İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Dikkat Etmeniz Gereken 10 İşaret

6 dakikada okuyabilirsiniz


İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri
İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri

İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Dikkat Etmeniz Gereken 10 İşaret: Yeni tanıştığınız birisiyle ilk kez buluşacağınızı varsayalım. Bu kişi hakkında sahip olduğunuz bilgiden çok daha fazlasını edinmek isteyeceğinize hiç şüphe yok. Fakat şu da bir gerçek ki; ilk buluşmada merak ettiğiniz her şeyi öğrenmeniz de pek mümkün değil. Bunun için bazı psikologlar, küçük ayrıntılara dikkat edilmesi gerektiğini öneriyor ve böylelikle karşınızdaki kişinin niyeti ve karakteri hakkında sonuç çıkarmanın mümkün olabileceğini söylüyor. Kafanızda “İlk buluşmada ne yapmalıyım“, “İlk buluşmada nasıl davranmalıyım“, “İlk buluşmada benden hoşlandı mı” gibi sorular olabilir. Ya da “İlk buluşmada hoşlanan erkek nasıl davranır“, “İlk buluşmada hoşlanan kadın nasıl davranır” diye merak ediyorsanız, aşağıda yazdıklarımız tam sizlik! Tanıştığınız bu yeni kişi hakkında birkaç saat içinde öğrenebileceğiniz ve zaman harcamadan fikir edinebileceğiniz bazı işaretleri sizler için derledik. İşte 10 maddede ilk buluşmada hoşlanma belirtileri;

1. İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Saçını ve Kıyafetini Düzeltmesi

ilk buluşmada hoşlanma belirtileri

Tanıştığınız kişi sürekli saçını düzeltiyorsa ya da tişörtündeki hayali toz lekelerini gidermeye çalışıyorsa, bu sizden hoşlandığı anlamına gelir. Bu haller, aranızda bir elektriklenme olduğuna dair son derece bariz işaretlerdir. Çünkü insanlar, kendileri için ayrıca anlam ifade eden insanların yanında daha iyi ve daha çekici görünmek ister. Bu davranışları, kayıtsız oldukları bir kişinin önünde yapmaları pek olası değildir.

2. İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Gözlerinizin İçine Bakması ve Size Doğru Eğilmesi

ilk buluşmada hoşlanma belirtileri

Göz teması kurmak, büyük anlamlar ifade eder. Yumuşak, narin ve ilgili bir tavır, partnerinizin tüm sırlarını açığa çıkaracaktır. Size bu şekilde yaklaşıyorsa, hem konuşmadan hem de sizden hoşlandığı sonucuna varılabilir. Tam aksine, size bakarken yırtıcı bir hayvanın vahşi görüntüsüne bürünüyorsa, bu yeni arkadaşınızın göründüğü kadar masum olmadığını gösterir.

Ayrıca bir kişi iletişim sırasında size doğru eğilmeye ve size daha yakın bir konumda bulunmaya çalışıyorsa, muhtemelen ilgilendiği şey sadece konuşulanlar değil, konuşmayı yapanın da ta kendisidir.

3. İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Somurtmak ve Kapalı Bir Duruş Sergilemek

ilk buluşmada hoşlanma belirtileri

Karşınızdaki kişinin konuşurken nasıl davrandığına dikkat edin. Eğer göğsün üzerinde duran çapraz kollar gibi kapalı bir duruş fark ederseniz ya da diğeri aşağıdayken bir kol diğer kolu tutuyorsa –ki bu, genellikle bir kaş çatma ile beraber sergilenir- bunun birkaç sebebi vardır: Partneriniz muhtemelen size ısınamamıştır ya da kendini rahatsız hissediyordur. Bu durumda bir şey kesinlikle yanlış gidiyordur. Sizi sevmemiş olabilir ya da siz aşırı aktif bir görüntü içerisinde olabilirsiniz. Bu arada eğer bir kafede ya da kanepede otururken, aranıza bir çanta koyuyorsa bu da sizden uzaklaşmaya çalıştığının bir başka işareti olarak sayılabilir.

4. İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Telefonunu Kontrol Etmesi

ilk buluşmada hoşlanma belirtileri

Partneriniz, telefonunu alıp kendi dünyasına dalıyorsa, bu son derece rahatsız edici bir tavırdır. Bu eylemi haklı çıkaracak sebeplerin olup olmadığı tartışılsa da bunun bir saygısızlık olduğunu söylemek mümkündür. Karşınızdaki kişi bir sosyal medya bağımlısı olup bunu fark etmiyor da olabilir. Yine de bütün bunları yapıyor olması sizinle kurduğu iletişimi ilgi çekici bulmadığı ve bunu kaba bir şekilde ifade ettiği anlamına gelir.

5. İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Gizlediği Bir Şeyler Varmış Gibi Davranması

ilk buluşmada hoşlanma belirtileri

Bir insanın yalnız mı ya da birisiyle birlikte mi olduğunu anlamak, sanıldığı kadar zor değildir. Kendisiyle henüz ilk kez buluşuyor olmanız bu durumu değiştirmez. Gizemli tavırlar sergilemek, sürekli zamanı kontrol etmek ve çalan telefona “İşim var” diyerek yanıt vermek, şüphe uyandırıcı davranışlardır. Bunun yanı sıra, evli insanlar, buluşmadan önce alyanslarını çıkarsalar bile ellerini saklama refleksi göstermeye devam eder.

“İlk Buluşmada Dikkat Çekmek: Bu 5 Şeyi Mutlaka Uygulayın!” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

6. İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Eski Sevgilileri Hakkında Konuşması

ilk buluşmada hoşlanma belirtileri

Partnerinizin sizinle eski sevgililerini konuşması, ilk buluşma için kesinlikle doğru bir şey değildir. Eski sevgili ile ilgili “O kadar aptaldı ki” ya da “Onu hala anlamıyorum” tarzı cümleler kursa bile, bu son derece yanlış bir davranıştır. Bu noktada, konuşmaya gerçekten devam etmek isteyip istemediğinizi sorgulamalısınız. Bir birliktelikten sonra birçok insan mutluluğu elde etmek için yeni bir aşka yelken açmak isteyebilir. Ancak bu tarz tavırlar sergilemek yanlıştır. Çünkü bu tavırlar, ilişkiye psikolojik olarak hazır olunmadığını gösterir.

7. İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Huysuz Olmak

ilk buluşmada hoşlanma belirtileri

Bir kafeye gittiğinizi düşünelim. Partnerinizin aniden etrafınızdaki her şeyde bir hata bulmaya başladığını düşünün: “Çay çok sıcak”, “Kek iyi değil”, “Sandalyeler rahat değil”. Memnuniyetsiz davranmak için en az bir ya da daha fazla nedeni her zaman vardır. Ne yazık ki; bu kişinin sahip olduğu karakter budur ve bu konuda hiçbir şey yapamazsınız. Böyle zor bir kişiyle ilişki kurmaya hazır olup olmadığınıza karar vermek size kalmıştır.

8. İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Size Dokunmak İstemesi

ilk buluşmada hoşlanma belirtileri

Beden dili uzmanı Traci Brown, ilk buluşma sırasında kişisel alanınıza hassas bir yaklaşımın iyi bir işaret olduğunu söylüyor. Örneğin, bir kafede ya da masada oturuyorken, partneriniz elinize ulaşmaya ve hassas bir şekilde dokunmaya çalışıyor olabilir. Eğer bir kız bunu fark etmemiş gibi yaparsa ya da aksi yönde hareket ederse, bunu muhtemelen başarısız buluşmalar tarihi listenize alabilirsiniz. Ancak bu ufak tefek dokunuşu ciddiye alması nedeniyle utangaç da hissedebilir. Yine de çok az kız, ince ve mütevazı bir dokunuş ile vahşi ve cesur bir temas arasındaki gerçek farkı hissedebilir.

9. İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Aşırı İlgi Göstermesi

ilk buluşmada hoşlanma belirtileri

Birbirinizle yeni tanışmışsınız fakat partneriniz sizi rahat ettirmek için “Soğuk mu, üşüdün mü” gibi düzinelerce soruyu art arda soruyor. Bu sizi çok fazla önemsediğini gösterse bile, çok fazla endişelenen birisi ile birlikte olduğunuzu da görmelisiniz. Bu davranışın birçok nedeni olabilir. Karşınızdaki kişinin özsaygısı düşük olabilir, bu yüzden sizi her zaman memnun etme eğiliminde olabilir. Bir başka sebep de ilk buluşma için fazla endişelenmiş olması olabilir. Her neyse. Zaman, bu konuda kendinizi rahat hissedip hissetmediğinize karar vermeniz için size gerekeni söyleyecektir.

10. İlk Buluşmada Hoşlanma Belirtileri: Sizinle Aynı Hizada ya da Sizden Bir Adım Önde Yürümesi

ilk buluşmada hoşlanma belirtileri

Parkta yürümeye karar verdiğinizi varsayalım. Burası, partnerinizin sizinle nasıl yürüdüğüne dikkat etmeniz için iyi bir yer. Bir çizgide yürüyor, birbirinize yakınlaşıyor ve birbirinizin ellerine dokunuyorsanız, tebrikler, buluşmanız mükemmel bir halde seyrediyor. Aranızdaki birliktelik nettir. Beden dili uzmanı Patti Wood, birinizin bir adım önde ya da arkada yürümesinin, o kişinin kendi rahatlığı için daha fazla endişe duyduğu sonucunu gösterdiğini söylüyor. Ya da o kişinin kendini daha rahatsız hissediyor olmasını.

Sonuç

Bu maddeleri sizler için sıraladık fakat, her utangaç tavrı ya da havaya kalkmış bir kaşı yüzde yüz başarısızlık olarak düşünmemelisiniz. Aynı şekilde, hoş bir sohbet ya da birlikte yenen güzel bir yemek de güzel bir düğünle sonuçlanacak mutlu sonunuzu garanti etmez. İnsanların ilk buluşmalarda dikkat etmesi gereken diğer şeyler nelerdir? Yorumlarda fikrinizi duymak isteriz.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke
Afife