Kadınlar ve Erkekler Tarafından Farklı Algılanan 7 Basit Cümle

4 dakikada okuyabilirsiniz


Kadınlar ve erkekler birçok konuya farklı açıdan yaklaşır. Bazı cümleler de vardır ki; bunlara kadınlar tarafından farklı anlamlar yüklenirken, aynı cümleler erkekler tarafından bambaşka anlamlarda kullanılır. İşte doğru ya da yanlış diyemediğimiz, bizlere sadece farklılıklarımızı hatırlatan 7 basit cümle:

1.“Konuşalım”

kadınlar ve erkekler

Erkeğe Göre:

Erkekler için herhangi bir diyalog, çözümlenmesi gereken bir konu manasına gelir. Bu sebeple, “konuşalım” cümlesinden sonra onlar için bir şeyler kötü gitmeye başlar ve gerginleşirler.

Kadına Göre:

Bu cümle kadınlara göre eşiyle bağlantı kurmanın bir yoludur.  Bu yüzden, bir kadın için konuşma teklifinin herhangi bir amaca dayanması gerekmez. Ve bu teklifin reddedilmesi onları üzer.

2.“Beni Dinlemiyorsun”

kadınlar ve erkekler

Erkeğe Göre:

Erkekler konuyu sessizce düşündüklerinde bilgiyi daha iyi algılar. Bu sebeple bir erkek görünüşte dikkat etmiyormuş izlenimi verir. Ama aslında yakından dinliyordur.

Kadına Göre:

Kadınlar meselelerini genellikle jest ve mimiklerle ifade eder ve konuşulanları kişisel alır. Erkekler ise bu davranışları anlamakta güçlük çeker ve hatta sinirlenebilir.

3.“Hadi Bunu Birlikte Yapalım”

kadınlar ve erkekler

Erkeğe Göre:

Erkekler zaferlerini başkalarıyla paylaşmaktan pek hoşlanmaz. Çok iyi bir takım arkadaşı oldukları da söylenemez. Böyle bir öneri üzerinde anlaşmakta isteksiz olacaklardır.

Kadına Göre:

Bilim adamları, oksitosin hormonunun kadınları daha sosyal yaptığını söylüyor. Kadınlar için bir şeyleri diğer insanlarla birlikte yapmak önemlidir. Bu onlara göre yalnız olmadıklarının kanıtıdır.

4.“Bir Süre Sessiz Olalım”

kadınlar ve erkekler

Erkeğe Göre:

Erkekler bu cümleyi çok nadir olarak bir imada bulunarak söyler. Onlar genellikle stresin üstesinden gelmek ya da bir sorunun üzerinde düşünmek için sessiz olmayı tercih eder.

Kadına Göre:

Kadınlar sessiz kalarak eşini cezalandırdığını düşünür. Ve bu doğrudur. Onlar sık sık erkekleri sessizlikleriyle manipüle etmeye çalışır. Eşleri ise bu tür davranışları anlamaz.

5.“Bunu Sonra Tartışalım”

kadınlar ve erkekler

Erkeğe Göre:

Erkekler dikkatlerini toplamada kadınlardan daha kötüdür. “Daha sonra” kelimesi onlar için belirsizdir. Çünkü akılları başka bir şeyle meşgul olabilir.

Kadına Göre:

Birçok şeyi aynı anda düşünmek ya da konuşmak kadınlar için sıradan bir şeydir. Çünkü onlar kafalarındaki şeylerin sıralamasını kolaylıkla değiştirebilir. Bu sebeple bir şeyi daha sonra tartışma önerisi onlara hakaret gibi gelir.

6.“Tamam/ İyi”

kadınlar ve erkekler

Erkeğe Göre:

Erkekler daha az duygusaldır ve bu onların konuşmasına da yansır. Bir erkek günlük hayatta da daha az sözcük kullanır. “Tamam”, “iyi” gibi kelimeleri kullanmak onlar için son derece normaldir.

Kadına Göre:

Kadınlar bir günde yaklaşık 20 bin kelime kullanır. Bu da erkeklerin kullandığı kelime sayısının yaklaşık 1 buçuk kat fazlasıdır. Bir kadın, duygusunu “olağanüstü”, “fevkalade” gibi kelimelerle canlı bir biçimde ifade eder. Bu yüzden “tamam” kelimesi kadınlar tarafından kabalık olarak algılanır.

7.“Bu Bir Erkeğin İşi”

kadınlar ve erkekler

Erkeğe Göre:

Bir erkek bunu söylemişse, muhtemelen durumu tanımlayacak doğru kelimeleri bulamamıştır.

Kadına Göre:

Bir kadın bu cümleye nadiren olumlu tepki verir. Ve genellikle bir kadın, erkeğin işi olan şeyin yeni bir kadın aramak olduğunu düşünür.

Kaynak: brightside

“Kadın Erkek İlişkisini En İyi Anlatan 7 Karikatür” için TIKLAYINIZ…

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
11
Komik
Muhteşem Muhteşem
15
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke