Kadınların Sıkça Kullandığı 8 Bahane

5 dakikada okuyabilirsiniz


Kadınların Yalanları
Kadınların Yalanları

Kadınların Yalanları Nelerdir? Kadınların En Çok Söylediği 8 Yalan

Kadınların Yalanları Nelerdir? Kadın olarak muhteşem bir zekaya sahip olduğumuz için erkeklerden daha kıvrak çalışan bir beynimiz var. Burada erkekleri gömmeye çalışmıyorum. Bilimsel olarak kanıtlanmış, herkesin dilinde olan bir şeyi söylüyorum. Sonra yorumlara “Vay efendim şöyleydi, vay efendim böyleydi” yazmayın, baştan söyleyelim.  🙄 Hal böyle olunca her şeyin mükemmelini düşündüğümüz gibi yalanda da kalite arıyoruz. Kızların kendi aralarında oluşturduğu bir tabir vardır: “Yok canım ne yalanı, olsa olsa pembe yalan.” Yalanın rengi bile var arkadaşlar, kime kafa tutuyorsunuz? 🙂 Şimdi şu toz pembe yalanlara bir göz atalım. Kadınların yalanları nelerdir? Kadınların en çok söylediği yalanlar hangileri? Kadınlar neden yalan söyler? İşte 8 maddede kadın yalanları:

1.Pazartesi Diyete Başlıyorum

Kadınların Yalanları Nelerdir

O pazartesi hiç gelmez. O diyete hiç başlanmaz. Haftada sanki pazartesi gününden başka gün yokmuş gibi ısrarla pazartesi günü olması konusunda direnilir. Bu hafta pazartesi diyete başlayamadınız mı, üzgünüm ama bir dahaki pazartesi gününü beklemek zorundasınız. Salı, çarşamba vs. kesinlikle olmaz, caiz değil 😆 pazartesi günü diyete başlayıp devam eden hanımefendilerimiz varsa, nasıl başladıkları konusunda bizi de aydınlatabilirlerse çok makbule geçer 🙂

Yemek konusunda sadece diyetle kalınmaz. Öğle yemeğinde çok yiyip, diğer öğünlerde az yiyeceğini söyleyen ablalarımız var. Şimdi yemeyin bizi. Akşam yemeğinde bir oturuşta bir ekmek bitireni tanıyoruz. Havanız kime? “Ay şekerim sadece tadına baktım” deyip, bir tabağı yemediği kalan sevgili bayanlar; istediğiniz zaman istediğiniz kadar yemek yiyebilirsiniz. Şu “El alem ne der” baskısından çıkın artık. Midem ne der diye yaşamaya başlarsanız, hem yediklerinizden hem de hayattan zevk almaya başlarsınız. Yine de pazartesi diyete başlamayı bir deneyin 🙂

2.Beş Dakikaya Hazırım!

Kadınların Yalanları Nelerdir

Beş dakikadan kasıt 1 saat 5 dakika. “Ben o süreye uçakla il değiştiririm” diyorsunuz, haklısınız. Ama kadınlar da haklı. Erkeklerin pantolon üstüne gömlek veya kazak gibi basit  kombinleri varken kadın için bu kombinasyon matematiksel bir denklemdir. Saçı var, makyajı var, bir ruj sürmesi 15 dakika zaten 🙂 Kadınların Yalanları Nelerdir sorusunun en popüler cevaplarından birisidir bu madde.

“Kadınların Korkuları: Her Kadının Günlük Hayatta Başına Gelen 10 Felaket” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

3.Telefonu Duymamışım

Hadi hadi az önce bilerek tuş kilidine basıp susturdun. Büyük bir kaçış yöntemi bu. “Telefonu duymamışım, sessizde kalmış, telefonumda bir sorun var galiba çalmamış” gibi sözlerle suçu telefonun üstüne atıyoruz. Teknoloji o kadar ilerledi ki çalmama ihtimali yüzde 0.1. Konuşmak istemediğinizde keşke açık açık konuşmak istemiyorum demeyi tercih etseniz. Ama biliyoruz ki o zaman da karşınızdaki de sizinle ömür boyu konuşmak istemeyecektir. Neyse en azından suçu telefonun üstüne atmayın. 🙂

4.Ya Öyle Şey Olur mu? Tabii ki Hiç Kimseye Söylemem

Kadınların Yalanları Nelerdir

Dedi ve oluşturmuş oldukları dedikodu grubunda konu en az 10 dakikalık ses kayıtlarıyla konuşuldu. Çok iyi sır tutabilme özelliğimizin yanında ilginç olan, bu sırları aynı zamanda tutamamamız. Enteresan. Bu yüzden kadın beynini çözemiyorlar, kadınları anlamıyorlar. Yahu biz bile kendimizi anlamıyoruz, siz nasıl anlayacaksınız? Neyse, tabii ki kimseye söylemem deyip bir cami minaresinden duyuru yapmadığı kalanlarımız oluyor. O sır illa ki birisine söylenecek.

“Kadınların Kişiliğini Çözmek : Her Şeyi Sormadan Anlamanın 10 Yolu” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5.Yoo Hayır Trip Atmıyorum

Kadınların Yalanları Nelerdir

Atıyorsun canım. Baya şeytana taş atar gibi trip atıyorsun. Ama şimdi trip atmanın da bir adabı var. Atılan tribe bakarım trip mi diye, atılan kişiye bakarım… bir dakika, böyle değildi 🙂 Bu konu hakkında siz değerli takipçilerimizi ayrı bir içerikle bilgilendirelim. Kadınlar trip atmadığı sürece bir şeyleri anlamıyorsunuz, kendinizi sorgulamıyorsunuz sevgili erkekler! Açıkçası bir yerde de trip atılması taraftarıyım. Ama yine de bu, olumsuzluk eki ile en sevdiğimiz toz pembe yalanlardan biri.

6.Ay Şekerim Çook Ucuza Aldım

Kadınların Yalanları Nelerdir

Kredi kartına 12 aya varan taksit imkanlarıyla tabii ki de çok ucuza aldı. Her ay 20 tl ödüyor onu da çok ucuza aldım diyor. Kabul edelim en basitinden bir göz kalemi bile bu devirde 30 TL’den aşağı değil. Kıyafete, makyaja, bakıma servet yatıyoruz. Ucuza alınan bir şey yok, dolar ne kadar haberiniz var mı ya?

“Kadınlar Hakkında Doğru Olan 13 Olağan Dışı Sır” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

7.Sen Zayıflamışsın Sanki!

Kadınların Yalanları Nelerdir

Bir kadın bir kadına asla gerçekten, sahici bir şekilde sen zayıflamışsın demez. Şu konuda bir anlaşalım. Ya kendisine söylenmesini istiyordur  ya da karşısındakinden gıcık alıyordur, kendini bir şey sansın da dibe vursun istiyordur. Bu tuzaklara düşmeyin. Bir kadın bir erkeğe zayıflamışsın hiç demez. Erkeğin umru değil. Yemek yemekten zevk alıyorlar. Ah ah! Keşke onlar gibi olabilsek.

8.Giyecek Hiçbir Şeyim Yok

Kadınların Yalanları Nelerdir

Evde kıyafetleri için ayrı bir odası var. Yani aslında demek istiyor ki bunlardan sıkıldım, yeni şeyler almam lazım. Ama bunu öyle bir ifade ediyor ki sanırsın bir tane kıyafeti varmış da onu da tarlasını ekerken yırtmış çıplak kalmış. Bu yalanın, yeni kıyafetler almak için uydurulmuş kaliteli bir yalan olduğu gerçeği de yadsınamaz. Kıyafet olmaması meselesi de Kadınların En Çok Söylediği yalanlar arasında önemli bir konumdadır. 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke