Kadınlar Hakkında Doğru Olan 13 Olağan Dışı Sır

4 dakikada okuyabilirsiniz


Erkeklerin kadınları nasıl anlayacağıyla ilgili yazılan bütün kitapların, gerçekte biyolojik ve sosyal gerçekleri hakkında hiçbir bilgisi yoktur. Örneğin, neden dünya genelinde kadınlar erkeklerden 2-10 yıl daha uzun yaşar? Gelin kadınlar hakkında doğru olan 13 olağan dışı sırları inceleyelim.

Hangisi sizin için en büyük sürpriz? Bizimle paylaşmayı unutmayın!

1. Kadınlar daha fazla renk görür

Kadınlar Hakkında Doğru

Kız arkadaşınızla beyaz veya kırık beyaz olduğunu iddia ettiği beyaz perdeler yüzünden hiç tartışmadınız mı? Bu, kadınların renk ve şekillerde ortalama % 20 daha fazla farklılıklar görmesinden kaynaklanıyor.

2. Kadın bedeni alkole karşı daha düşük bir dirence sahiptir

Kadınlar Hakkında Doğru

İster inanın ister inanmayın, ancak alkol, hepatit (karaciğerin iltihaplanması) gibi karaciğer hastalığına daha yatkın olduğu ve karaciğer sirozundan (kronik bir hastalık) ölme ihtimalinin daha yüksek olduğundan kadınlar için daha da tehlikelidir. Ayrıca kadınların zihinsel işlevlerin kaybı ve beyin büyüklüğünün azalması gibi konularda alkolden zarara uğraması erkeklere göre daha olasıdır.

3. Kadınlar ömürlerinde ortalama 3 kilo ruj yutuyor

Kadınlar Hakkında Doğru

Düzenli makyaj yapan kadınlar, gün içinde farkında olmadan rujlarını yalayarak yutabiliyor. Bu da hayatları boyunca ortalama 3 kiloya denk geliyor. Bu makyaj ürünleri vücuda girmesiyle ağır metaller içerdiği için karaciğerde kalıyor!

“Kadınları Baştan Çıkaran 14 Şey: İşte Çekici Erkeğin Özellikleri” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

4. Nefret etseler de en çok riski kadınlar alıyor

Kadınlar Hakkında Doğru

Kadınların erkeklerden daha riskli olduğunu fark etmiş olabilirsiniz, bunun bilimsel bir nedeni de var. Beynin karar verirken tercih edilen kısmı (anterior singulat korteks) kadınlarda erkeklerden daha fazladır. Bazıları, bunun evrimsel olarak kadınların daha iyi bakıcı olma, yiyecek toplama ve sosyal yaşamı yapılandırırken “kabileyi” kurtarmanın yolu olduğunu ileri sürüyor.

5. Kadınlar Hakkında Doğru Olan Sırlardan Birisi de Eşlerini Şişmanlatabilmeleri (Bilinçli olarak)

Kadınlar Hakkında Doğru

Şaşırtıcı bir şekilde, uzun süreli ilişkilerde birçok erkek  giderek şişmanlıyor ve bu kadınların işi olabilir. Eşlerini aşırı besleyerek (kendi taraflarında güçlü bir “savaşçı” olma niyetiyle) bir “dikkat çekme” moduna girebiliyorlar. Bir erkeği diğer kadınlara daha az çekici hale getirme konusunda bilinçsiz bir niyetin olduğu da olduğu kesin.

6. Konfor üzerinde stil

Kadınlar Hakkında Doğru

Bu merakın bilimsel bir açıklaması yoktur – daha ziyade sosyal açıklaması vardır. Toplum ve medya, yüzlerce yıldır kadınları belirli bir standart içinde tutmak için baskı yapıyor. Küçük ayaklar ya da topuklu ayakkabılar bu baskı unsurlarından bazıları. Bu durum da kadınların rahat kostümlerdense şık kostümler seçmelerini beraberinde getiriyor.

7. Artan koku duygusu

Kadınlar Hakkında Doğru

Daha önceki noktalarda olduğu gibi, daha yüksek koku duyusu, atalarımızın hayatta kalmasına yardımcı oldu ve kadınlar çoğunlukla toplayıcı oldukları için, bu duyu sayesinde ailelerine doğru yiyecekleri seçebildiler. Yani bu yüksek mantığa hitap etmek aslında  – belki bazı çiçekler?

8. Beyin hücreleri kadınlarda daha yoğun olarak bulunur

Kadınlar Hakkında Doğru

Ortalama olarak, kadınların beyni erkeklerden % 9 daha küçüktür. Ancak bunun bilişsel yetenekler üzerinde hiçbir etkisi yoktur, sadece hücre sayısı aynı düzeyde daha yoğun halde bulunur.

9. Onlar icat kahramanlarıdır

Kadınlar Hakkında Doğru

Mary Anderson, 1903’te ön cam sileceğini icat etti. Ayrıca, yıllar içinde kadınlar patentli tek kullanımlık çocuk bezi, kese kağıdı, yanmaz cam, ayak pedalı çöp tenekesi, bulaşık makinesi ve diğer birçok şeyi de icat etti.

10. Topuklar erkekler içindir

Kadınlar Hakkında Doğru

Tarih boyunca topuklu ayakkabılar erkekler içinde üretildi ve kullanıldı. Daha sonra ise bu durum yaşamsal ve toplumsal nedenlere bağlı olarak değişik formlar almaya başladı ve günümüzde taklit edilerek kadın modasına getirildi.

11. Okuma yüzleri

Kadınlar Hakkında Doğru

Hayatlarının en başından beri kadınlar, yüzleri, jestleri ve ses tonlarını okumakta daha iyi olurlar, bu da onları üstün konuşmacılar ve sosyal liderler yapar. Bir grup insanda bile, tüm sosyal etkileşimler muhtemelen alfa tipi bir dişi tarafından bir alfa erkeğine göre yönlendirilir.

12. Yaşasın kadınlar!

Kadınlar Hakkında Doğru

Bazen erkekler ve kadınlar arasındaki yaşam süresi farklılıkları on yıla kadar çıkabilir, ancak ortalama olarak tüm dünyada en az 2-3 yıl olabilir ve bu sadece  dişiler için geçerli değildir. Kadın orangutanlar, erkek şempanzeleri de geride bırakabilir!

” Kadınlar Hakkında Doğru Olan 13 Olağan Dışı Sır” içeriğimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bahsettiğimiz maddeler dışında çözülecek daha bir sürü gizem var. En sevdikleriniz hangileri? Bizimle paylaşın!

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke