Jennifer Aniston Filmleri: Romantik Komedilerin Kraliçesi JA ve 13 Filmi

7 dakikada okuyabilirsiniz


Jennifer Aniston Filmleri
Jennifer Aniston Filmleri
Jennifer Aniston Filmleri: Romantik Komedilerin Kraliçesi JA ve 13 Filmi 

Jennifer Aniston Filmleri: Romantik Komedilerin Kraliçesi JA ve 13 Filmi: Jenniffer Aniston filmleri bazen güldürür bazen üzer ama her zaman damakta hoş bir tat bırakır. Pek çok romantik komedide oynamasının yanı sıra dramatik rollerde de kendini göstermeyi başarmıştır. Friends dizisindeki Rachel Green rolü ile Altın Küre ve Emmy ödülü almıştır. Gelin romantik komedilerin kraliçesi Jennifer Aniston’un filmlerine şöyle bir göz atalım:

1. Jennifer Aniston Filmleri: Just Go With It (Hayatım Yalan) 2011

Jennifer Aniston Filmleri

Jennifer Aniston Filmleri dendiğinde ilk akla gelenlerden birisi Hayatım Yalan adlı filmdir. Bir Fransız tiyatro oyunundan uyarlanan ’69 tarihli Oscarlı ‘Cactus Flower’ın bir yeniden uyarlaması olan “Hayatım Yalan”, kendisinden daha genç bir öğretmene âşık olan bir plastik cerrahın hikâyesini anlatıyor. 
Sandler’ın canlandırdığı plastik cerrah dikkatsiz bir anında söylediği yalanın üstünü örtmek ve işleri yoluna koymak için sadık asistanından ilginç bir istekte bulunur. Asistanından, yakında boşanacağı karısı rolü oynamasını ister. Fakat işler umduğu gibi gitmez ve bu ufak yalan bir çığ gibi büyüyerek asistanın çocuklarının da işe karışacağı trajikomik bir Hawaii tatiline dönüşür…

2. Along Come Polly (Polly Gelince) 2004

Jennifer Aniston Filmleri

Polly ve Reuben adlarındaki, birbirleriyle gece ve gündüz kadar zıt karaktere sahip iki tiplemenin, bir şekilde asgari müştereklerde buluşabilmesinin komik hikayesi olarak özetleyebiliriz bu filmi… Reuben Feffer riskten nefret eden, zaten risk danışmanlığı yaparak da bu fobisini mesleğe dönüştürmüş, tabiri caizse biraz gıcık bir adamdır. Fakat biricik karısı tarafından aldatılınca yaşam tarzını değiştirmeye ve daha muteber birisine dönüşmeye karar veriyor… Polly Prince ise ayakları pek yere basmayan bir kadın olarak Feffer’in tam tersi bir kişiliğe sahiptir. Adrenalin için her türlü tehlikeyi göze alabilen bir maceraperesttir. Ve bu ikisi tanışıp, romantik bir ilişki yaşamaya başlıyorlar. Sonra ne mi oluyor dersiniz?…

3. He’s Just Not That Into You (Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar) 2009

Jennifer Aniston Filmleri

“Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar” filmi, Marslı addedilen erkekler ile Venüslü kabul edilen kadınların karmaşık çelişkileri üzerine kurulu bir komedi. Bir telefonun başına oturmuş, daha önce sizi arayacağını söylemiş erkeğin geri aramasını mı bekliyorsunuz? Ya da kız arkadaşınızın artık sizinle niye uyumadığını anlayamıyor musunuz? Ya da belki ilişkinizde ileri adım atamıyorsunuz. Belki de sadece o kişi size göre değildir. “Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar”, birbiriyle bağlantısız, 20’li 30’lu yaşlarında Baltimore’lu bir grup insanın hikayesini gayet eğlenceli bir şekilde işliyor. Söz konusu insanlar ilişki havuzunun sığ kısmından evlilik hayatının derin ve bulanık sularına doğru ilerlerken bir yandan karşı cinsin işaretlerini okumaya, bir yandan da “istisna yoktur” kuralına istisna oluşturmaya çalışıyorlar. “Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar” filmi Jennifer Aniston Filmleri arasında önemli bir yere sahiptir.

4. Marley&Me (Marley ve Ben) 2009

Jennifer Aniston Filmleri

Hayvansever yeni evli çift John ve Jenny, çocuk yapmadan önce köpek almaya karar verirler. Efsanevi müzisyen Bob Marley’nin ismini alan küçük yavru köpekleri hemen büyümüştür.  Ancak Marley eğitimine cevap vermemektedir ve sahiplerinin emirlerini hiçbir zaman uygulamaz. Gün geçtikçe Marley evi mahvetmeye başlar. Bir ailenin iyi bir ders aldığı sevimli ama bir o kadar da hınzır köpeğin komik ve keyifli hikayesi.

“Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Birbirinden Güzel 15 Muhteşem Film” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. The Good Girl (İyi Bir Kız) 2002

Jennifer Aniston Filmleri

Geldik, Jennifer Aniston Filmleri arasında en enteresan olanlardan bir diğerine. Justine kocası Phil’i, kocası Phil ise Justine’i çok sevmektedir. Artık bir çocuk yapmanın vakti gelmiş gibidir. Ancak ikilinin tüm denemelerine rağmen Justine bir türlü hamile kalamamaktadır. Aklında ise bu sorunun sebebi olarak, kocasının içtiği esrar miktarı vardır. Bir gün beraber çalıştıkları Holden ile aralarında bir çekim oluşur ve Justine, doğru adamın Holden olduğuna karar verir. Ancak bu ilişki de kısa süre sonra Holden’ın bilinmeyen yüzü nedeniyle tehlikeli hale gelecektir.

6. We’re the Millers (Bu Nasıl Aile) 2013

Jennifer Aniston Filmleri

David Burke, kendi bölgesinde etliye sütlüye bulaşmadan çalışan, yerel bir uyuşturucu satıcısıdır ve şimdiye kadar işleri hep yolunda gitmiştir. Fakat bir gasp sonrasında elindeki malı kaptırınca marihuana satıcısı Brad’e borçlanır. Brad ona bir şans verir ve Meksika sınırından yüklü miktarda uyuşturucu geçirmesini ister. David’in sınırı dikkat çekmeden geçebilmesi için esaslı bir plana ihtiyacı vardır ve kısa süre içerisinde bulur. David kılık değiştirerek aile babası olacaktır! Kuracağı ailedeyse anne rolünü striptiz dansçısı Rose üstlenirken, henüz bakir bir genç olan Kenny ve kaçak genç kız Casey de ailenin çocukları numarasını yapacaktır. Hepsi birbirinden farklı karakterdeki bu aile üyelerini ise yol boyu çılgın maceralar bekler. 

“Ödüllü Türk Filmleri: Yabancı Festivallerden Ödül Alan 20 Türk Filmi” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

7. Horrible Boss (Patrondan Kurtulma Sanatı) 2011

Jennifer Aniston Filmleri

Bu film Jennifer Aniston Filmleri içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Filmde Nick (Jason Bateman), Dale (Charlie Day) ve Kurt (Jason Sudeikis) adlı üç arkadaş, mutluluklarını engellediğini düşündükleri aşağılık patronlarından kurtulmaya ve onu öldürmeye karar verirler. Önce kiralık katil bulmak gibi bir fikre kapılsalar da en sonunda kendi işlerini kendilerinin görmelerinin en doğrusu olduğunu düşünürler fakat cinayet işlemek, tahmin ettiklerinden daha zor olacaktır.

8. Rumor Has It (Gerçek Dedikodu) 2006

Jennifer Aniston Filmleri

New York’ta bir avukat olan Jeff Daly, nihayet maymun iştahlı Sarah Huttinger ile nişanlanmıştır. Sarah, evlilikten korkan ve kaçan bir yapıya sahiptir. Aslında ilerleyen günlerde bu yapısını annesinden aldığını da fark edecektir. Nişanlandıktan sonra kız kardeşinin düğünü için Pasadena’ya gitmesi gerekir. Orada hesapta olmayan bir dedikodu ile ortalık bulanır. Sarah’nın annesi, zamanında babası ile evlenmek üzereyken başka bir adamla kaçmıştır. Bu olay o zamanlarda büyük bir skandala dönüşmüştür. Sarah bu dedikodudan etkilenir ve kendini bir anda Beau Burroughs adındaki bir milyonerin yanında bulur. Tıpkı annesi gibi Sarah da benzer duygulardan geçecektir.

9. Love Happens (Aşk Olur)  2009

Jennifer Aniston Filmleri

Eloise mütevazi bir yaşam süren ve kendine ait küçük bir çiçekçi dükkanı olan sevgilisinden henüz ayrılmış, melankolik bir kadındır. Burke ise karısını üç yıl önce yaşanan bir trafik kazasında kaybeden, son kitabı ‘best-seller’ olmuş başarılı bir yazar ve konuşmacıdır. Çevresindeki kalabalığa rağmen son derece yalnız bir adam olan Burke aynı zamanda gizli bir alkol bağımlısıdır. Bir workshop dahilinde konuşmacı olmak için bir haftalığına Seattle’a gider. Kaldığı otelin koridorunda ise çiçeklerini düzenleyen Eloise’ye rastlar. Kadından son derece etkilenir ve onu akşam yemeğine davet eder… Jennifer Aniston Filmleri hangileri diye araştırıyorsanız, bu film hakkında mutlaka fikir sahibi olmalısınız.

“Yerli Film Replikleri: 22 Unutulmaz Filmden Hafızalara Kazınmış 40 Efsane Replik” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

10. The Switch (Süpriz Baba) 2010

Jennifer Aniston Filmleri

40 yaşına basmış Kassie Larson, suni döllenme yoluyla hamile kalmaya karar vermiştir. En iyi arkadaşı Wally, ona destek vermek için yanındadır. Ancak Wally gizlice, Larson’u hamile bırakacak kişinin spermleri ile kendisininkini değiştirir. Kassie hamile kalmıştır, çocuğunun gerçek babası nevrotik ve güvensiz Wally’dir.

11. The Break-up (Ayrılık)  2006

Jennifer Aniston Filmleri

Sağlam ve sevgi dolu bir birlikteliğin zaman içerisinde yıpranmaya başlamasının ardından, ilişkilerini tekrardan yoluna koymaya çalışan bir çiftin kimi zaman komik, kimi zaman acı verici ama daima eğlendirici yolculuğunu anlatan sıradışı bir romantik komedi. Jennifer Aniston Filmleri listesinin oldukça önemli bir parçası.

12. Cake (Kek) 2015

Jennifer Aniston Filmleri

Claire toplumdan gitgide uzaklaşmış, evinde kendi kendine yaşayan bir kadındır. Dış dünyayla kalan yegane bağlantısı evde ona hem yoldaş olan hem de işleriyle ilgilenen Silvana’dır. Claire sıkıntılarından, kronik ağrılı hastaların oluşturduğu terapi grubuna giderek kısmen uzaklaşmaya çalışır. Hayata bağlılığını sorguladığı sırada, terapi grubundaki arkadaşı Nina’nın ani intiharı Claire’in de yaşamını ve dengesini alt üst eder. Birbirlerini çok tanımıyor olmalarına rağmen Nina, Claire’ın rüyalarına girer. Nina’nın ölümünün ardında yatan gerçekleri öğrenmek isteyen Claire, kadının kocasını ve küçük oğlunu bulur. Fakat sorularına aldığı yanıtlar hiç de umduğu gibi değildir. 

“Başarılı Kadın Filmleri: Her Kadının İzlemesi Gereken 9 Film” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

13. The Bounty Hunter (Ödül Peşinde) 2010

Jennifer Aniston Filmleri

Jennifer Aniston Filmleri arasında sizi en çok etkileyecek olan filmlerden bir diğeri. Gazeteci eski karısının peşine düşen ödül avcısı Milo Boyd (Gerard Butler), kör talihli bir adam olmasına rağmen aldığı bu son iş onu ziyadesiyle memnun eder. Çünkü kefaletini ödemeyen eski karısı, muhabir Nicole Hurley’yi izlemesi gerektiğinde (Jennifer Aniston) hayalindeki işi almış olur ve bunu yapmak Milo için adeta bir zevktir. Keyfi son derece yerinde olan Boyd, her şeyin bununla sınırlı olduğunu ve kendisini de pek yormadan, zahmetsizce para kazanacağını hayal etmektedir. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz. Eski eşi Nicole, üstü örtülen ve örtbas edilmek istenen bir cinayeti aydınlığa kavuşturmak için onu atlattığında, Milo hiçbir şeyin kendisi veya Nicole için kolay olmayacağının farkına varır. Eski eşler sürekli birbirlerine üstünlük sağlar; ta ki kendilerini, canlarını kurtarmak için kaçarken bulana kadar. Sevgi, saygı ve itaat için ettikleri yeminin zor olduğunu sanmışken, hayatta kalmanın çok daha güç olduğunu göreceklerdir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke