İnsanda Evini Yenileme İsteği Uyandıran 5 Dekorasyon Akımı

2 dakikada okuyabilirsiniz


Aslan yattığı yerden belli olur diye boşuna söylememişler. Evinizin, odanızın, ofisinizin ya da kendinize ayırdığınız herhangi bir alanı küçük dokunuşlarla sizden bir parça haline getirebilirsiniz. Ruhunuzu yansıtabileceğiniz, bu şekilde de ait hissedebileceğiniz mekanlar oluştururken tarihten günümüze kadar gelen akımlardan beş tanesini sizlere ilham olabilmesi için sıraladık. Sizin kişiliğinizi hangisi yansıtıyor acaba?

1. Fütüristik Dizayn

Bulunduğu yüzyılın ötesinde bir duruşla siz de evinizi gelecekten kopup gelmiş gibi dekore edebilirsiniz. Mavi, mor, lacivert gibi galaktik çağrışımlar yapan renklerin ve daha mekanik görünümlü şekillerin ağırlıkta olduğu bu akımla bazen bir uzay mekiğinin içinde, bazense Star Wars setinde gibi hissedebilirsiniz.

2. Minimalist Dizayn

Şu aralar oldukça popüler olan, her yerde ‘şöyle minimalist, böyle minimal’ şeklinde duyup durduğumuz bu akım aslında dekorasyonda basitçe her şeyin birbiriyle koordine bir şekilde yerleştirilip, olabildiğince az eşyayla ve nötr renklerle ferah bir görüntü oluşturmak şeklinde tanımlanabilir. Mükemmele ulaşmayı amaçlayan minimalist dekorasyon belki de sizin için en iyisidir.

3. Neoklasik Dizayn

Eğer minimalizmin sadeliği size bir boşluk gibi geliyorsa, eski zamanların ihtişamını özlüyorsanız o zaman sizi 1800’lerin Avrupasının bile antik Yunan ve Roma’dan esinlenip kendi zamanının modernizasyonunda yoğurduğu neoklasik dizaynı incelemeye davet ediyoruz.

4. Rustik Dizayn

Eğer siz de şehrin gürültüsünden kaçıp kendini doğaya bırakmak isteyenlerdenseniz o zaman Rustik ögelerle dizayn edilmiş bir oda ruhunuza ilaç gibi gelecektir. Ahşap dekorasyon ve ceviz ağacından yapılmış mobilyalar bu dizaynın olmazsa olmazı olup size daima bir dağ evindeymişsiniz gibi hissettirecek.

5. Retro Dizayn

70’lerden, 80’lere yakın geçmişin hayranıysanız bu yılların esintisini evinize taşıyacak Retro stilinde bir dizayn düşünebilirsiniz. Retro stili oldukça renkli ögeleri ve kendine has dekorlarıyla size dünya tarihinde bir çok açıdan ses getirmiş bu yirmi yılı daimi olarak yaşama imkanı sunuyor.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
ELSa