En Çok Okunan 6 Popüler Kadın Dergisi

3 dakikada okuyabilirsiniz


Kadın Dergileri
Kadın Dergileri

Kadın Dergileri: En Çok Okunan 6 Popüler Kadın Dergisi

Kadın Dergileri: İlk kadın dergisi 1693’te İngiltere’de yayımlanan, aşk evlilik, giyim, mizah gibi konuları ele alan The Ladies Mercury dergisiydi. Aradan asırlar geçse de kadınların ilgisini çeken konular değişmedi. Bugün de moda, sağlık, magazin, yaşam, cinsellik, ilişkiler gibi geniş konu yelpazesine sahip temalarıyla kadınların vazgeçilmez kaynağı: Kadın Dergileri. Bu yazımızda en popüler Kadın Dergileri dendiğinde akla gelen en iyi kadın dergilerini sizler için derledik. İşte en çok okunan Kadın Dergileri:

1.Vogue

Kadın Dergileri

Popüler Kadın Dergileri dendiğinde akla gelen ilk isim hiç kuşkusuz Vogue. Dünyanın en çok bilinen dergisi olan Vogue, Mart 2010’da Türkiye’de de yayımlanmaya başladı. Özellikle moda dünyasında yarattığı etkiyle yayımlandığı bütün ülkelerde ses getiren Vogue, mutlaka okunması gereken dergilerin başında geliyor.

2.Cosmopolitan

Kadın Dergileri

Ülkemizde ve dünyada en çok okunun Kadın Dergileri arasında ilk sıralarda yer alan Cosmopolitan ilk olarak 1886 yılında ABD’de yayımlanmaya başladı. Başta bir aile dergisi olarak ortaya çıkan Cosmopolitan, 60’ların sonunda kadın dergisi olarak yayın hayatına devam etti. 1992’de Türkiye’de yayım hayatına başlayan dergi en çok satan kadın dergilerinin başında geliyor.

“Edebiyat Dergileri: En Popüler 7 Türkçe Edebiyat Dergisi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3.Elele

Kadın Dergileri

Türkiye’nin en köklü dergilerinden Elele, 1976’da yayın hayatına başladı. Modadan dekorasyona, psikolojiden güzelliğe birçok konuyu içinde barındıran Elele, gündem yaratan röportajlarla da içeriğini zenginleştiriyor. 

4.Marie Claire

Kadın Dergileri

Kadın Dergileri içinden bir diğeri: “Moda, güzellik, ünlüler, seks, ilişkiler, alışveriş, makyaj, saç bakımı, cilt bakımı, sağlık, magazin, astroloji… Kısacası kadına dair her şey” açıklamasıyla yayım yapan Marie Claire dergisi ilk olarak Fransa’da yayımlanmaya başladı. Yıllar içerisinde farklı ülkelerde yayımlanmaya başlayan dergi, 1988’den beri Türkiye’de yayımlanıyor. 

“Başarılı Kadın Filmleri: Her Kadının İzlemesi Gereken 9 Film” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

5.Elle

Kadın Dergileri

Moda, güzellik, sağlık ve eğlence konulu bir Fransız dergisi olan Elle, 1945 yılında ortaya çıktı. Dünyanın en güçlü moda dergilerinden biri kabul edilen Elle, Coco Chanel, Helene Lazereff gibi önemli tasarımcıları keşfetmesiyle birçok kadının favori dergisi olma özelliği taşıyor. 

6.Harper’s Bazaar

Kadın Dergileri

Güzellikten popüler kültüre birçok alanda topluma yön veren Harper’s Bazaar dergisi, 1867 yılında ABD’de yayın hayatına başladı. Moda otoritesi olarak kabul edilen dergi Ekim 1993’ten beri ülkemizde de yayımlanıyor.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke