İstanbul’un En Güzel İlçesi Hangisi? Kadıköy mü, Beşiktaş mı?

2 dakikada okuyabilirsiniz


İstanbul'un En Güzel İlçesi
İstanbul'un En Güzel İlçesi

İstanbul’un En Güzel İlçesi Hangisi? Kadıköy mü, Beşiktaş mı?

İstanbul’un En Güzel İlçesi Hangisi? Aslında her arkadaş toplantısı, her sevgili buluşması, her görüşmenin temelinde yatan bir sorudur bu ve kesinlikle şaşmaz. Çünkü İstanbul’un kendine has ve hayranlık uyandırıcı semtlerindendir ikisi de. İstanbul’un en güzel yerleri arasındadır bu iki semt. Etiler, Akaretler, Kuruçeşme, Bebek, Yıldız, Ortaköy‘üyle Beşiktaş mı, yoksa Fenerbahçe, Caddebostan, Moda, Bağdat Caddesi ile Kadıköy mü? İstanbul ilçeleri birbirinden farklı güzelliklere sahiptir hiç şüphesiz. Peki Beşiktaş ve Kadıköy arasında seçim yapmanız gerekse siz hangisini seçerdiniz? 

Kadıköy mü?

İstanbul'un En Güzel İlçesi

Özellikle üniversite yaşlarındaki kesimin ağırlıklı oluyor oluşu Kadıköy’ü hiç uyumayan bir semtmişçesine kazıdı bu zamana kadar hep hafızamıza. İstanbul’un Anadolu’ya uzanan ayağı oluşu ile farklı bir hava hakim Kadıköy’de. Moda’daki kafeler bayılacağınız türden. Özellikle konsept kafelerden birine gidip de yanı başınızdaki kahve- tatlı kombini ile kitabınızı okumanız sizi İstanbul yoğunluğundan o kadar soyutluyor ki, sonuçlarına sizler bile şaşırabiliyorsunuz. Deyim yerindeyse günün her saat bir aktivite bulabiliyor olduğunuz bir semt Kadıköy ve bu da kendisini çok farklı bir mertebeye çekiyor. Kadıköy Limanı’na oturup Hollywood edalarıyla uzaklara dalmak da iyi gelebilir, tavsiyemizdir 🙂 Fenerbahçe ve Ülker Stadı’na yuva olan bu semtin özellikle maç günlerinde maç sonu yoğunluğu biraz can sıkıcı olsa da ortam ve atmosfer sanıyoruz ki hiçbirimizin kelimelere dökemeyeceği kadar muazzam!İstanbul İlçeleri arasında Kadıköy’ün yeri kesinlikle ayrı.

“Sakinleri Tarafından Bulunduğu İlin İlçesi Olarak Görülmeyen 10 Karizmatik İlçe” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

Beşiktaş mı?

İstanbul'un En Güzel İlçesi

Gelelim Beşiktaş’a. Beşiktaş’ın da ne kadar cezbedici olduğunu anlatmakta zorlanacağız gibi gözüküyor. Beşiktaş’tan Kabataş’a uzanan o uzun ağaçlı yol aşık olunası. Eminiz ki bu satırları okuyacak çoğu okurumuz da memnuniyetle kafasını sallayacaktır buna. Yıldız Parkı’nın o sonsuz yeşilliği arasında kayboluyorsunuz ve gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki şehirdeki en güzel noktalardan biri. Kafeleri bir tarafa, barlarının da Kadıköy’den bir tık yukarıda olduğu söylenebilir. Ve semtin takımını tutmasanız bile, maç günü atmosferi hayran olunası. Arada kendinizi o güzelliğe kaptırıp tuttuğunuz takımın aleyhine tezahürat bile yapabilirsiniz! En nihayetinde hayatın yoğun temposunda off günlerimizi değerlendirmemiz, sevdiklerimizle değerlendirmemiz önemli olan ve şehrin bu 2 güzel parçası aslında bir ömür yetebilecekmiş gibi gözükmüyor mu? 

İstanbul'un En Güzel İlçesi

Belki de bu kıyaslamanın kazananı ne Kadıköy, ne de Beşiktaş’tır; Kadıköy-Beşiktaş vapurudur.

İstanbul’un En Güzel İlçesi hangisi? Sizler ne düşünüyorsunuz?

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Can