Kadınlar İçin Egzersiz Önerileri: Bu 7 Maddeyi Her Gün Uygulayın

3 dakikada okuyabilirsiniz


Orta yaşın başlangıcı yaşamdaki kritik bir noktadır. Bristol Üniversitesi Egzersiz ve Sağlık Bilimleri Profesörü Ken Fox’a göre, kas kütlesinin azalmaya başladığı ve yağ birikiminin kendini gösterdiği yaşlar 40’ların ortasıdır. Bu durum; obezite, diyabet, yüksek tansiyon, kalp sorunları, inme ve bazı kanser türlerine yol açabilir. İşte 7 maddede her gün uygulanarak sağlıklı kalınacak, kadınlar için egzersiz önerileri :

1. Metabolizmanızın Yavaşlamasına İzin Vermeyin – BURPEES Yapın

Kadınlar İçin Egzersiz

Yüksek yoğunluklu kardiyo, belirli bir yaştan sonra motive etmek için gerekli olandan  daha fazla olan metabolizmamızı uyarır. Dolayısıyla, metabolizmanın yavaşlamasını önlemek için bu alıştırmayı haftada bir veya iki kez yapmalıyız. 3 tekrardan oluşan bir setle başlayın ve her seferinde başka bir tekrar ekleyin. Kendinizi çok fazla strese sokmayın.

2. Sağlam Tutun – SQUATS Yapın

kadınlar için egzersiz

Her kadın yuvarlak bir arka tarafa sahip olmak ister, ancak böyle bir vücuda kendiliğinden sahip olma şansını elde etmiş kişiler bile 40 yaşından sonra kas kütlesinin azalmasıyla bu şansı kaybetmeye başlar. Düzgün bir şekilde ağız kavgası (düz bir sırt ve ayakların üstünde dizler) tüm vücudunuzu tonlayabilir ve esnekliğinizi artırarak yaralanmayı
önleyebilir.

3. Sırt Ağrısını Önleyin – PLANK Yapın

Kadınlar İçin Egzersiz

Bu egzersizi haftada 3 kez 90 saniye yapmak vücudumuzun tüm temel kaslarını tonlamak için harika bir yoldur. Göğsün kaslarını ve omuriliği çevreleyenleri güçlendirir. Tüm midsection bizim alt sırtımızı sıkılaştırır ve destekler.

4. Sarcopenia’nın Kaslarınızı Almasına İzin Vermeyin – Y-TO-T RAISES Yapın

Sarcopenia, yaşlanma ile ilişkili bir dejeneratif iskelet kası kaybıdır. Bu nedenle, kötü duruşu, sırt ve omuz ağrısını önlemek istiyorsanız, sırt ve omuz kaslarınızı güçlendirmek çok önemlidir.

“Uzmanlar Tarafından Kadınlara Önerilen 7 Öz Savunma Tekniği” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Kalbinizi Koruyun – ELLIPTICAL MACHINE üzerinde Egzersiz Yapın 

Kadınlar İçin Egzersiz

Düşük etkili kardiyo, sağlıklı bir kalbi korumak için 40 yaş üstü kadınlar için harika bir yoldur. Ancak, kalp sağlığınızın gerçekten faydalanmasını istiyorsanız, maksimum kalp atış hızınızın % 80’inde, haftada en az 30 dakika, 3 ila 4 kez egzersiz yapmanız gerekir. 10 ile 10 arasında bir ölçekte yapabileceğiniz kadar zor ise, o zaman 8 düzeyinde çalışmalısınız.

6. Canlı Olun – Yürüyün: Kadınlar İçin Egzersiz Dendiğinde En Önemli Maddelerden Biri

Kadınlar İçin Egzersiz

Yürümek, herkesin yapabileceği en basit ve en iyi egzersizdir. Kalori yakmak, kilo vermek ve ruh halimizi iyileştirmekle birlikte, belirli bir yaştan sonra çok önemli olan kırılgan eklemlerimizi de yıpratmaz. Yürümek, Kadınlar İçin Egzersiz önerilerinde yapılması en kolay egzersizlerden birisidir.

7. Rahatlayın – YOGA Yapın

Kadınlar İçin Egzersiz

Orta yaşlı kadınlar, Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen sağlık sistemlerinden biri olan John Hopkins Medicine’e göre depresyona daha eğilimli. Yoga, depresyonla savaşmak için gerekli olan duygu durum düzenleyici bir nörotransmitteri artırır. Aynı zamanda stres ve endişe seviyelerini azaltır.

Umarız sizler için derlediğimiz bu Kadınlar İçin Egzersiz önerileri işinize yarar.

kaynak: brightside

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.