Kadınlarla Nasıl Konuşulur: Onları Kendinize Aşık Edebileceğiniz 3 Yöntem

2 dakikada okuyabilirsiniz


Yapılan bir araştırmaya göre, bir balık sürüsünden tutun da profesyonel bir hokey takımına kadar temeli iş birliğine dayanan tüm sistemlerde; başarının bir numaralı anahtarının “iletişim” olduğu sonucu ortaya çıkmıştır. İletişim kurmanın ise birçok yolu vardır ancak en önemlilerinden biri şüphesiz ki konuşmaktır. Genel olarak ilişkilerde problemin ortaya çıkması veya problemin çözülememesi, konuşma sanatının yeteri kadar bilinmemesinden kaynaklıdır. Peki erkekler; kadınlarla ne konuşulur, kadınlarla nasıl konuşulur, bir kızla whatsappta nasıl konuşulur veya bir kızla facebookta nasıl konuşulur, bunları biliyorlar mı? Bilenler mutlaka vardır ama biz bilmeyenler için yazdık; Kadınlarla Nasıl Konuşulur: Onları Kendinize Aşık Edebileceğiniz 3 Yöntem:

1. Kadınlarla Nasıl Konuşulur: İyi Bir Dinleyici Olun

Kadınlarla Nasıl Konuşulur

Bir kadınla konuştuğunuzda hatırlamanız gereken ilk şey, söylediklerinin gerçekten dinlenmesidir. Bunun zor olabileceğini biliyorum, ama bir kadının size söylediği şeyleri gerçekten dinlemek önemlidir.

Bir kadınla konuşmanın en iyi yolu, onunla gerçekten ilgilenmek. Ve bu, onun hakkında soruları sormak, bu cevapları dinlemek ile olur.

İyi bir dinleyici olmak, göz teması halinde bulunduğunuz anlamına gelir. Gözleriniz odanın her tarafına ve hareket eden herkese bakmaya çalışıyorsa, karşınızdaki kadın onunla ilgilenmediğiniz duygusuna kapılır.

2. Kadınlarla Nasıl Konuşulur: O Anda Durun

Kadınlarla Nasıl Konuşulur

Kadınlarla konuşmanın ikinci yolu, tüm benliğiniz ile o anda orada olmaktır.

Gelecek hakkında düşünmek sizi o andan çıkarır. Bunu yapmak aynı zamanda birkaç şey anlamına gelir: Birincisi, o an orada var olmadığınız ve onu dinlemediğiniz anlamına gelir. İkincisi, hayatınızın gelecekteki olası hali hakkında endişe duymanız ve bu endişeleri bulunduğunuz yere davet ediyor olmanızdır.

Konuşmayı belirli bir yönde yönlendirmeye çalışmaktan vazgeçmeyin. Karşınızdaki kadının sizi dinlemesi ve sizin  söylediklerinizle meşgul olması, konuşmanın doğal olarak akmasına izin verecek ve bunun sonucunda konuşmanın nereye vardığını görmeniz, hoş bir şekilde şaşırmanızı sağlayacaktır.

“İlişkiden Uzaklaştıran Hareketler: Kadınları Erkeklerden Soğutan 7 Davranış” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

3. Kadınlarla Nasıl Konuşulur: Pozitif Kalın

Kadınlarla Nasıl Konuşulur

Kadınlarla konuşurken hatırlanması gereken üçüncü şey pozitif olmaktır. Bir kadınla mutlu şeyler hakkında konuşmaya çalışın. Biriyle tanıştığınızda, konuşma ışığınızı ve iyimserliğinizi koruyun.

Her cümleye “Nefret ettiğimi biliyor musun” diye başlayan olumsuz bir kişiden daha fena bir şey yoktur.

Politika ve din gibi konulardan kaçının.

Sohbeti hafif ve komik tutmaya çalışın. Bir sürü şakayı önceden ezberlemek zorunda olduğunuzu söylemiyorum ama konuların ışığını tutmak, birisiyle ilk tanıştığınız zaman için önemlidir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.