Instagram’ı En Kötü Kullanan 7 Kullanıcı Tipi

2 dakikada okuyabilirsiniz


Hem fotoğraf paylaştığımız hem hikaye attığımız hem de canlı yayın yaptığımız çok amaçlı bir fotoğraf uygulaması olan Instagram, telefonlarımızın olmazsa olmazı oldu. Ancak bu uygulama yanlış ellere düştüğünde biraz komik olabiliyor. Mesela;

1. Sadece selfie paylaşanlar

Kendinizi güzel/yakışıklı hissediyor olabilirsiniz ve bunu insanların da görmesini isteyebilirsiniz ama biraz yavaş. Hepsini bir anda tüketmeyin, daha sonra #tb yaparsınız. Sürekli ve sadece selfie paylaşan insanların aslında mutsuz olduğu ve ilgi çekmek istediği düşünülür.

2. Sürekli özlü söz paylaşanlar

Anlıyoruz. Birilerine laf göndermek istiyorsunuz ya da sizi anlatan güzel cümleler buldunuz. Ama burası Instagram. Burada fotoğraf paylaşılıyor, resim haline getirilmiş yazılar değil. Siz yine yazın, hobi olarak fotoğraf altına yine yazın…

3. Yeni evlenen hesabı

Genellemek istemesek de bu hesapların çoğu kadın kullanıcılara ait. Çünkü gelinlik, makyaj, saç derken bütün süslenme unsurları bir gün için kullanılıyor ki en doğal hakları. Ama düğün tarihinden sonra  uzunca bir zaman paylaşılan fotoğrafların hepsi ama hepsi gelinlik itemi içermek zorunda değil. Hani araya başka fotoğraflar da serpiştirilebilir. #tb hayat kurtarır.

4. Art arda (5 dakika içinde) en az 4 tane aşırı benzer fotoğraf koyanlar

Tamam kararsız kalıyorsunuz, hepsinde güzel çıkmışsınız ama Instagram bu değil. Birinde karar kılın. Daha sonra da ilk kez söyleyeceğimiz bu yöntemi uygulayın: #tb, #tbt

5. Sürekli hayran olduğu dizinin capslerini paylaşan kullanıcılar, kullanıcılarımız

“Orda olan kişi ve kurumlar gerçek değil!” diye bağırası gelir insanın ama ne yapabilirsin ki… Bu tarz içeriklerin çoğu genelde bir kadın ve erkeğin bakışmasından oluşur ve altında aşk, ihtiras ve dram dolu bir cümle olur.

6. Kararsız kalıp sürekli kolaj yapanlar

Kolaj fotoğraflar bazen gereklidir, bazen tatlıdır. Ama Instagram profilinizdeki bütün fotoğraflar kolaj olunca gerçekten göz yorucu ve estetik olmayan bir düzen çıkıyor ortaya.

7. “Kocişim” hesapları

‘Gelin Evi’ adlı televizyon programı ve bazı meşhur Facebook sayfalarından sonra yayılan ‘sunum’ çılgınlığı yeni gelinleri peşinden sürüklüyor. Kocasına ‘kocişim’ diye hitap eden bu kullanıcı tipi, genelde yeni aldığı kap kaçak ne varsa hepsini çeker ve paylaşır. Pek tabii de paylaşabilir, sonuçta unfollow yapmak serbest, ayrıca “Herkesin hayatına kimse karışamaz.”

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
14
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Betuldediki