Yaza Şekilli Bacaklarla Girmek İsteyenler: İşte İç Bacak Egzersizleri

3 dakikada okuyabilirsiniz


Malum yaz kapıda, mayo- bikini sezonu başlamak üzere. Tatile gitmeden önce vücudumuzu şekillendirmek için diyete ve spora çoktan başladık ancak bir iç bacak problemi var ki sanki hiç çözülemeyecek gibi. Hiç merak etmeyin birazdan okuyacağınız iç bacak egzersizleri listesi dertlerinize derman olacak.

İşte sizi yaza hazırlayacak iç bacak egzersizleri :

1. İç Bacak Egzersizleri : Jogging in Place

iç bacak egzersizleri

Ayakta başlayın. Başta sağ dizinizi yukarıya çekip, sol kolunuzu dirsekten bükün. Hafif tempoda yürüyüş yapıyor gibi, hemen ardından diğer bacağınızı yukarı kaldırıp sağ kolunuzu dirsekten bükün. Bir ayağınız yere değdiği an diğerini havaya kaldıracak şekilde bir dakika boyunca sürdürün.

2. İç Bacak Egzersizleri : Jumping Jack Egzersizi

iç bacak egzersizleri

Tüm vücudu çalıştıran egzersizlerden biri olan jumping jacks, kolların ve bacakların, zıplama esnasında açılması ile gerçekleşir. Ayaklarınız hafif aralık, kollarınız iki yanda olacak şekilde ayakta dik bir şekilde pozisyona başlayın. Yavaşça yukarıya zıplayarak ellerinizi başınızın üstüne kaldırın, ayaklarınızı ise omuz hizasından geniş olacak şekilde açın, ardından tekrar zıplayarak başlangıç pozunuza geri dönün. Egzersizi ara vermeden 20 kez tekrarlayın.

  3. İç Bacak Egzersizleri : Lunge Egzersizi

iç bacak egzersizleri

Ayakta yapılan lunge hareketi iç bacak kaslarınızın neredeyse tamamını çalıştırıyor. Ayaklarınız kalçalarınızın oranında açık olacak şekilde durun. Göğsünüz dik olacak şekilde sol ayağınızla ileriye doğru bir adım atın. Adım atan dizinizi kırın ve arka bacağınızı da dizden kırarak esnetin. Ön üst bacağınız yere paralel olacak şekilde inin. Elinizde dambıl veya ağırlık alarak etkisini artırabilirsiniz.

“İncecik Bacaklar Artık Hayal Değil! İşte Bacak İncelten Çorap Flaseek” adlı içeriği okumak için TIKLAYIN

  4. İç Bacak Egzersizleri : Scissor Kicks

iç bacak egzersizleri

Sırt üstü uzanın. Ellerinizi yere sabitleyin. Beliniz düz, karın kaslarınız sıkı olsun. Ardından bacaklarınızı yavaşça yukarıya kaldırarak aşağı ve yukarı hareket ettirin. Hareketi yaparken bacaklarınız havada kalmalı, yere değmemeli ve ayaklarınız gergin, ayak parmaklarınız karşıya bakacak şekilde olmalı. Egzersizi 20 kez tekrarlayın.

5. İç Bacak Egzersizleri : Bridge Egzersizi

iç bacak egzersizleri

Bridge egzersizi için yere sırt üstü yatın. Ayak tabanlarınız yere basarken, dizlerinizi kırın. Ayaklarınız kalça hizasında açıklıkta olsun, ellerinizi ve kollarınızı yanlarınızda düz olacak şekilde bırakın. Belinizi yavaşça yukarı kaldırıp tekrar aşağıya indirin. Köprü egzersizini yaparken belinizi kontrollü bir şekilde kaldırıp indirmeniz, ayak tabanlarınızı yerden kesinlikle ayırmamanız gerekir.

Bu hareketi de 3×10 kez tekrarlayın.

6. İç Bacak Egzersizleri : Plie Squat

iç bacak egzersizleri

Bacaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla aralık olacak şekilde dışa doğru açın. Ellerinizi gögüs hizasında birleştirin. Ardından normal squat gibi, bacaklarınızı dizlerden bükün, popoyu hafif çıkararak yere çömelin.

Bu hareketi 20 kez tekrarlayın.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke