Uzun Süreli İlişkiyi Canlı Tutmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 5 Tavsiye

3 dakikada okuyabilirsiniz


Uzun süreli ilişkiler, herkesin hayalini kurduğu ilişki türüdür. Fakat uzun ilişkiler de içerisinde bazı problemleri bulundurmaktadır. Bu problemlerin başında ilişkinin monotonlaşması, heyecanın yitirilmesi yer almaktadır. Uzun yıllar birlikte vakit geçiren çiftler zaman zaman kendilerini rutin bir hayatın içerisinde gibi hissedebilir. Siz de ilişkimi nasıl canlandırırım diye düşünüyorsanız, vereceğimiz tavsiyeler sayesinde ilişkinizi sıkıcılıktan kurtarabilir, sevgiliniz ile ilk günlerinize dönebilirsiniz. İşte uzun süreli ilişkiyi canlı tutmak için dikkat etmeniz gereken 5 tavsiye:

1. İlişkiyi Canlı Tutmak: Yeniliklere Açık Olun

ilişkiyi canlı tutmak

Uzun ilişkilerin sıradanlaşmasına ve sıkıcı bir hal almasına neden olan en büyük etken sürekli aynı şeylerin tekrar edilmesidir. Her zaman aynı aktiviteleri yaparsanız, her dışarı çıktığınızda aynı yerlere giderseniz elbette bir süre sonra ilişkinizin rutinleşmesi kaçınılmaz olacaktır. Sevgilinizle ne kadar yeni aktivitelere katılırsanız, yeni yerler keşfederseniz ilişkinizin geleceği açısından o kadar faydalı olur. Hiç gitmediğiniz bir grubun konserine gitmek, tatmadığınız bir dünya mutfağının lezzetlerini tatmak veya daha önce gitmediğiniz bir ülkeye seyahat etmek ilişkinizin monotonlaşan havasını dağıtmaya yardımcı olacaktır.

2. İlişkiyi Canlı Tutmak: Sürprizler Yapın

ilişkiyi canlı tutmak

Sürprizleri kim sevmez ki? Hem erkekler hem de kadınlar sürprizlerden hoşlanır. Sürprizlerin en güzel yanı hiç beklenmedik bir anda mutluluk vermesidir. Sevgilinizin hoşuna gidecek, maddi değerinden ziyade manevi değeri yüksek olan hediyeler daima ilişkiyi canlı tutacaktır. Bir buket çiçek, birlikte çekilmiş fotoğraflarınızdan oluşan bir fotoğraf albümü bile sevgilinizi heyecanlandırmaya ve mutlu etmeye yetecektir. Sevgilinizi romantik bir yemeğe çıkarmak, hafta sonu şehir dışına küçük bir tatil ayarlamak da onu şaşırtacaktır.

“Mutlu Evliliğin Korunması İçin 9 Pratik Yol” adlı içeriği okumak için TIKLAYINIZ…

3. İlişkiyi Canlı Tutmak: Kendinize Zaman Ayırın

ilişkiyi canlı tutmak

İlişkilerde yapılan en büyük hataların başında çiftlerin yalnızca ilişkilerine konsantre olup kendilerini unutmasıdır. Elbette ilişkiler büyük bir emek ve özveri ister. Ancak bu daima sevgiliniz ile vakit geçirmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu nedenle ilişkiniz süresince tek başınıza yapmayı sevdiğiniz aktivitelerden, size iyi gelen şeyleri yapmaktan vazgeçmeyin. Ara sıra ayrı vakit geçirirseniz birbirinize olan özlemin de artacağını göreceksiniz.

4. İlişkiyi Canlı Tutmak: Yeni Hobiler Edinin

ilişkiyi canlı tutmak

Sevgilinizle birlikte edineceğiniz yeni hobiler ilişkinize renk katacaktır. Böylece hem birlikte vakit geçirecek hem de eğlenmiş olacaksınız. Buz patenine gitmek, yemek kursuna başlamak, yoga yapmak, doğa fotoğrafları çekmek gibi hobiler edinebilirsiniz. Ancak bunu yaparken iki tarafın da sevdiği şeyleri seçmeye özen gösterin. Taraflardan biri eğlenirken diğerinin sıkılmaması çok önemlidir.

5. İlişkiyi Canlı Tutmak: Problemlerinizi Açıkça Konuşun

ilişkiyi canlı tutmak

Her ilişkide zaman zaman problemler, yanlış anlaşılmalar olabilir. Bunlar oldukça normal durumlardır. Fakat bu problemlerin açıkça ifade edilmemesi, sürekli olarak geçiştirilmesi ileriye dönük olarak ilişkinizi yıpratır. İlişkinizde her türlü sorun karşısında şeffaf olmalısınız. Hoşlanmadığınız bir durum olduğunda bunu rahatlıkla dile getirmeniz gerekir. Aksi halde sorunlar çözülmez ve giderek daha da karmaşıklaşır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke