Kötü Giden İlişkiyi Kurtarmanın Yolları: İlişkinizi Kurtarmanız İçin 5 Tavsiye

3 dakikada okuyabilirsiniz


Aşık olmak insanın başına gelebilecek en güzel şeylerden biridir. Aşık olduğumuz zaman adeta hayattan farklı bir tat almaya başlarız. Kimi zaman problemler olsa da ilişkinin başlarındaki yoğun duygulardan dolayı bu problemler görmezden gelinir. Ancak ilişkinin ilk günlerinde problem değeri taşımayan konular zamanla can sıkıcı bir hal alabilir. İlk başlarda yaşama sevinci veren ilişkiniz zamanla sizi mutsuz etmeye, verdiği yaşama sevincini geri almaya başlayabilir. Bu noktada ilişkiyi kurtarmak önemlidir. Siz de “İlişkimi nasıl kurtarabilirim” diyorsanız ve eski huzurlu günlerinize dönmek istiyorsanız büyük emekler vererek bugüne getirdiğinizi ilişkiyi kurtarmak için bu tavsiyeleri uygulayabilirsiniz. İşte 5 başlıkta ilişkiyi kurtarmanın yolları :

1.İlişkiyi Kurtarmanın Yolları: Problem Olduğunu Kabul Edin

ilişkiyi kurtarmanın yolları

İlişkilerde yapılan en büyük hatalardan birisi problem olduğunun kabul edilmemesidir. Eğer bir şeyler olması gerektiği gibi gitmiyorsa, partnerinizi çok sevmenize rağmen kendinizi mutsuz ve yalnız hissediyorsanız ciddi bir problem var demektir. Bu problemi görmezden gelmek onu ortadan kaldırmaz, aksine daha da kuvvetlendirir. Bu nedenle problemin varlığının kabul edilmesi kötü giden ilişkiyi toparlamak adına ilk ve en önemli kuraldır.

2.İlişkiyi Kurtarmanın Yolları: Şeffaf Olun

ilişkiyi kurtarmanın yolları

İlişkinizde mutlu olmak istiyorsanız partnerinize karşı şeffaf olmalısınız. Partneriniz olaylara sizin baktığınız pencereden bakmıyor olabilir. Bu durumda onu suçlamak yerine düşüncelerinizi, duygularınızı ve beklentilerinizi ona doğrudan anlatmalısınız. Unutmayın ki her insan farklıdır ve farklı düşünce yapısına sahiptir. İlişkinizde yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız bunu partnerinize açıkça söyleyin.

“Uzun Süreli İlişkiyi Canlı Tutmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 5 Tavsiye” adlı içeriği okumak için TIKLAYINIZ…

3.İlişkiyi Kurtarmanın Yolları: Çözüm Odaklı Davranın

ilişkiyi kurtarmanın yolları

İlişkinizin kötü gittiğini düşünüyorsunuz ve bu durum canınızı sıkıyor. Peki bu kötü gidişatı düzeltmek için hiç adım atıyor musunuz? İlişkinizde var olan problemler yalnızca bir kişinin suçu olmadığından ötürü bu problemleri çözmek de tek bir kişinin sorumluluğunda değildir. Bu nedenle bir suçlu aramayın ve ilişkinizi birlikte kurtarmaya çalışın. Problemin ne olduğunu tespit ettiyseniz kaynağının kim olduğuna odaklanmak yerine problemi ortadan kaldırmaya odaklanın.

4.İlişkiyi Kurtarmanın Yolları: Birbirinizi Değiştirmeye Çalışmayın

ilişkiyi kurtarmanın yolları

Sağlam bir ilişkinin en önemli kurallarından biri tarafların birbirlerini olduğu gibi kabul etmesidir. Partnerinizin dağınık olmasını, aşırı duygusal davranmasını ya da fazla rahat olmasını sevmiyor olabilirsiniz. Fakat bu huylarını değiştirmeye çalışırsanız sevdiğiniz kişiyi başka bir insan haline getirirsiniz. Hiç kimse mükemmel değildir. Eğer onu gerçekten seviyorsanız tüm hatalarıyla ve kusurlarıyla sevmeniz gerekir.

5.İlişkiyi Kurtarmanın Yolları: Sevdiğinizi Gösterin

ilişkiyi kurtarmanın yolları

İlişkiniz zor bir yola girmiş olabilir. Fakat hiçbir ilişki sorunsuz değildir. Elbette bazen problemler olabilir. Bu problemler karşısında ilişkinizi ayakta tutacak en önemli etken birbirinize olan sevginiz olacaktır. Aranızda soğuk rüzgarlar estiğinde dahi partnerinize olan sevginizi, ona verdiğiniz değeri göstermekten çekinmeyin. Unutmayın sevgi her şeyin ilacıdır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke