Irkçı Mizah Anlayışları Harvard’ın Kapısı’ndan Dönmelerine Sebep Oldu

1 dakikada okuyabilirsiniz


Dünyanın en saygın üniversiteleri listesinde uzun zamandır birinci sırada yer alan Harvard Üniversitesi, 10 adet kabul mektubunu aday öğrencilerin özel bir Facebook grubundaki uygunsuz paylaşımları nedeniyle geri çekti.

Harvard’a 2021 yılı eğitim döneminde kabul alan öğrencilerin ”azgın burjuva ergenler için Harvard mizahı” isimli kapalı Facebook grubunda, faşizm, soykırım, çocuk istismarı ve tecavüz  gibi konularda yaptıkları ağır ”şaka”ların ekran görüntülerinin sızması, Harvard’taki eğitim hayallerinin bitmesine neden oldu.

Konuyla ilgili üniversite tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmazken okul politikaları gereği Harvard’ın ”kabul durumunu iptal etme hakkının saklı olduğu” biliniyor.  Üniversite’nin disiplin kuralları arasında yer alan ” Öğrencinin dürüstlüğünü, olgunluğunu ve ahlaki karakterini tartışmaya açacak nitelikte davranışlarda bulunması” maddesi gereğince harekete geçtiği düşünülen Harvard’a sosyal medyadan büyük bir destek yağdı.
Sadece eğitimdeki başarıya endeksli olmayıp, insani değerleri göz önüne alarak bir karar vermesi, Harvard’ın yıllardır en iyi üniversiteler listesinde nasıl birinci geldiğinin kanıtı niteliğinde.
 Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinin Boston şehrinin Cambridge mahallesinde bulunan Harvard Üniversitesi dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor.
Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
4
Şoke