İple Çektiğimiz Yaz Günlerinin İçimizin Kıpır Kıpır Olmasını Sağlayan 8 Özelliği

2 dakikada okuyabilirsiniz


Aylar gelip geçerken biten kışla birlikte o kasvetli havalardan kurtuluyoruz. Güneş ışınları, yeşeren çimler, dışarda gezinen mutlu insanlarla birlikte yaklaşan yaz aylarının iyi yanlarını hatırlayıp mutlu olmak ister misiniz?

1- Saçın çabuk kuruması

Kışın üşüyerek yaptığınız banyo sonrasında dakikalarca uğraştığınız saçlarınız yazın kendiliğinden kuruyor. Hem saçınız fön makinesine maruz kalıp yıpranmıyor hem de kısa sürede hazırlanıyorsunuz.

2-Piknik yapmak

Giymişsiniz eşofmanlarınızı, almışsınız karpuzunuzla termosta çayınızı, ohh yayılıyorsunuz çimlere. Hava güneşli, siz mutlu çayınızla yeşillik havası alıyorsunuz, düşüncesi bile rahatlatıyor insanı değil mi?

3- Tiril tiril kıyafetler

Kışın kalın kalın kazaklar, üstüne mont… Siz de sanki astronot gibi hissettirmiyor musunuz? Oysa yazın giyindiğiniz incecik bir tshirt size yetiyor daha ne olsun.

 4- Deniz – Kum – Dondurma

Deniz, kum, dondurma üçlüsünün geliyor olması sizi mutlu etmiyor mu? Sahilde gündüz güneşlenip dondurmanızı yerken akşam akdeniz akşamlarıyla sosyalleşeceksiniz. Yüzmekten ve bronz tenin güzelliğinden bahsetmiyorum bile.

5- Terlik giymek

Bütün bir kış botların içinde acı çeken ayaklarınız şıpıdık terliklerle mutluluğa kavuşuyor. Adeta yaz ayları kışın havasız kalarak boğulan ayaklarımız için özgürlük aylarıdır.

6- Güneşli hava

Kışın sürekli olan o kasvetli ve buğulu havaların yerini güneşli, cıvıl cıvıl bir havaya bırakması enerjinizi yükseltmiyor mu? Ayrıca güneşin d vitamini olduğunu da unutmamak gerekir.

7-Açık hava konser ve tiyatroları

Yazın düzenlenen açık hava konserleri ile tiyatrolarına gitmek gibisi var mı? Kışın eve tıkılmak yerine, akşamüzeri rüzgar ılık ılık eserken konserde şarkılara eşlik edip dans ediyorsunuz.

8-Doğalgaz faturasının az gelmesi

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
52
Komik
Muhteşem Muhteşem
62
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
4
Şoke