Suç, Dram, Gerilim, En Çok da Cinayet Dizisi Arayanlara: How To Get Away With Murder

2 dakikada okuyabilirsiniz


Başrolünü Viola Davis’in oynadığı How To Get Away With Murder dizisinde,  Philadelphia Üniversitesi’nde hukuk profesörü olan ve dört öğrencisiyle birlikte cinayet kumpasına bulaşan başarılı ve saygın bir savunma avukatının yaşamı anlatılmaktadır. Annalise Keating son derece güçlü bir avukattır ve Philadelphia Üniversitesi’nde verdiği dersin en başarılı beş öğrencisine kendisiyle çalışma şansı verir. Olaylar bundan sonra patlak verir.

How To Get Away With Murder

How To Get Away With Murder dizisinin adı Türkçe’ye ”Cinayetten Paçayı Sıyırmak” olarak çevrildi. Beş hukuk öğrencisi, bir avukat ve iki yardımcısı kendi hayatlarındaki bu cinayet(ler)den nasıl paçayı sıyıracak, aslında ana hatlarıyla konu bu. Ancak bu sırada başka davalarla da meşguller ve her dava size farklı açılardan bakabilmenin savunmada ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Annalise’in kıvrak zekası öğrencilerin kendini gösterme çabasıyla birleşiyor ve ortaya yenilmez bir savunma tarafı çıkıyor. Dizinin şu an 4. sezonu yayınlanıyor.

How To Get Away With Murder

Dizi her sezonunda ayrı bir olay karmaşasını ele alıyor. İlk bölümden ileriye gidişlere yer veriliyor ve son bölümlerde olaylar yavaş yavaş birleşiyor. Tabii siz bu arada komplo teorileri kurmakla meşgul oluyorsunuz ama bir türlü çıkar yol bulunmuyor. Bu nedenle dizi hem çok sürükleyici hem de merak uyandırıcı bir hal alıyor. Size tavsiyemiz bölümleri arayı soğutmadan izlemeniz, çünkü sahneleri unutmanız parçaları birleştirmenize engel olabilir.

“Size İyi ki Bu Zaman Diliminde Yaşıyorum Dedirtecek Distopya Dizileri” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

How To Get Away With Murder

İşte dizinin karakterleri:

Viola Davis‘in canlandırdığı Profesör Annalise Keating, Esquire: Middleton Üniversitesi’nde derse giren, yüksek profilli bir savunma avukatı.

Billy Brown’un canlandırdığı Dedektif Nate Lahey: Sam’ın Lila Stangard cinayeti ile bağlantısını ispatlamaya çalışan, Annalise’nin sevgilisi ve Sam’ın cinayetinin baş şüphelisi.

Alfred Enoch’un canlandırdığı Wes Gibbins: Son anda bekleme listesinden kabul edilen bir öğrenci, daha sonra Rebecca ile ilişkisi olur.

Jack Falahee’nin canlandırdığı Connor Walsh: Akranları tarafından acımasız ve bir miktar narsistik görülen bir hukuk öğrencisi.

Katie Findlay’ın canlandırdığı Rebecca Sutter: Lila Stangard cinayetinde şüpheli olan, Wes’in gizemli komşusu.

Aja Naomi King’in canlandırdığı Michaela Pratt: Analise gibi başarılı olmak isteyen hırslı bir öğrenci.

Matt McGorry’nin canlandırdığı Asher Millstone: Ayrıcalıklı bir arka plandan gelen Annalise’nin öğrencilerinden biri.

Karla Souza’nın canlandırdığı Laurel Castillo: İdealist bir öğrenci, daha sonra Frank ile ilişkisi olur.

Charlie Weber’in canlandırdığı Frank Delfino: Annalise’nin ekibinde bir çalışan, avukat değildir ama incelik gerektiren özel görevleri halleder.

Liza Weil’in canlandırdığı Bonnie Winterbottom: Annalise’nin ekibindeki bir avukat yardımcısı.

How To Get Away With Murder

Viola Davis dizide döktürmüş desek yeridir. Bu da izlemeniz için en önemli sebeplerden biri. Sonuç olarak izleyin izlettirin diyelim.

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke