Kadınlar İçin Tasarlanmış En İyi 10 Otomobil

3 dakikada okuyabilirsiniz


Eskiye göre ülkemizde ve dünyada hızla artan kadın sürücü sayısı, firmaların daha çok kadınlara yönelik otomobil seçenekleri üzerinde durmasına sebep olmuştur.

Daha ufak çaplı fakat fonksiyonel, dikkat çekici özellikleri olan ve kadınların ilgisini çeken otomobillerin sayısı arttı. Bazı modeller öyle bir tutulmuştur ki, o modellerin farklı tasarımlı seçenekleri sunulmuştur. Günümüze baktığımızda kadın sürücülerin sayısında gözden kaçmayacak bir şekilde artma olmuştur ve firmaların bu yöne eğilim göstermemesi için bir neden kalmamıştır. O halde kadınlar için araştırdığımız en uygun 10 otomobil modelini  gelin birlikte inceleyip, tanıyalım.

1. Nissan Micra 

Göz alıcı ve teknolojik, sportif ön ızgarasıyla ve benzersiz tasarımıyla Micra kadınların en büyük gözdelerinden biridir. Ferah bir iç mekana sahip Nissan Micra’nın, süet görünümlü koltukları, kumaş kaplı kapı döşemeleri, sürücü tarafı kol dayama ünitesi ve parlak siyah orta konsolu ile dikkatlerinizi üstüne çekecektir.

2. Citroen C3

 Aracın iç hacmi, tasarımı ve renkleri, kendisinin son moda ve popüler bir model haline gelmesini sağlamıştır. Özellikle şehir içinde çevik ve kolay manevra yapılabilen bir araçtır. 5 kapı ve 5 koltukta her koşulda pratik bir aracın sürüş keyfini doya doya çıkarın. Renkli tavan seçeneğiyle aracınızı renklendirebileceğiniz gibi, tek renk seçeneğiyle daha “Pop” tarzı bir otomobile sahip olabilirsiniz.

3. FIAT 500

Fiat 500 gerçekten çok tasarımsal. İtalyan Fiat markası net bir şekilde kadınlara yönelik özel ürettiği Fiat 500 ve Fiat 500c modelleri ile kadınları kendisine hayran bıraktırıyor. Özellikle üstü açılan 500c modeli çoğu kadın sürücünün gözdesi.

4. Mini Cooper

Mini Cooper’ ı pek fazla açıklayıcı bir özelliğe gerek kalmadan bir kaç kelime ile açıklayabiliriz. Farklı renk ton ve tasarım paketleri ile yeri gelir erkeklerin bir numaralı gözdesi olur yeri gelir kadınların. Kısacası Mini Cooper’ı beğenmeyecek pek az kadın bulunabilir.

5. Nissan Juke

Ufak otomobiller ilgisini çekmeyen kadınların favorilerinden. Bütçe dostu, çekici bakışları ve yüksek sürüş pozisyonu ile Nisaan Juke jeep konforunda binek otomobil istiyorum diyen kadınlar için.

6. Volkswagen Polo

Kesinlikle en çok kullanılan kadın arabalarından biri. Sağlam yapısı, kalitesi ve güvenli olması nedeniyle özellikle çoğu iş kadının bir numaralı tercihi konumunda ve DSG şanzımanı ile Volkswagen farkını belli ediyor.

7. Ford Fiesta

Fiesta, özellikle son yılda hedef kitlesini büyük ölçüde kadın sürücülere çevirmiş durumda. Bunun getirisi ise her 5 kadından birinin Fiesta’yı beğenmesi ve kullanması.

8. Audi A3

A3 ile hedef kitlesini kadın sürücüler olarak seçen Audi bu hedefinde yüksek fiyatlarına rağmen gayet başarılı bir grafik çiziyor.

9. Toyota Yaris

Japon üretici Toyota artan kadın sürücü popülasyonunda kendine sağlam bir yer edinmek amaçlı ürettiği Yaris, farklı tasarımı gündüz LED farları, kaliteli işçiliği ve Hybrid modeli ile di,kkatleri çekmiş durumda.

10. Renault Clio

Kasasında ki değişiklikle, gençler ve kadınlar için çok daha etkileyici bir araç olmuştur. Hem dış hem iç tasarımı ile göz kamaştıran Clio, kadınlar için sürüşü kolay ve rahat bir araçtır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke