandığında ağlayan, sevdiğinde yüreğini koyan, biraz kibar ama bir o kadar da sert olan, mimariyi, şiiri ve müziği merkeze koyan, mücadele ve azmi yaşamın kaderi gören senden, benden ve biraz da halktan bir kişilik..