Kadınların Kişiliğini Çözmek : Her Şeyi Sormadan Anlamanın 10 Yolu

8 dakikada okuyabilirsiniz


Bazı insanlar, bir kadının iç işleyişinin anlaşılmasının, bilinmeyen bölge olarak bilinen “terra incognita” olduğunu söyler. Elbette, kadınlar gizem ve çelişkilerle dolu olabilirler, ama belki de bir erkeğin ihtiyaçları ve istekleri konusunda daha dikkatli ve titiz olsaydı böyle olmazdı. Bize inanın, Mel Gibson’ın yaptığı gibi, “Kadınlar Ne İster” filmindeki gibi zihinleri okumak zorunda değilsiniz. Partnerinizi anlamak sadece biraz sağduyu ister. O yüzden, Kadınların Kişiliğini Çözmek sandığınız kadar kolay olmayabilir.

Netrojen olarak sizi birbirinizi daha derin anlamanıza yardımcı olmak için günlük alışkanlıklarına, arzularına ve zayıf yönlerine daha fazla önem vererek kadın arkadaşlarınıza daha yakından bakmaya davet ediyoruz. Bu makalenin sonuna kadar devam edin, bir kişinin vücudunun karakterleri hakkında çok şey söyleyebildiğini söyleyen bir antropolog hakkında bilgi edinin. Ya da kadınları anlama kılavuzu kitabı satın alın. Kadınları anlama sanatı kitabı da bu konuda yardımcı olabilir.

1. Kadınların Kişiliğini Çözmek: Onun yaşam değerleri nelerdir?

Kadınların Kişiliğini Çözmek

Bir insanın yaşam değerleri, kendi iç pusulası olarak hizmet eder ve  yaşam boyunca doğru yönde işaret eder. Kadın arkadaşın değeri nedir? Hayattan ne istiyor? Onun hedefi nedir?

Akşamını arkadaşlarıyla birlikte elinde bir martini ile geçirmeyi tercih ediyor mu? Ya da belki seninle bir film izlemeyi tercih eder? Yeni bir kanepe için alışveriş yapmak mı yoksa hafta sonu için yurtdışına mı gitmek istiyor? Geleceğiniz birlikte, şimdi yaptığı kararlara ve onları nasıl etkilediğine bağlı olabilir. Ne tür bir insan olduğunu anlamanıza yardımcı olacak sözlerini değil, eylemlerine dikkat edin.

Hayat görüşün biraz farklıysa sorun değil. Ama kız arkadaşın bir diplomat olmak istiyorsa ve düğünden hemen sonra birkaç çocukla küçük, rahat bir evde yaşamayı arzulayan dünyayı dolaşmak istiyorsa, dilediğin taviz türlerini tartışmaya hazır olmalısın.

2. Kadınların Kişiliğini Çözmek: Planlamayı Mı Doğaçlamayı Mı Sever?

Kadınların Kişiliğini Çözmek

Kız arkadaşının günlerini geçirme şeklini düşün. Her şeyi önceden planlıyor mu, yoksa her şeyi o anda yapıyor mu? Programını kolayca değiştirir mi yoksa takvimdeki plana sadık mıdır?

Kız arkadaşından ne bekleyeceğini bilemezsen, daha parlak ve kendiliğinden gelecek olabilir. Ancak, sadece bugün için yaşamak biraz dikkatsiz olduğunu kanıtlayabilir, bu da sürekli değişimler ve güvenilecek hiçbir şeyle birlikte telaşlı bir yaşam yaşayacağınız anlamına gelebilir.

Ama sevgilin sürprizlere karşı olsa bile, sıkıcı ve öngörülebilir olduğu anlamına gelmez. Birçok insanın yaptığı gibi, bazı kadınlar bir programa uymayı sever. Bu durumda bile, hayatında birkaç beklenmedik ve zevkli etkinlik eklemek asla acıtmaz. Amerikalı bilim adamları planlı olandan ziyade kendiliğinden aktiviteden daha fazla zevk aldıklarını kanıtladılar.

3. Kadınların Kişiliğini Çözmek: Belaya nasıl tepki veriyor?

Kadınların Kişiliğini Çözmek

Hayat, iniş ve çıkışlarla dolu bir rollercoaster. Kim olduğun önemli değil, hiç kimse problemlerden ya da sıkıntılardan tamamen kaçamaz ama önemli olan bu zorluklarla nasıl başa çıkacağınız. Kız arkadaşın hayata nasıl meydan okuyor?

Berkeley’deki California Üniversitesi’nden bir psikolog olan Amy L. Eva, stresli durumların bir şey öğrenmek, içsel gücünü harekete geçirmek ve ilerlemek için motive olmak için bir fırsat olduğunu söylüyor . Tanımlanması gereken en önemli şey, gerçek problemdir ve ne kadar şiddetli olduğunu anlar.  işyerindeki sorunlar ya da farklı bir ülkede bir sel mi? Kız arkadaşınız büyük bir sorun olarak ne düşünüyor ve nasıl hallediyor?

Omuzlarını silkebilir veya ağlayabilir, tabakları kırabilir veya arkadaşlarına şikayet edebilir. Erkekler ve kadınlar farklı şekillerde stresle başa çıkabilirken, ufak problemler yüzünden çıldırmış gibi kolayca düzeltilebilen kırmızı bayrakların fark edilmesi önemlidir.

4. Kadınların Kişiliğini Çözmek: Ona yakın insanlarla olan ilişkisi nedir?

Kadınların Kişiliğini Çözmek

Buffalo’dan bir psikolog olan John Nortman, iyi ve güvene dayalı ilişkilerin insanları hem psikolojik hem de fiziksel olarak mutlu ve sağlıklı hale getirdiğini söylüyor . Her aile üyesinin bu ilişkiye kendi katkılarını yapması ve bireysel alışkanlıklara ve geleneklere saygılı davranırken birbirini desteklemesi çok önemlidir.

Kız arkadaşınla ailesi arasında ilişkinin ne kadar iyi olduğuna dikkat et. Kız arkadaşın ebeveynlerine saygı duyarsa, tavsiyesini alır ve onlara yardım etmek için her zaman oradadır, iyi kalpli bir kalbi olduğuna dair iyi bir işarettir. Bu, ilişkiniz boyunca sizinle aynı derecede hassas ve anlayışlı olacağı anlamına gelir.

Aksine, kız arkadaşınız ailesine dair kötü şeyler söylerse, arkalarındaki arkadaşlarıyla ilgili dedikodu yapar ve aile üyeleriyle ilgili öyküleri anlatmaya her zaman hazırdır, o zaman senin hakkında konuşacağına inanmak için her türlü sebep vardır.

5. Kadınların Kişiliğini Çözmek: Diğer insanlara karşı tavrı nedir?

Kadınların Kişiliğini Çözmek

Biriyle ilişki içinde olmak isteyip istemediğinizi söylemenin bir başka harika yolu da başkalarına nasıl davrandığını yargılamaktır. Garsonlara şımarık velet gibi mi konuşuyor yoksa kibar mı? Ona yardım etmeye çalışan birine kaba mı yoksa genellikle sıcak ve arkadaşça mı? Birisi onu yanlış sokağa sokarsa, tartışmaya mı başlayacak yoksa sakin kalacak mı?

Psikolog, Louise Deacon  insanlar çoğu zaman kendi başarısızlıkları için bir bahane bularak diğer insanlar üzerinde  daha sert olma eğiliminde olduğunu söylüyor. Tersine, diğer insanlara gelince, herhangi bir başarısızlığın kendi hataları olduğunu söylüyoruz. Herhangi bir durumda bir kişinin nereden geldiğini daha iyi anlamak için onların bakış açısını görün.Ayrıca, sosyal statüleri ne olursa olsun diğer insanlara saygı duymalıyız. Kız arkadaşın başkalarına saygısızlık ve onlara gülerse davranırsa, gerçekten ihtiyaç duyduklarında kimseye yardım etmesi pek olası değildir.

6. Kadınların Kişiliğini Çözmek: Boş zamanlarında ne yapar?

Kadınların Kişiliğini Çözmek

Kız arkadaşın boş bir akşam var ve sen etrafta değilsin. Ne yapacak?  bir partiye gidip bütün geceyi orada mı geçirecek? Ya da belki de lezzetli bir atıştırmalık ve en sevdiği dizinin yeni sezonu eşliğinde kanepesinde uzanacak mı? Yoksa parkta bir gezintiye mi gidecek?Frédéric Beigbeder kitabında, her kişinin bir hobi sahibi olması gereken 99 Frank olduğunu yazdı . Kız arkadaşının boş zamanını geçirme şekli alışkanlıkları, karakteri ve dünya görüşü hakkında çok şey söylüyor. İlgi alanlarını paylaşmaya hazır mısınız? Onun yaşam tarzına katılıyor musunuz yoksa onu nasıl değiştirmeye çalışacağınızı mı düşünüyorsunuz?Kız arkadaşınızın boş zamanını geçirme şeklini seviyorsanız ve onunla birlikte çalışmaktan memnunsanız, bu sağlıklı bir ilişkinin işaretidir. Ve eğer sizin çıkarlarınızı da paylaşırsa, asla birlikte sıkılmayacağınız anlamına gelir.

7. Kadınların Kişiliğini Çözmek: O ne kadar duygusal?

Duygularınız kız arkadaşınızın karakterini ve davranışını ne kadar etkiler? “Titanic” izlerse ve hiç ağlamazsa, bir robotla çıkıp çıkmadığınızı merak etmeye başlayabilirsiniz.

Birinin bir şey hakkında duygusal olduğunu görmek çok güzel. Evsiz bir kedi yavrusu gördüğünde ağlarsa, şaşırtıcı değil, ama eğer bir ağaç üzerindeki sarı yaprak, “hayat çok kısa” diye bastığında onu depresyona sokarsa, bu kendinize şunu sormanız için bir neden: bu kadar duygusal biriyle uyumlu musunuz?

“Aşk Acısı Çekenler Toplanın: Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin 4 Yol” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

8. Kadınların Kişiliğini Çözmek: Görünüşüne ne kadar zaman ayırır?

Kadınların Kişiliğini Çözmek

Hepimiz kitabını bazen kapak ile yargılamak kolay biliyoruz. Ancak bazı kadınlar ve hatta erkekler imajlarını çok ciddiye alırlar, tüm enerjilerini, paralarını ve kaynaklarını dış görünüşlerine yatırırlar. Kuşkusuz, erkekler güzel, bakımlı kadınlar gibi, ama bu, kız arkadaşlarının banyodan ayrılmaları için her gün iki saat beklemek isteyecekleri anlamına gelmez. Bugün birçok insan Dorian Gri Sendromu geliştirdi ve sonsuza kadar genç ve güzel kalma fikri üzerine sabitlendi. Filmler ve reklamlar sürekli olarak gençliğin ve güzelliğin hayattaki en önemli şey olduğuna bizi ikna etmeye çalışıyor. Güvensiz iseniz, görünüşünüze ve diğer insanların sizi nasıl algıladığına takılmak kolay olur. Eğer partnerinizde böyle bir durum varsa, bunları sürekli olarak iltifat etmeye hazır olmalısınız, ki bu da günden güne yaşamak için ideal bir yol değildir. Ancak bazı kadınlar tam tersidir ve evi terk etmeden önce aynaya bakmaya bile özen gösteremez. Belki de hayatında başka öncelikleri vardır

9. Kadınların Kişiliğini Çözmek: Ne kadar akıllı?

Siz ve kız arkadaşınız ne sıklıkla görüşüyorsunuz? Onlarla iyi geçineceğini bilerek arkadaşlarınızla buluşmaya davet etmek ister misiniz? Elbette, kız arkadaşınızın bir sonraki Einstein olması gerekmiyor, ama akıllı, iyi niyetli bir ortak konuşmak için her zaman ilgi çekicidir. Ve  son çalışmalara göre , ilişkideki en önemli şey, bir IQ testindeki doğru cevapların sayısı değil, duygusal zeka  – sizi, duygularınızı, dileklerinizi ve sizinle iletişimde olmanızı anlama yeteneğidir.

10. Kadınların Kişiliğini Çözmek: Ona ne ilham veriyor?

Kadınların Kişiliğini Çözmek

Hobiler ve ilgi alanları tüm kişiliklerimizin doğal bir parçasıdır ve mutlu bir yaşam sürmemize yardımcı olur. Profesör Manfred FR Kets de Vries adlı kitabında, yazıyor Mutluluk denkleminin , insanların hobileri onları bir işi yaparken avantajlarından alınmadığı beynin bölümlerini kullanmasına söyledi. Bir hobisi olan bir kişi, vakit geçirmek ve iletişim kurmak için her zaman daha ilginçtir. İlginç insanlar çevrelerindeki insanlara kolayca ilham verebilir. Peki sevgilin ne ile ilgileniyor? Belki de örme, tarih dramalarını okuma, Latin-Amerikan dans derslerini ziyaret etme ya da elmalı turtalarını profesyonelce pişirmeyi sever. Kız arkadaşının süper heyecanlı bir hobisi varsa, muhtemelen çok mutlu olabilirsiniz.

Bonus: Beline bak

Kadınların Kişiliğini Çözmek

Antropolog Elizabeth Cashdan, 30 farklı popülasyonun farklı vücut tiplerini inceledi ve hemen hemen her kadının karakterinin onun şekli veya daha spesifik olarak beline göre belirlenebileceği sonucuna vardı . Sonuç olarak, bel ne kadar genişse, karakter o kadar güçlüdür. Elizabeth Cashdan, ince bir beline sahip olan kızlara yakından bakmak için ihale kadınıyla birlikte olmayı hayal eden romantik erkeklere tavsiyede bulunur. Ve tam tersi, eğer bir adam kararlı ve bağımsız bir kadın isterse, daha geniş bir beline sahip bir kadına ihtiyacı vardır.

İnternet, hangi tür kızla en uyumlu olacağını öğrenmek için testlerle doludur. Ama yapman gereken tek şey hayatındaki kadına biraz daha fazla dikkat etmek ve onun gerçekte kim olduğunu görmek.

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke
Ozge Tan