Kabus Sürüyor, Mavi Balinadan Sonra Başka Ölüm Oyunu 48 Hour Challenge Nedir?

1 dakikada okuyabilirsiniz


Birçok ülkede gençlerin intihar vakalarının sorumlusu olan Mavi Balina adlı oyunun ardından bu kez 48 Hour Challenge isimli oyun adından söz ettiriyor. Peki Facebook tarafından soruşturma başlatılan 48 Hour Challenge nedir?

Çocukları iki gün ortadan kaybolmaya teşvik eden bu oyunun hedefinde kayıp vakalarında aileler ve arkadaşların sosyal meyda üzerinden yaptığı çağırılar var. Kaybolduğunuzda adınızdan ne kadar bahsedilirse ya da ne kadar çok beğeni alırsanız o kadar puan kazanıyorsunuz. Katılımcılar ikinci günün sonunda çıkıp güvende olduklarını açıklıyorlar.

“İntihara Sürükleyen Oyun: Mavi Balina” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ… 

Britanya’da başlayan oyun son günlerde ABD’ye de yayıldı. İngiltere’nin Hull kentinde kaybolup 2 gün sonra evine dönen 12 yaşında bir çocuğun oyuna katıldığı düşünülüyor. Kuzey İrlanda’da adının gizli kalmasını isteyen Belfast Live yayın kuruluşunda konuşan bir kadın da kızının bu hastalıklı oyuna katıldığını düşünüyor.

48 Hour Challenge isimli oyunun 2015 yılına ortaya çıkan 72 saat ortadan kaybolmaya teşvik eden bir oyun olan Game of 72 adlı oyunla bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
8
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke