İlk Görüşte Aşka İnanmayanlara Gelsin!

1 dakikada okuyabilirsiniz


Hala ilk görüşte aşka inanmıyor musunuz?  ABD’de ilk görüşte aşk olup olamayacağına ilişkin bir araştırma yapıldı. Bu araştırmanın sonuçlarını siz değerli netrojen okurları ile paylaşıyoruz.

Aşık olmak için saniyenin beşte biri kadar bir sürenin yeterli olduğunu ortaya koyan Syracuse Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı, insanların aşık olduklarında kendilerini mutluluktan bulutların üstünde uçar gibi hissetmelerinin nedenine de açıklık getirdi.

Profesör Stephanie Ortigue başkanlığındaki ekip tarafından yürütülen araştırmaya göre, aşık olan bir kişinin beyninin 12 ayrı bölgesi, oksitosin, adrenalin ve dopamin gibi keyif verici kimyasal maddeleri salgılamak için koordinasyon içinde çalışıyor.

Araştırmanın sonuçlarının akla getirdiği “O halde insan kalbiyle mi sever yoksa beyniyle mi” sorusunu yanıtlayan Ortigue, bunun aldatıcı bir soru olduğunu belirterek “Ben beyniyle olduğunu söylerdim. Ancak kalbi de işin içinde, çünkü bu karmaşık duygu, beyinden kalbe ve kalpten beyine giden bir sürecin ürünü. Kalbimizde görülen bazı belirtiler, beynimizden kaynaklanıyor olabilir” dedi.

Araştırma insanlar arasında yaşanan aşkın bilimsel bir temelinin olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Murat Kasap

Yazan Çizen ve Hayalleriyle Yaşayan Birisi... İnstagram: Murat_kasap17