İki Fakir Kızın Hikayesi: 2 Broke Girls

2 dakikada okuyabilirsiniz


2 broke girls

Fakir edebiyatını sevmeyiz ama fakir mizahı bazen baya iyi olabiliyor. 2 Broke Girls, Brooklyn’de yaşayan bu iki kızın fakir hayatını oldukça gerçekçi bir şekilde biz izleyicilere aktarıyor. Yüzümüzü bazen tiksinmekten bazen de munzur munzur gülmekten şekilden şekle soksa da hikayeleri sizi çok eğlendirecek.

2 broke girls

Max ve Caroline isimli iki arkadaş birbiriyle iki uç karakter. Kat Dennings’in canlandırdığı Max; aşırı dobra, kaybedecek bir şeyi olmayan ve esprilerini argo ile tamamlayan müthiş bir karakter. Caroline ise Beth Behrs tarafından canlandırılıyor. Max’in aksine çok zengin bir ailede büyümüş ve babasının iflasıyla beş parasız ortada kalmış bir karakter. İşte bu iflas, bu ikiliyi bir araya getiren şey oldu. Para kazanması gereken Caroline, Brooklyn’deki bu varoş restorana girdiğinde 6 sezon burada kalacağını bilse asla adım atmazdı. Max’in her zaman hayatı ve insanları boşveren tavrının aksine Caroline sürekli daha iyi, daha başarılı ve daha zengin olma hayalleri kurar. Umut vardır Caroline’da. Max ise dışarıdan son derece olumsuz ve umutsuz görünse de Caroline’ın hayat enerjisi onu tamamlar ve Max sessiz sessiz bu tamamlanmanın tadını çıkarır.

2 broke girls

2 broke girls

2 broke girls

2 Broke Girls’ün en güzel özelliklerinden birisi de Amerika’yı ve popüler kültürü acımasızca ve tereddüt etmeden eleştiriyor olması. Diğer ünlülerle ve sistemle ilgili repliklerini duymak gerçekten çok keyifli. Sitcom sevenler için oldukça güzel bir alternatif olan 2 Broke Girls, yan karakterleri ile de izleyenleri kendine bağlıyor. Max ve Caroline’ın çalıştığı restorandaki iş arkadaşları da birbirinden farklı karakterler. Oleg, Earl, Han Lee ve Sophie de bol bol güleceğiniz karakterler olacak.  Daha doğrusu karakterlerin birbirleriyle dalga geçmelerini izlemek oldukça komik olacaktır. Özellikle Max’in Güney Koreli patronu olan Han ile ilgili esprileri ne kadar abartılı gelse de birbirlerinin arkalarını kollamaları da bir o kadar güzel.

2 broke girls

Diziyi izlerken hangi karaktere daha çok benzediğinizle alakalı sık sık kıyaslama yapacaksınız. Team Max mi yoksa team Caroline mı?Ayrıca diziyi izlerken hayatta şükredecek ne kadar çok şeyiniz olduğunu göreceksiniz. Mesela tersini giymek zorunda kalmadığınız iç çamaşırları… Bazen tiksineceğinizi yazının başında söylemiştik.

“Doctor Who” hakkında bilmediğiniz 14 gerçek için TIKLAYIN!

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Betuldediki