Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir? Etkileyici Instagram Fotoğrafları İçin 5 Öneri

3 dakikada okuyabilirsiniz


Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir?
Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir?
Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir? Etkileyici Instagram Fotoğrafları İçin 5 Öneri

Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir ? Etkileyici Instagram Fotoğrafları İçin 5 Öneri: Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir. Son yıllarda sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte Instagram oldukça popülerleşti. Instagram paylaşımları sayesinde kitlelere ulaşabilen kullanıcılar da doğal olarak ilgi çekici ve etkileyici fotoğraflar çekmek istiyor. Fotoğrafların kalitesinin artmasıyla doğru orantılı olarak beğeni, yorum ve takipçi sayısı da artış gösteriyor. Yani Instagram’da popüler olmanın yolu etkileyici fotoğraflar paylaşmaktan geçiyor. Bütün bunlarla birlikte “iyi Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir “, “Instagram fotoğraflarında iyi çıkmanın yolları nelerdir” gibi sorular da en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Eğer siz de Instagram’da takipçi artırma, Instagram’da beğeni artırma, Instagram’da popüler olma gibi isteklere sahipseniz, sizin için hazırladığımız önerileri uygulayarak etkileyici fotoğraflar çekebilir ve çok fazla beğeni elde edebilirsiniz.

1. Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir? Arka Plana Özen Gösterin

Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir

Instagram’da çok fazla beğeni alan fotoğrafların büyük bir çoğunluğu dikkat çekici bir arka plana sahiptir. Dikkat çekici bir arka plan, çok basit bir pozu bile gösterişli hale getirebilir. Elbette her zaman mükemmel arka planlar karşınıza çıkmayabilir. Bu durumda siz elinizdekinin en iyisini kullanmalısınız. Örneğin bir odada fotoğraf çekiliyorsanız arka planınızda dağınık nesneler ve uyumsuz renkler olmamasına önem vermelisiniz.

2. Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir? Işığa Dikkat Edin

Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir

Fotoğraf çekerken en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri de ışıktır. Kötü bir ışık en güzel pozunuzu dahi mahvedebilir. Güzel kareler yakalamak istiyorsanız gün ışığından faydalanmalısınız. Gün ışığını ise tam tepeden almamaya gayret edin. Kapalı alanda çekim gerçekleştirirken de mümkün olduğunca fazla ışık kullanın. Loş ışık altında çekilen fotoğraflar kalitesiz görünmektedir.

“Instagram’da Çok Fiyakalı Gözüken Fotoğraflara Kanmayın İşte Fotoğraf Hileleri” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

3. Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir? Mükemmel Açıyı Bulun

Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir

Başarılı fotoğraf çekmek en temelinde doğru açıyı yakalamak ile ilgilidir. Fotoğraflarınızın başarılı ve ilgi çekici olabilmesi için öncelikle kendinizin en güzel çıktığı açıyı bulmalısınız. Bol bol fotoğraf çekerek hangi açılarda güzel çıktığınızı tespit edebilirsiniz. Doğru açı sayesinde kusurlarınızı da kapatabilirsiniz. Örneğin boyunuzun kısalığından şikayetçiyseniz fotoğraf makinenizi yere daha yakın konumlandırdığınızda olduğunuzdan daha uzun görünürsünüz.

4. Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir? Poz Verirken Rahat Olun

Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir

Fotoğraf çekilirken ne kadar rahat olursanız o kadar güzel ve doğal çıkarsınız. Eğer kendinizi kasarsanız ve sıkarsanız fotoğraflarınız çok yapay olur. Fotoğrafınız çekilmeden önce rahatlayın ve derin bir nefes alın. Ardından abartısız şekilde gülümseyin. Ellerinizi ve kollarınızı da sıkmadan, nasıl rahat ediyorsanız oraya koyarak poz verin.

“Ünlülerin Instagram Fotoğraflarını Yeniden Yorumlayan Fotoğraf Trolleme Uzmanı Celeste Barber” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir? Yapay Filtrelerden Uzak Durun

Instagram Fotoğrafı Nasıl Çekilir

Son zamanlarda birçok uygulamada farklı fotoğraf filtreleri mevcut. Bu filtreler doğru kullanıldığında fotoğrafları olduğundan daha güzel gösteriyor. Ancak çok fazla ve abartılı filtreler kullanırsanız hem fotoğrafınız doğallığını kaybeder hem de netliği bozulur. Bu nedenle kendi yapacağınız filtreyi ya da Instagram filtrelerini minimum düzeyde kullanmaya özen gösterin.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke