Kahvaltı Yapmaya Alışmak İçin 7 Pratik Kahvaltı Önerisi

3 dakikada okuyabilirsiniz


pratik kahvaltı tarifleri

Güne kahvaltı ile başlamak tahmin ettiğinizden çok daha faydalı bir alışkanlık. Evden kahvaltı yaparak çıktığınızda işe ya da okula giderken kendinizi daha dinç hissedersiniz ve gittiğiniz yere ulaştığınızda çok daha dinamik olursunuz. Sağlıklı bir yaşam için olan faydalarından bahsetmiyoruz bile. İşte kahvaltı yapmaya alışmak için birkaç pratik öneri.

1. Basitten başlayın: Mısır Gevreği

kolay kahvaltı için mısır gevreği

Uzun uzun kahvaltı hazırlamaya ya da çay demlemeye vaktiniz yoksa en azından bir şeyler yiyebilmiş olmak için mısır gevreği hazırlayabilirsiniz. Sütle beraber tükettiğiniz için sabahları kalsiyum ihtiyacınızı da bir miktar gidermiş olursunuz.

2. Bir Tık Sağlıklısı: Müsli

pratik kahvaltı için müsli

Mısır gevreği lezzetlidir. Zevkine bile yenir ancak bolca şeker ve katkı maddesi içerir. Biraz daha sağlıklı beslenmek adına yine sütle veya yoğurtla tüketebileceğimiz basit bir seçenek olan müsliyi deneyin. Bol lifli ve besleyici tahıllar içeren müslilerde şeker yok. Ama yeni başlıyorsanız marketlerde çikolata parçacıklı ya da kuru meyveli türleri de mevcut, oldukça da lezzetli.

3. Sandviç Harika Bir Fikir!

pratik kahvaltı için sandviç

Kendinize tahıllı, güzel bir ekmek alın. Biraz sevdiğiniz peynirden biraz domates, salam, marul, zeytin ezmesi gibi sevdiğiniz diğer kahvaltılıklardan doldurun. Ortaya 1 bıçak ve belki 1 tabak kadar bulaşık çıkacaktır sadece, atıştırın ve evden çıkın.

4. Kahvaltıda Yumurta Sevenler Buraya

pratik kahvaltı için yumurta

Yumurta öyle bir besin ki yüzlerce farklı kahvaltı ve yemek türü hazırlayabilirsiniz. En basiti haşlama ya da tavadaki hali… Yumurtanın tadını sevmiyorsanız yumurtanıza sevdiğiniz baharatlardan katarak onu sevdiğiniz bir şekle sokabilirsiniz, yanına domates, biber, zeytin…

5. Fırına Atın Pişsin: Aşırı Minyatür Pizza

pratik kahvaltı pizza ekmek

Tost ekmeğinin üzerine domates, zeytin salam, kaşar peyniri gibi tamamen keyfinize bağlı yiyecekleri dizin ve en fazla 10 dakika bekleyin. Siz kıyafetinizi seçerken o pişsin. Kahvaltınız hazır, beklemeden sıcak sıcak yiyin!

6. Patatessiz Kahvaltı mı Olur?

pratik kahvaltı patates yumurta

Eğer siz de bir patates severseniz ve kahvaltıya biraz zaman ayırabilirim diyorsanız kolları sıvayın. Patatesleri canınızın istediği gibi ama küçük küçük (pişme süresinin azalması için) doğrayın. Tavaya biraz yağ koyun, patatesleri tavanın kapağını kapatarak arada karıştırarak pişirin. Karabiber, kimyon, kekik, kırmızı biber gibi baharatlardan katmayı unutmayın. Üzerine yumurta kırdıktan biraz sonra kaşar peyniri ya da eriyen başka bir peynir koyun, kapağını bir müddet tekrar kapatın. Tamamdır, kahvaltınız hazır! Ekmeğe bile gerek yok.

7. Ben Klasik Kahvaltı İnsanıyım Diyorsanız: Kahvaltılık!

kahvaltılık geleneksel kahvaltı

Eğer kahvaltılıklar olmadan kahvaltı yaptığınızı anlamıyorsanız peynirinizi, zeytininizi, reçelinizi güzel ve pratik kaplara koyun ve orada muhafaza edin. Sabah da hemen çıkarın ve bir güzel kahvaltınızı yapın. Yanına yeşil çay da tavsiyemiz olur…

6 Başlıkla Hazırlanması Kolay Muazzam Bir Menü İçin İçeriğimize Göz Atabilirsiniz…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
4
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke
Betuldediki