İlişkide Güven Nasıl Sağlanır? İşte Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

2 dakikada okuyabilirsiniz


İlişkide Güven Nasıl Sağlanır? İşte Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

İlişkide Güven Nasıl Sağlanır? Güven, bir ilişkinin olmazsa olmazı. Sosyal medyanın hayatımıza yerleşmesiyle birlikte bir ilişkide güven sağlamanın epey zorlaştığını görüyoruz. Elbette güvensizlik probleminin tek unsuru sosyal medya değil fakat özellikle aldatma meselesinde sosyal medyanın rolü de kaçınılmaz. Partnerinizle sağlıklı bir iletişim dili yakalayabilmek epey zor. Birlikte olduğunuz kişiyle henüz böyle bir iletişiminiz yoksa onun size olan güvenini nasıl kazanabilirsiniz? Peki ya bir İlişkide Güven Nasıl Sağlanır? İlişkide Güvensizlik Problemi Nasıl Çözülür? Güvensizlik problemini ortadan kaldıracak ve ilişkide güven sağlayacak 5 maddeyi sizler için derledik. İşte ilişkide güven sağlamanın yolları:

1.Kendinize Güvenin

İlişkide Güven Nasıl Sağlanır

Özgüven günlük iletişimde de başrolü üstleniyor. Hele ki konu ilişkiler olduğunda daha bir önem arz ediyor. Henüz kendine güvenmeyen bir kişi, karşısındakine nasıl güven vaat edebilir? Eğer ciddi bir özgüven eksikliğinizin olduğunu düşünüyorsanız bir uzmandan mutlaka yardım almalısınız. Zira ilişkide güven sağlamanın temeli bunda gizli. 

2.Tutarsız Davranışlardan Uzak Durun

Yapılan her tutarsız hareket ve söz karşınızdaki insanda güvensizlik yaratacaktır. Tutarlı ve dengeli davranışlar, güveni kendiliğinden getirir. Sonuçta bugün söylediğini yarın inkar eden birine kim güvenebilir ki? 

“Aldatan Kadın Nasıl Davranır? Aldatan Kadının 5 Özelliği” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3.Fazla Uyumlu Davranmayın

Şüphenin bir kaynağı da gereksiz ve aşırı uysallıktır. Uyumlu insanları elbette herkes sever lakin bu durum, aşırıya kaçtığında partnerinizi şüpheye düşürebilir. Özellikle konu aldatma ve yalan söylemeye geldiğinde her söylenileni onaylama tipik bir suçlu psikolojisini simgeler. Oysa bunun yerine doğal davransanız emin olun ilişkide güven halkasını kendiliğinden sağlamlaştıracaksınız. 

4.Verdiğiniz Sözleri Mutlaka Tutun ve Sırdaşlık Yapın

İlişkide Güven Nasıl Sağlanır

Başkasının sizinle paylaştığı sırları öylesine bile olsa anlatmak karşı tarafın size güvenmesini engelleyecektir. Bununla birlikte bir de verdiğiniz sözleri olabildiğince tutmanız elzem. Tutamayacağınız sözleri kesinlikle ortaya atmayın. 

“Aldatan Erkek Nasıl Anlaşılır” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

5.Anlattıklarınızda Net Olun

Lafı gereksiz yere uzatmak yalan söylenmese dahi insanda şüphe oluşmasına yol açabilir. Sakladığınız bir şey olduğunun düşünülmesini istemiyorsanız öz konuşun ve net olun. Unutmayın;  bir ilişkide güven, her konuda net olmaktan ve kafalarda soru işareti bırakmamaktan geçer. 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke
Beyza Nur